rehvide küljest super attaki eemaldamine

Siin kategoorias leiad erinevaid lihtsamaid ja keerulisemaid nippe ja artikleid kuidas oma mudelit paremaks putitada.
Vasta
HrKombits
Postitusi: 69
Liitunud: 01.12.2010 18:02
Asukoht: paide

rehvide küljest super attaki eemaldamine

Postitus Postitas HrKombits » 04.02.2011 17:39

millega ja kuidas rehvide küljest liimi eemalda ma enne olen liimi liivapaberiga ära nühikinud,mul rehvid vaja veldedelt maha võtta ja uued sisud panna,keetmist ma ei ole katsetanud sest see pidi rehvile halb olema

männikmees
Postitusi: 663
Liitunud: 30.03.2007 12:47
Asukoht: helsinki-vantaa-espoo

Re: rehvide küljest super attaki eemaldamine

Postitus Postitas männikmees » 04.02.2011 19:25

noaga löikamine on rehvidele veel ohtlikum 8) lisaks kuluvad närvid ja näpud ka :wink:
kas keetmine superliimi lahti teeb seda mina ei tea ise kasutan rehviliimi
ilma mudelita Targutaja

Kasutaja avatar
lauri
pistik.com
Postitusi: 2612
Liitunud: 10.04.2006 20:40
Kontakt:

Re: rehvide küljest super attaki eemaldamine

Postitus Postitas lauri » 04.02.2011 19:37

Keetmine toimib ideaalselt, kui viitsid jännata. Keetmise mõte on selles, et kuumus lõhub liimib ära ja samas ei ole võimalik ka sul üle +100C lasta. Kui keeta ei taha ja täpne ahi, siis võid teoorias vist ka ahju ~100C peale pista.

Ainus, mida keetmine lõhub, on rehvide sisu-vaht. Loomulikult muudab keetmine ka velge pehmemaks ja võib-olla pehmendab ka kummi, kuid pole kumbki negatiivne asi.
Lauri Laidna - http://www.pistik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
[ Xray XB808 2011 + RB Engine | Xray XB808 Electric | Schumacher Mi4LP | VirtualRC ]

Kasutaja avatar
edvin
Postitusi: 612
Liitunud: 05.01.2008 14:10
Asukoht: Tallinn

Re: rehvide küljest super attaki eemaldamine

Postitus Postitas edvin » 04.02.2011 20:04

lauri kirjutas:Keetmine toimib ideaalselt
Niivõrd kuivõrd. Kindlasti muutub liim pehmemaks aga velje külge jääb piisavalt sodi, mida peab maha kraapima. Keetmine muudab rehvieemaldamise ainult lihtsamaks

HrKombits
Postitusi: 69
Liitunud: 01.12.2010 18:02
Asukoht: paide

Re: rehvide küljest super attaki eemaldamine

Postitus Postitas HrKombits » 04.02.2011 20:41

miinuseid pole,ma siis keetma

Kasutaja avatar
edvin
Postitusi: 612
Liitunud: 05.01.2008 14:10
Asukoht: Tallinn

Re: rehvide küljest super attaki eemaldamine

Postitus Postitas edvin » 04.02.2011 21:37

niivõrd kuivõrd. Päris isuga ja kaua tuleb keeta, ja siis peab kuuma rehvi kuidagi veljelt maha rebima. Svamm on ka keevat vett täis...
St. kindaid on vaja, õlut ja mõistlik oleks vältida väga kergelt tekkivaid vesiville.

HrKombits
Postitusi: 69
Liitunud: 01.12.2010 18:02
Asukoht: paide

Re: rehvide küljest super attaki eemaldamine

Postitus Postitas HrKombits » 05.02.2011 01:29

potist kuuma rehvi saab ju panna sooja kraanivee alla ja siis ei kõrveta midagi

Kasutaja avatar
Vana Kala
Postitusi: 259
Liitunud: 08.04.2008 13:36
Asukoht: Tallinn

Re: rehvide küljest super attaki eemaldamine

Postitus Postitas Vana Kala » 05.02.2011 18:02

Keetmine töötab ilusti. Mina tegin nii, et lasin rehvil mõlema poolega 10 minutit keevas vees olla (kokku 20 min siis). See vahepeal pööramine on vajalik kuna pealmine pool jääb veest välja.

Siis tõstsin rehvi potist välja ja tõmbasin kohe velje küljest lahti. Paksude kummikinnastega eriti ei kõrvetanud. Samad rehvid on uute velgede peal nüüd ja mingeid kahjustusi keev vesi neile ei teinud. See on hea meetod rehvi päästmiseks kui veljel näiteks hex puruks läheb.

Ahju meetodit ma ei kasutaks, selle kohta on päris palju kirjutatud, kuidas terve köök pärast haiseb. Lisaks on suurem risk liiga palju kuuma anda.
HPI Savage w LRP.28
Hobao Hyper 8,5 Pro .30 Sirio Over-Powered-Edition
LRP S10 Blast2 TC

Pühapäevasõitja

HrKombits
Postitusi: 69
Liitunud: 01.12.2010 18:02
Asukoht: paide

Re: rehvide küljest super attaki eemaldamine

Postitus Postitas HrKombits » 05.02.2011 18:09

rattad keedetud,rehvid sain kätte aga enamus liimi on ikka rehvide küljes alles ja veljed tõmbasid kõveraks potis,kuidas neid sirgeks ajada jutt siis losi strike velgedest,mul oli plaan lihtsalt uued sisud panna,aga neid kõverikke velgesi ei taha kasutada,peaks sobivas mõõdus ümmarguse metallist toru velje sisse suruma ja siis uuesti keema et asi õige kuju võtaks,velgedel on ainult üks äär muna,või uued veljed tellima

HrKombits
Postitusi: 69
Liitunud: 01.12.2010 18:02
Asukoht: paide

Re: rehvide küljest super attaki eemaldamine

Postitus Postitas HrKombits » 06.02.2011 23:02

see keetmine ikka pole hea mul veljed nii kõverad et laagrid sisse ei lähe ja uued veljed pidin tellima,keetmisega jääb ainult rehv normaalseks,kõik ülejäänu muutub kasutuskõlbmatuks rohkem ma ratta keetmisega ei tegele,väikse noaga saab mugavamalt ja kiiremini rehvi veljelt kätte ja siis mootoriga millel pinion küljes rehvilt üleliigse liimi eemaldama

Kasutaja avatar
edvin
Postitusi: 612
Liitunud: 05.01.2008 14:10
Asukoht: Tallinn

Re: rehvide küljest super attaki eemaldamine

Postitus Postitas edvin » 06.02.2011 23:17

Ma pole senini ühtegi velge kõveraks saanud! Kohe kuidagi pole õnnestunud, mitte sinnapoolegi!

Aga tõde hakkab selguma! St. kui ikka hirmus rehvikeetmise tuhin tuleb peale, võib ju jamada aga majanduslikus mõttes (arvestades vaimset tervist kahjustava töö tõttu kuluvat õllekogust) on tagajärjed ikka üsna küsitava väärtusega.

HrKombits
Postitusi: 69
Liitunud: 01.12.2010 18:02
Asukoht: paide

Re: rehvide küljest super attaki eemaldamine

Postitus Postitas HrKombits » 07.02.2011 00:36

losi strike velg on siiski midagi kehvemat kui bagi kollane ja valge velg

Kasutaja avatar
Vana Kala
Postitusi: 259
Liitunud: 08.04.2008 13:36
Asukoht: Tallinn

Re: rehvide küljest super attaki eemaldamine

Postitus Postitas Vana Kala » 07.02.2011 15:15

Savage veljed igatahes kuju ei muutnud. Ainult kroomkatte tõmbas tuhmiks, aga veljed olid anyways juba mõras ja hexid sodid.

Keetmise mõte on minuarust just rehv ilusti kätte saada. Rehvid on kallimad kui veljed ja kui suhteliselt uuel/korras jooksul velg puruneb, siis milleks korralik rehv koos sellega ära visata.
Seega on majanduslikult mõtekas küll :wink:

Selleks, et vaimse tervise kahjustumine ja õllekulu väiksem oleks võib kõrval ju teise potiga suppi keeta või omletti teha...multitasking ja 2 kärbest ühe hoobiga :mrgreen:
HPI Savage w LRP.28
Hobao Hyper 8,5 Pro .30 Sirio Over-Powered-Edition
LRP S10 Blast2 TC

Pühapäevasõitja

Kasutaja avatar
kaurhiet
Postitusi: 125
Liitunud: 26.12.2008 23:25
Asukoht: Kuressaare

Re: rehvide küljest super attaki eemaldamine

Postitus Postitas kaurhiet » 13.03.2011 22:08

kui aint vahtu tahad vahetada siis lõikad paberinoaga ühe poole lahti ja keerad kummi pahumpidi.

Väga palju seda teha ei tasuks kuna iga kord jääb rehv lõikamis koha pealt õhuksemaks.

Kui vaatad ,et üks pool hakkab otsa saama saab teiselt poolt lõigata aga vaevalt ,et keegi 4 korda foami tahab vahetada.
Paberinuga on isegi parem kui xacto knife.
Pilt
Saab osta igast korralikust kirjatarvete poest. (ärge plasti ega midagi kõvemat lõigake sellega ,murduvad üsna kergesti, ma tean omast lollusest,jättis kena killu põidla küüne sisse)

http://www.rc-est.ee/catalog/product_in ... ts_id=1834 xacto knife
http://www.byroopluss.ee/index.php?lang ... 3e8fd70bdf
Paberinuga ja terad.
Firestorm10-t electric conversion.
Castle Creations MambaMax Pro
Castle creations CM36s 5700Kv

Kasutaja avatar
heido
Postitusi: 70
Liitunud: 03.04.2009 09:54
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: rehvide küljest super attaki eemaldamine

Postitus Postitas heido » 02.04.2011 12:37

Strike'le telli Proline'i või RC4WD beadlock veljed ning unusta keetmine ja liimimine.
HPI E-Savage brushless
HPI Blitz 2WD SCT

crawl.ee

Vasta