Mis tinaga joodetakse lipo aku purkide klemme?

Siin kategoorias leiad erinevaid lihtsamaid ja keerulisemaid nippe ja artikleid kuidas oma mudelit paremaks putitada.
Vasta
Kasutaja avatar
edvin
Postitusi: 612
Liitunud: 05.01.2008 14:10
Asukoht: Tallinn

Mis tinaga joodetakse lipo aku purkide klemme?

Postitus Postitas edvin » 26.11.2010 22:34

Üritasin täna 35w jootekolviga tegusid teha. Aku juhe läks küll tuliseks aga tina ei näidanud mingeid sulamise märke. Jootepasta abil ei saanud ka tina sulama, tavalise tina abil ei viitsinud veel jahmerdada.
1) Mis ollusega neid joodetakse?
2) Kas seda kraami on ka meil siin saada?
3) Kas tõesti tuleb kasutada nii kõrge sulamistemperatuuriga tina?
4) Kui võimas peab jootekolb olema? Vana hea veneaegne 100w kolb???

Tegemist on 7,4v ja 5800mah lipoga.

Kasutaja avatar
edvin
Postitusi: 612
Liitunud: 05.01.2008 14:10
Asukoht: Tallinn

Re: Mis tinaga joodetakse lipo aku purkide klemme?

Postitus Postitas edvin » 27.11.2010 17:53

Üks mu hää sõber arvas probleemist nii:

Ma arvan et ongi see pliivaba tina. See on saatanast, ma tean, sulab kõrgemal temperatuuril. Ehk siis vajab võimsamat kolbi.
Üha rohkem seda kasutatakse, mingi seadusandlus (ROHS vist) näeb ette, kuna plii mürgine nats.
Aga kui endale ostad, siis ikka tavalist pliiga tina. See seguneb pliivabaga hästi. Vaja on ainult võimsamat kolbi.
Muidu nii, et sussutad nõrga kolviga ca 200 kraadi juures kole pikalt ja näiteks pooljuhid (transid, dioodid jne.) ei salli pikalt kuumutamist.
Ega LiPo kontaktid ei taha ka pikalt kuuma, sest lõpuks kandub see edasi aku kestale ja siis juba pahasti.
Kuumema ja võimsama kolviga kestab su jootmine ca 5 sekundit ja ohtlikult kuumaks ei lähe peale jootekoha miski.
Teine point ehk selles, et aku (LiPo) juhe on suht jäme, peab sealt ju ca 100A voolu läbi mahtuma ja vask on teatavasti kole hea soojusjuht. Kogu kolvi soojus läheb juhtme soojendamiseks. Võib tunduda küll tuline, aga tegelikult on ca 200 kraadi ja tina ei sula mitte mõhkugi. Enne läheb kolb külmaks.
Pliiga tina (see tavaline jootetina) lisamine natuke aitab, tekib tinade "vahel" parem soojusjuhtivus.
Ehh, olen ka ise sellega alalõpmata hädas. Nüüd kurjam tellisin 60W soojapuhuriga jootejaama endale, aitab 25W-ga jamamisest.

Vasta