Vastuvõtja koos BEC-funktsiooniga - üks küsimus kerkis

Siin kategoorias leiad erinevaid lihtsamaid ja keerulisemaid nippe ja artikleid kuidas oma mudelit paremaks putitada.
Vasta
Kasutaja avatar
lauri
pistik.com
Postitusi: 2612
Liitunud: 10.04.2006 20:40
Kontakt:

Vastuvõtja koos BEC-funktsiooniga - üks küsimus kerkis

Postitus Postitas lauri » 30.09.2007 00:41

Pole varasemast ajast (lendavate mudelite vastuvõtjad) eriti kogemust integreeritud BEC-iga vastuvõtjatega. Nimelt on mul vastuvõtjal eraldi BAT sisend koos BEC-iga (kuni 6-akupurki) ja teeb ta siis kolmele servokanalile kuskil 5.5V pinge.

Kõik tore ja töötab mõlemat pidi - nii läbi BEC-i toites kui ka otse ühte kolmest kanalist aku ühendades. Ja siit ka küsimus...

Nimelt kui toide anda otse ühtele kolmest servokanalist, siis sinna BAT (BEC-iga) otste peale tuleb ka pinge - nii umbes 6.4V (akupakk ise 6.8V). Kes teab sellise BEC-i ehitust ja kas sinna võib nüüd väikese koormuse ehk AMBrc transponderi taha panna ilma halbade tagajärgedeta? Proovisin, AMBrc võtab led'i põlema ja on ise-enesest ka väga väikese voolutarbega. Ei tohiks muret olla.

Huvitav, et BEC-itud BAT otsale niimodi pinge peale tuleb. Kuidas ja millega see BEC üldse tehtud on sinna - kõige tavalisem pingestabilisaatoriga lihtsalt, mis töötab ka kuidagi vastupidi?

Vastuvõtja ise Graupner/JR SB6
Lauri Laidna - http://www.pistik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
[ Xray XB808 2011 + RB Engine | Xray XB808 Electric | Schumacher Mi4LP | VirtualRC ]

akaver
Postitusi: 584
Liitunud: 20.09.2006 09:55
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas akaver » 30.09.2007 11:02

huvitav, mulle on kogu aeg jäänud mulje, et surface vastuvõtjatel mingit bec'i pole. Bec on kiirusregulaatoritel. Vastuvõtjal on kõigi nelja pistiku + ja - klemmid otseühenduses. Ehk milleks muidu Lipo regud jmt.
akaver
http://shop.akaver.com

akaver
Postitusi: 584
Liitunud: 20.09.2006 09:55
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas akaver » 30.09.2007 11:05

Kiire testriring ja ongi nii - spektrumi pro receiveril on kõik + ja - koos, ei mingit beci yheski kohas.
akaver
http://shop.akaver.com

Kasutaja avatar
lauri
pistik.com
Postitusi: 2612
Liitunud: 10.04.2006 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas lauri » 30.09.2007 11:30

Novot sellel minu vastuvõtjal ja mõnel JR-il veel on. Eraldi 4 pesa ehk BAT pesa koos BEC-iga ning lisaks 3 kanalit. Mul vastuvõtja kõvasti radioboxis kinni kahepoolse teibiga ja seetõttu ei viitsi teda lahti kiskuda, muidu näeks kohe ära, kuidas see lahendatud on.

Uurin mingit 5V pingestabilisaator mikroskeemi, eeldatavasti sellega asi lahendatud. Ainult kummaline, et kirjaldetud viisil sinna BEC otsale pinge tekib (0.2V madalam kui toide) - muideks maa ehk miinus on eraldatud...
Lauri Laidna - http://www.pistik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
[ Xray XB808 2011 + RB Engine | Xray XB808 Electric | Schumacher Mi4LP | VirtualRC ]

ollo
Postitusi: 1613
Liitunud: 27.07.2005 14:47
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas ollo » 30.09.2007 12:45

Huvitav... mina oma praktikast ka ei mäleta, et oleks näinud vastarit, mille BEC tõepoolest servodele pinge maha tõmbab... st. BECiga vastuvõtjaid olen näinud, Futaba R122JE näiteks, aga see oli IIRC selline, et plussid ja miinused on omavahel otse koos ja BEC sisuliselt toitis ainult vastuvõtjat ennast (ehk vastuvõtja ei küpse ära, kui talle rohkem pinget peale anda, aga kuidas servod hakkama saavad, see teda ei kottinud). Pole sellist kahjuks säilinud, et oma väiteid kontrollida...

A see SB6 tundub olevat jah täitsa ehtsa BECiga ja puha :) Mitte, et ma sinu transponderitoitmise murega oskaksin aidata :?

Kasutaja avatar
lauri
pistik.com
Postitusi: 2612
Liitunud: 10.04.2006 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas lauri » 30.09.2007 16:11

Kuna sisse ei viitsi vaadata, siis panen ikkagi Y-juhtmega igaksjuhuks. Ka 15mA on vool, pärast kärsutab veel BEC'i maha ja võistlustel ei lähe ringid ka kirja, kuna transponder ei tötöa :roll: Eks uurin kunagi järele ja annan teada, neid/selliseid vastuvõtjaid Eestimaal käigus ikka oma 10+

Mina ka ei arvanud, et see BEC mul servodele pinget vähendab. Vabatahtlikult poleks ma seda teinud, ainult oma lollusest autoga siiamaani sõitnud nii, et servod ei saa mitte täis-laksu akult, vaid vähendatud pinget :twisted: Võibolla sellepärast servod probleemideta ongi vastu pidanud, et pole üleliia vatti saanud.
Lauri Laidna - http://www.pistik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
[ Xray XB808 2011 + RB Engine | Xray XB808 Electric | Schumacher Mi4LP | VirtualRC ]

frank40
Postitusi: 474
Liitunud: 20.06.2005 21:59
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas frank40 » 30.09.2007 18:24

Lauri!
Mina olen oma mudelitele valinud ikka alati BEC-iga vastuvõtjad. Ja ma võin käe südamele panna ja ütelda et pole olnud ühtki probleemi servode läbi põlemise, üle koormamisega ja nii edasi. On olnud lihtsalt meh purunemisi.

Ma ei saa siiani aru et kõik need kanged mudelistid pole siiani aru saanud mis on hea ja kasulik! Kasutan oma vastuvõtja taga 4, neist kahte suurt servot Y kaabliga ühendatult ja mul pole muresid olnud! Milles küsimus! Kui ei saanud aru, eks küsige üle! Aare 8)
+37256150139

Vasta