HSP AWD RC 1:10 auto

Üldine On-Road autode arutelu
Härra
Postitusi: 23
Liitunud: 07.01.2013 17:44

HSP AWD RC 1:10 auto

Postitus Postitas Härra » 07.01.2013 17:59

Tere kõik mudelauto huvilised.
Aastaid on olnud mul väike unistus soetada endale onroad 1:10 auto kuid pole väga kursis olnud nendega. Ükspäev peale tööd vaatasin youtubest drifdi videosid kui äkki jäi silma mõned RC videod mis said samuti minu poolt läbi vaadatud ning koheselt oli teada, et tahan endale ka saada autot. Läksin siis RC estore lehele ning soetasin endale jõulukingiks 1:10 suuruses auto. maksin ma ta eest kokku ca 180 dollarit + lisa aku ja erinevaid rehve. Nüüdseks olen ma sõitnud kokku nädal ning tunnen, et võiks olla natukene kiirem. Hetkel on mul sees 7.2V 1800 ja 3600Mah akud. Mõtlesin, et kas oleks reaalne kui ostaksin sisse 11v akud äkki sisse? Kas see on üldse reaalne või kõrvetaks midagi läbi?

E: väike video ka minu autost.
" onclick="window.open(this.href);return false;

E2:

1/10 Scale Electric 4WD On-Road Racing Car
100% Ready To Run
4 Wheel Drive
Light Weight Alloy Centre Shaft
Front and Rear Ball Raced Differentials
High Discharge 1800mAh 7.2 V NiMH Battery and Charger
RC 540 Race Motor
Light Weight Aluminium Alloy High Intensity Upper Plate
Full 4 Wheel A-Arm 100% independent Adjustable Suspension
Aluminium Cap Oil Filled Adjustable Shock Absorbers
Adjustable Height
Adjustable Camber
Adjustable Toe In, Toe Out
New Even Lighter Smaller Front and Gear Boxes
Ultra Low Profile Tyres
3 Way Electronic Speed Controller with Brake and Reverse
Factory Installed Servo Saver
2 Channel Pistol Grip Radio Factory Installed

risto
Postitusi: 25
Liitunud: 04.02.2007 09:57

Re: HSP AWD RC 1:10 auto

Postitus Postitas risto » 07.01.2013 18:32

Kindlasti selle 11v. akuga seda kiiremaks ei saa, "ainult tuld" ESC ja mootori põlemise näol.
Kiiremaks teeb mootor, aga kiirema mootoriga kaasneb ka võimekam ESC.
Ja ilmselt sellised RTR id ei olegi kiiremaks loodud!

Kasutaja avatar
tony012
Postitusi: 786
Liitunud: 29.12.2006 12:22

Re: HSP AWD RC 1:10 auto

Postitus Postitas tony012 » 07.01.2013 18:41

Eks kõigepealt on Nimh akud ajast ja arust, korralik 2s lipo pakk on juba kõva samm edasi... Eesti minnal kenasti 42 euriga müügis...

Kiirust saab juurde ka mootori vahetusega, kui on harjadega süsteem, siis ilmselt on võimalik ka seda parendada, aga see on samamoodi eilne päev, nagu nimh akud... Kui investeerid korralikku harjadeta mootori kiiruseregulaatorisse, siis on võimalik 150 eur eest pmst 1 kw võimsust vahele aretada... Ehk siis märksa rohkem, kui selle auto veovõllid vist vastu peavad...

Tule oma auto ja kolaga pühap Saue võistlusele open klassi hullama, seal saad aru kas ja mida tuunima peaks... Võib ju juhtuda, et autol on jõudu ja kiirust piisavalt, ainult suures parklas jääbki väheks... Meil seal endine drifter kohe omast käest võtta, kes Sulle kõik räägib, mis selle driftiautoga teha tuleb, et temast sõidetav auto saaks... Tal see tee läbi käidud...
Associated RC10 B74.1
Associated RC8 T3.2E
Associated RC8 B4
Element Enduro Pro

Härra
Postitusi: 23
Liitunud: 07.01.2013 17:44

Re: HSP AWD RC 1:10 auto

Postitus Postitas Härra » 08.01.2013 05:49

tony012 kirjutas:Eks kõigepealt on Nimh akud ajast ja arust, korralik 2s lipo pakk on juba kõva samm edasi... Eesti minnal kenasti 42 euriga müügis...

Kiirust saab juurde ka mootori vahetusega, kui on harjadega süsteem, siis ilmselt on võimalik ka seda parendada, aga see on samamoodi eilne päev, nagu nimh akud... Kui investeerid korralikku harjadeta mootori kiiruseregulaatorisse, siis on võimalik 150 eur eest pmst 1 kw võimsust vahele aretada... Ehk siis märksa rohkem, kui selle auto veovõllid vist vastu peavad...

Tule oma auto ja kolaga pühap Saue võistlusele open klassi hullama, seal saad aru kas ja mida tuunima peaks... Võib ju juhtuda, et autol on jõudu ja kiirust piisavalt, ainult suures parklas jääbki väheks... Meil seal endine drifter kohe omast käest võtta, kes Sulle kõik räägib, mis selle driftiautoga teha tuleb, et temast sõidetav auto saaks... Tal see tee läbi käidud...
Nagu videost näha olen ma maamuna kuklapoolel nii, et paraku ei saa tulla kohale. Väga meeldiv oleks kohale lennata, pole ju enam aastaid eestis käinud. Siin Austraalias on üks tore internetisait mis on päris odav minu arust. Palun kas keegi saaks soovitada mida osta ja mida silmas pidada? Jootmine ja multimeeter on selged ja töötan mehaanikuna nii, et väiksed ideed on, aga eks te kutud, sellel alal olete kindlasti oluliselt targemad kui mina. Palun soovitage mulle juppe järgmiselt lehelt - http://www.rchobbyestore.com.au/c-5-spare-parts.aspx" onclick="window.open(this.href);return false; investeeriksin kokku mingisugune 150-200 dollarit siis, et saada auto võimsamaks.


Väikse katte all võin õelda, et tegelikult on plaan auto kõrgemaks tõsta ja teha ka natuke 4WD sellega, aga eks see ole juba pikemas persfektiivis näha mida teen.

Plaane on paju selle autoga, kõrgemaks, kiiremaks, ühesõnaga tahaks rohkem jõudu kätte saada ja igast kino sellega teha.

regards Tauri.

Kasutaja avatar
tony012
Postitusi: 786
Liitunud: 29.12.2006 12:22

Re: HSP AWD RC 1:10 auto

Postitus Postitas tony012 » 08.01.2013 07:52

Praegu tundub mulle, et see Sinu kohalik pood seal on suhteliselt kehva pood, müüb sellist omabrandi kaupa jne...

Minumeelest on amainhobbies.com pood kaa täiesti võimeline Austraaliasse kaupa tarnima, Eestisse näiteks tarnib... Seal on valik oluliselt suurem ja kaubad kaa paremad...

http://www.amainhobbies.com/product_inf ... -Drive-85T" onclick="window.open(this.href);return false;

See komplekt on minu arvates Sinu hinnapiiri sees ja auto liigub tunduvalt edevamalt... Siit edasi peaksid ostma omale 2s lipo aku ja siis ka laadija... Neid saad kohalikust hobipoest kaa vaadata... Või siis sealt amainist otsida...
Associated RC10 B74.1
Associated RC8 T3.2E
Associated RC8 B4
Element Enduro Pro

Kasutaja avatar
tony012
Postitusi: 786
Liitunud: 29.12.2006 12:22

Re: HSP AWD RC 1:10 auto

Postitus Postitas tony012 » 08.01.2013 07:58

Tegelt on internet ikka tore asi...;)

Ma arvasin veel hiljuti, et virtuaaljõuluvana pole olemas, sellel aastal oli 3 korda... Ja noh eestist austraaliasse mudelinõuanded ameerika poe kohta on ju kaa toredad...

A muide, kui hakkad onroad autoga offroadi sõitma, siis ta ilmselt läheb katki... Onroadautod ei salli eriti kivikesi ja muud paska oma ülekande vahel, offroad autod kaa ei salli, aga reeglina on nad nii ehitatud, et praht pääseb vähem ülekande vahele...

Ja onroad auto veermik ei kannatareeglina ka hüppamist ja asju...
Associated RC10 B74.1
Associated RC8 T3.2E
Associated RC8 B4
Element Enduro Pro

Härra
Postitusi: 23
Liitunud: 07.01.2013 17:44

Re: HSP AWD RC 1:10 auto

Postitus Postitas Härra » 08.01.2013 17:41

Noo nii, täna sai siis tellitud uued akud, mootori, ESC, raam jms kola.
Aku: 2x 4000 MAH 7.2 Volt NIMH
Mootor:PBH3660 3600 KV Brushless
ESC: Brushless Esc 45 Amp

+ mingit kola veel. Loodetavasti saab auto natuke kiiremaks ja võimsamaks. Kas keegi oskab aimata palju ma sealt ESC'st võin elektrit läbi lasta? 11V tuleks kõnealla? või äkki kannatab ta laisa 14.4v?

Krt, rehve läheb palju, eriti kui asfaldil sõita, esimene paar täiesti pastlad. :lol:

Kasutaja avatar
Zebra1188
Postitusi: 1246
Liitunud: 07.10.2006 10:05
Asukoht: Keila
Kontakt:

Re: HSP AWD RC 1:10 auto

Postitus Postitas Zebra1188 » 08.01.2013 17:51

ESC .. kirjas on 3c LiPo, ehk siis jah, võid küll 11v kasutada.
HB Cyclone D4
HB Cyclone TC

HPI & Hotbodies Team
---------------------------
Never knock on Death's door: ring the bell and run away! Death really hates that!

Härra
Postitusi: 23
Liitunud: 07.01.2013 17:44

Re: HSP AWD RC 1:10 auto

Postitus Postitas Härra » 08.01.2013 17:52

Zebra1188 kirjutas:ESC .. kirjas on 3c LiPo, ehk siis jah, võid küll 11v kasutada.
Palun kas teeksid mulle selgeks mida tähendab 3c? :)

Kasutaja avatar
Zebra1188
Postitusi: 1246
Liitunud: 07.10.2006 10:05
Asukoht: Keila
Kontakt:

Re: HSP AWD RC 1:10 auto

Postitus Postitas Zebra1188 » 08.01.2013 17:56

3c tähendab 3 Li-Po aku elementi (cells) 1 element on arvestusega 3,7v elemendi kohta... aga täis laetuna on ilmselgelt rohkem pinget sees :D 4.2V element siis.
HB Cyclone D4
HB Cyclone TC

HPI & Hotbodies Team
---------------------------
Never knock on Death's door: ring the bell and run away! Death really hates that!

Härra
Postitusi: 23
Liitunud: 07.01.2013 17:44

Re: HSP AWD RC 1:10 auto

Postitus Postitas Härra » 08.01.2013 18:02

Kas ESC pahandaks väga kui laseksin sealt läbi näiteks 14.4V? Lükkaks kaks akut kokku saaks rohkem jõudu mootorisse = rohkem kiirust ja jõudu.

Kasutaja avatar
Zebra1188
Postitusi: 1246
Liitunud: 07.10.2006 10:05
Asukoht: Keila
Kontakt:

Re: HSP AWD RC 1:10 auto

Postitus Postitas Zebra1188 » 08.01.2013 18:20

Ei, ta lihtsalt laseks oma maagilise džinni välja ja lõpetaks töölepingu ühepoolselt ära...
HB Cyclone D4
HB Cyclone TC

HPI & Hotbodies Team
---------------------------
Never knock on Death's door: ring the bell and run away! Death really hates that!

Härra
Postitusi: 23
Liitunud: 07.01.2013 17:44

Re: HSP AWD RC 1:10 auto

Postitus Postitas Härra » 08.01.2013 18:27

Kas see ESC ja mootor üldse ühtivad? Ma nii ehku peale ostsin need või mis üldse arvad neist?

Kasutaja avatar
tony012
Postitusi: 786
Liitunud: 29.12.2006 12:22

Re: HSP AWD RC 1:10 auto

Postitus Postitas tony012 » 08.01.2013 18:44

Ilmselt ühtivad... Sinna kannatab 3s peale lasta küll, mootorisse isegi 4 s aga regu ei kannata... Jää sinna oma tavalise akukonfi juurde... Muidugi lisa nimh akude ostmine oli küll suht mõttetu... Sul jujuba olid olemas need nimhid... Edasiminek oleks lipo... Kas sealt austraalia poest tellid endale postiga koju või on see mõni selline pood, kuhu kohapeale kaa saad minna?
Associated RC10 B74.1
Associated RC8 T3.2E
Associated RC8 B4
Element Enduro Pro

Kasutaja avatar
R0mm
Postitusi: 1804
Liitunud: 05.05.2007 07:04
Asukoht: Tallinn
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Re: HSP AWD RC 1:10 auto

Postitus Postitas R0mm » 08.01.2013 18:51

Zebra on mudeldamisest juba liiga kaua eemal old vist. Kui LiPo akule on peale kirjutatud 3C, siis on tegemist ühe igavesti kehva akuga, millel meeletult suur sisetakistus. Täna me kasutame enamasti LiPo akusid, mille C väärtus jääb üle 50. Jah ma tean küll, et jutt on tegelikult muust ja seda muud pannakse kirja mitte C vaid S tähega ja selle S taga peitub akuelementide ühendamise tüüp, ehk S nagu SERIAL. 3S = 3 elementi ühendatud seeriasse. Akudel võib kohata ka näiteks märget 2S2P mis tähendab, et aku sees peitub 4 elementi, millest 2 on ühendatud seeriasse ja 2 paralleeli.

See et sa nüüd suuremad akud tellisid, ei anna mingit eelist peale pikema sõiduaja. Pigem kahandavad nad kiirust, sest lisavad massi ja NiMH akude sisetakistus on reeglina nii suur, et nad ei suuda sellele harjadeta süsteemile nagunii vajalikul hulgal voolu kätte anda ja pinge on ka madalam kui näiteks 2S LiPo-l. Kolmas LiPo eelis on see, et ta annab sulle reaalselt sama mahutavuse juures natuke parema sõiduaja ja ta on kaalult kergem ühe energiaühiku kohta. Kui vaadata hinda, mis nende NiMH akude eest maksid, siis see pole ka justkui argument miks mitte LiPot proovida.
Raadioteel juhitavad hobi- ja võistlusmudelid
https://www.claypitrc.eu

Kasutaja avatar
Zebra1188
Postitusi: 1246
Liitunud: 07.10.2006 10:05
Asukoht: Keila
Kontakt:

Re: HSP AWD RC 1:10 auto

Postitus Postitas Zebra1188 » 08.01.2013 19:09

R0mm kirjutas:Zebra on mudeldamisest juba liiga kaua eemal old vist. Kui LiPo akule on peale kirjutatud 3C, siis on tegemist ühe igavesti kehva akuga, millel meeletult suur sisetakistus. Täna me kasutame enamasti LiPo akusid, mille C väärtus jääb üle 50. Jah ma tean küll, et jutt on tegelikult muust ja seda muud pannakse kirja mitte C vaid S tähega ja selle S taga peitub akuelementide ühendamise tüüp, ehk S nagu SERIAL. 3S = 3 elementi ühendatud seeriasse. Akudel võib kohata ka näiteks märget 2S2P mis tähendab, et aku sees peitub 4 elementi, millest 2 on ühendatud seeriasse ja 2 paralleeli.

See et sa nüüd suuremad akud tellisid, ei anna mingit eelist peale pikema sõiduaja. Pigem kahandavad nad kiirust, sest lisavad massi ja NiMH akude sisetakistus on reeglina nii suur, et nad ei suuda sellele harjadeta süsteemile nagunii vajalikul hulgal voolu kätte anda ja pinge on ka madalam kui näiteks 2S LiPo-l. Kolmas LiPo eelis on see, et ta annab sulle reaalselt sama mahutavuse juures natuke parema sõiduaja ja ta on kaalult kergem ühe energiaühiku kohta. Kui vaadata hinda, mis nende NiMH akude eest maksid, siis see pole ka justkui argument miks mitte LiPot proovida.

Romm, tegelikult oli küsimus, kas ESC kannatab 3cell Li-Posid ;) Seal selgelt kirjas 3 C (Cells). Muus osas on Loomulikult aku enda C-rate teada asi.
HB Cyclone D4
HB Cyclone TC

HPI & Hotbodies Team
---------------------------
Never knock on Death's door: ring the bell and run away! Death really hates that!

Härra
Postitusi: 23
Liitunud: 07.01.2013 17:44

Re: HSP AWD RC 1:10 auto

Postitus Postitas Härra » 09.01.2013 07:45

tony012 kirjutas:Ilmselt ühtivad... Sinna kannatab 3s peale lasta küll, mootorisse isegi 4 s aga regu ei kannata... Jää sinna oma tavalise akukonfi juurde... Muidugi lisa nimh akude ostmine oli küll suht mõttetu... Sul jujuba olid olemas need nimhid... Edasiminek oleks lipo... Kas sealt austraalia poest tellid endale postiga koju või on see mõni selline pood, kuhu kohapeale kaa saad minna?
Tean mina mudelismist samapalju kui lehm lennukist, veel vähem akudest. Tegelikult nüüd vaikselt hakkan jagama süsteemi.
Kohapeal on meil siin samuti üks pood kus maksavad kõik 2x rohekm kui internetis + valik on 10x väiksem ja inimesed on suht lambad. Akude kohta nagu ma ennist mainisin ei ole ma ju midagi teadnud.. eks ma siis tellin endale järgmine palgapäev akusid juurde + kiirlaadija aswell. Mis te arvate kas Eestis oleks sellele mudelile juppe saada??
Selles mõttes, et mul on plaan tulla mingi aeg Eestisse mõneks ajaks, kas jätta auto siia või võtta Eestisse kaasa? Vbla osaks Eestist uue? Mis te kutid arvate?

Samuti mõtlesin kõik plastiku vahetada metalli vastu välja, saaks äkki natuke rohkem jäikust ja stabiilsust.
Viimati muutis Härra, 09.01.2013 08:54, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
tony012
Postitusi: 786
Liitunud: 29.12.2006 12:22

Re: HSP AWD RC 1:10 auto

Postitus Postitas tony012 » 09.01.2013 08:14

No eks kõik oleneb Su eelarvest...
Olemasolevale autole saad Eestist aku 42 eur tk, see on siis lipo 5000mAh ja 50c sealt tuleb purakat küll...
Regu ja mootori Sa juba ostsid, , siitkandist saad regu ja mootori combo alla 150 eur...

Auto... Hetkel sul tõsine plastmass drifti auto... Meil siin sõidetakse veidi rohkem päris võidusõidu autodega, eestis on väga levinud XRAY autod, samamoodi Serpent 411 seeria, liigub ka Schumaher autosi... Ja Team Associated... Kõigile nendele tootjatele peaks mingil määral juppe ka eestis kohapeal olema...

Üldiselt kipub nii olema, et päris carbon võidusõidu auto veerem maksab pea 2 korda rohkem, kui Sinu praeguse auto täiskomplekt maksis... Vaata seda amainhobbies.com lehte, sealt saad rohkem pilti ette, millised autod ja värgid olemas on... Kui tahad offroadi sõita lisaks driftimisele, siis äkki peaksid hoopis offroad auto kaa ostma, mis on mõeldud hüppamiseks jms...

Kui Eestisse tuled, eks Sa pead pagasi järgi vaatama, kas saad auto kaasa vedada, muidu meil on iga 2 nädala tagant onroad üritus, kas trenn või võistlus... Ja siis saad tulla ja uurida, mis nendel võidusõidu autodel teistmoodi on...
Associated RC10 B74.1
Associated RC8 T3.2E
Associated RC8 B4
Element Enduro Pro

Härra
Postitusi: 23
Liitunud: 07.01.2013 17:44

Re: HSP AWD RC 1:10 auto

Postitus Postitas Härra » 09.01.2013 08:56

Ja palju läheks maksma üks korralik võidusõidu onroad auto?

Kasutaja avatar
R0mm
Postitusi: 1804
Liitunud: 05.05.2007 07:04
Asukoht: Tallinn
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Re: HSP AWD RC 1:10 auto

Postitus Postitas R0mm » 09.01.2013 09:33

Härra kirjutas:
tony012 kirjutas:...Samuti mõtlesin kõik plastiku vahetada metalli vastu välja, saaks äkki natuke rohkem jäikust ja stabiilsust.
Paha mõte, väga paha mõte. Metall mudeli juures ei ole reeglina parem kui komposiitmaterjal. Alumiiniumit või teisi kergeid/ tugevaid metalle nagu titaan või teras kasutatakse reeglina ainult detailide või sõlmede puhul, kus seda tõesti vaja on. Äärmine rumalus oleks sellisel mudelil kasutada alumiiniumist õõtshoobasid või ka põhja kui selline asi üldse olemas peaks olema. See, et jäikus annab juurde stabiilsust on samuti väärarusaam ja reaalsus on risti vastupidi. Plastiku läbipainded hoopis lisavad stabiilsust ja teevad juhitavuse paremaks.

Päris võistlusmudel on sellega mis sul praegu soetatud sut nagu öö ja päev. Kvaliteetne inseneritöö ja materjalid on lõpmatult paremad.
Vaata näiteks pilti. Neil on kogu asi loodud kiireks sõitmiseks ja kiirused võivad olla nii 100 km/h või rohkemgi, sõltub kui kiire mootor peale kruvida. Ja need mudelid kannatavad sellised kiirused välja ka ilma, et pilbasteks lendaks. Ilmselt ei ole sul mõtet seda praegust eriti ägedate elektroonikakomponentidega varustada, sest siis hakkab ülekandes igasuguseid huvitavaid asju juhtuma...eeldatavalt, võimalik, et eksin, eks pead ära proovima.
Pilt
Raadioteel juhitavad hobi- ja võistlusmudelid
https://www.claypitrc.eu

risto
Postitusi: 25
Liitunud: 04.02.2007 09:57

Re: HSP AWD RC 1:10 auto

Postitus Postitas risto » 09.01.2013 10:02

teen väikse eelarve näite!

1. veermik Xray T4 429.-
2. Eesti võistlus legaalsed rehvid LRP CPX 25.-
3. värvimatta lexsaan kere Pro-LIne lt 26.- ja üks lexsaani värv 10.-
4. LI-Po aku Gens ace 5000 mah. 42.-
5. Laadia Robitronic Expert ld 16z 69.-(ei pea eraldi toiteplokki omama)
6. Pult koos vastuvõtjaga 24Mhz täiesti toimiv 100.- kallim tipp mudel enam vähem 300.-
7. Rehvide parema pidamise saavutamiseks määre 15.-
8. Mootor Speed Passion Competition 3.0 - MMM 5.5T 75.-
9. ESC Speed Passion Reventor R 100.- või võimsam LRP Flow WorksTeam BL Speed-Control 180.-
10.Natuke tööriistu xx.-
Siit edasi võiks veel nimekirja jätkata, aga üli peensusteni ei hakka minema.
Ja muidugi komponentide ja veermike tootjaid on rohkem, kui need mis välja tõin.

Härra
Postitusi: 23
Liitunud: 07.01.2013 17:44

Re: HSP AWD RC 1:10 auto

Postitus Postitas Härra » 09.01.2013 12:29

ehk siis enamvähem sõidukõlvulik võistlusauto võib maksta ligi 2000Euri? Juu jääb, ma parem rallin oma vanaga edasi ja õpin sellega igast trikke.. täna veendusin, et auto on ikka päris vastupidav, sest käis paar korda hüppes ja suurema kiirusega sai kurvis üle nipli pandud päris karmilt.. :P. Kiirust küll väga ei olnud(40-50km/h arvatavasti), aga vastu ta pidas ning lõpetasin seekordgi sõidu tühjade akude tõttu. Suht like auto ja funni on sitaks. ootan millal oma uue mootori kätte saan saab rohkem põikis lasta. eks kui midagi puruks läheb ostan uue ja tugevama, aga kõik hammasrattad ja asjad on metallist ja jooksevad laagritel nii, et ei usu, et seal midagi nii väga puruks saab minna, aga eks näha.

Kasutaja avatar
tony012
Postitusi: 786
Liitunud: 29.12.2006 12:22

Re: HSP AWD RC 1:10 auto

Postitus Postitas tony012 » 09.01.2013 14:08

No kokku tuleb umbes 1000, kui midagi enne olemas ei ole jah....
Aga siis ongi suhteliselt selline tehnika, millega mm võistlusele kannatab minna...
Tuleb siiski tunnistada fakti, et see on see komplekt, millega meil valdavalt võisteldakse... Veidi odavama klassiga veeremid pole 400+ eur vaid 300+... Ja Risto rehkendusest on välja jäänud servo, mis sellisel tasemel maksab veidi üle 50 eur...

Veidi odavam on sõita pan car, ehk siis 1:12 ja 1:10 mõõtkavas tagaveolistega, need kitid maksavad 200+ muud asjad sama hinnaga ikka...

Offroad bagide ja truckide kitid jäävad kah alla 300, muud tarvikud ikka sama hinnaga...

Aga kõik mis siin kirjas on siis pmst tipptehnika... Plastrinka autosi ja gardaaniveolisi on võimalik jah osta täiskomplektidena 200 ja 300 eur vahele, lihtsalt võidusõidu mõttes pole nad võrreldavad võistlusautodega...
Associated RC10 B74.1
Associated RC8 T3.2E
Associated RC8 B4
Element Enduro Pro

Härra
Postitusi: 23
Liitunud: 07.01.2013 17:44

Re: HSP AWD RC 1:10 auto

Postitus Postitas Härra » 09.01.2013 15:05

Vaadake.... tellisin siis endale uue tehnika, aga nad vist tegid vea vms... sain hoopis sama kompl. mis ma kunagi varem tellisin ehk siis
auto
pult
rehvid
akud jms kola.....

hästi läheb ikka....

Kasutaja avatar
tony012
Postitusi: 786
Liitunud: 29.12.2006 12:22

Re: HSP AWD RC 1:10 auto

Postitus Postitas tony012 » 09.01.2013 20:34

Ma küll sama komplekti ei võtaks, palju Sul neid plastikautosi vaja on...
Associated RC10 B74.1
Associated RC8 T3.2E
Associated RC8 B4
Element Enduro Pro

Härra
Postitusi: 23
Liitunud: 07.01.2013 17:44

Re: HSP AWD RC 1:10 auto

Postitus Postitas Härra » 14.01.2013 17:28

Ja tuli ka täna mingil põhjusel uus auto... ma ei ole ju nende eest maksnud. Homme peaksin saama enda mootori, ESC, raami jms kola kätte.

Kas keegi palun teeks mulle selgeks mida tähendab mootori juures KV?(arvatavasti siis kilovolt, aga mida ma sellest teadma peaksin, mis vahe on 2500kv ja 5000kv?)
Lammutasin enda esimese RC täitsa laiali täna ning homme lasen diffi tagant kokku keevitada, ehk saab rohkem põikis lasta siis :P


t.

GTR 3.0
Postitusi: 395
Liitunud: 30.12.2008 21:38

Re: HSP AWD RC 1:10 auto

Postitus Postitas GTR 3.0 » 14.01.2013 18:29

Härra kirjutas:Ja tuli ka täna mingil põhjusel uus auto... ma ei ole ju nende eest maksnud. Homme peaksin saama enda mootori, ESC, raami jms kola kätte.

Kas keegi palun teeks mulle selgeks mida tähendab mootori juures KV?(arvatavasti siis kilovolt, aga mida ma sellest teadma peaksin, mis vahe on 2500kv ja 5000kv?)
Lammutasin enda esimese RC täitsa laiali täna ning homme lasen diffi tagant kokku keevitada, ehk saab rohkem põikis lasta siis :P


t.
KV näitab mootori pöördeid minutis ühe voldi kohta, kilovoltidega pole midagi pistmist.

Näide: 2S ehk 7,4V LiPO akuga teeb 2500kv mootor teoorias 7,4 x 2500 = 18500 pööret minutis. 5000kv mootor aga 7,4 x 5000 = 37000 RPM.

Härra
Postitusi: 23
Liitunud: 07.01.2013 17:44

Re: HSP AWD RC 1:10 auto

Postitus Postitas Härra » 15.01.2013 07:35

Ühesõnaga mida kõrgem kv seda kiirem auto?

Kasutaja avatar
tony012
Postitusi: 786
Liitunud: 29.12.2006 12:22

Re: HSP AWD RC 1:10 auto

Postitus Postitas tony012 » 15.01.2013 08:15

Kõrgema kv- ga autol tuleb sättida ülekanne tunduvalt aeglasemaks... Eks mootor, mis rohkem pöördesse läheb ja rohkem energiat liikumiseks muudab annab jah rohkem kiirust autole... Muidugi on nii, et Sul saab nende võimsamate mootorite teemaga seoses juba konkreetselt takistus nende akude näol, nimh akust ei saa eriti palju voolu kätte korraga... Ehk siis kui võimsa mootoriga gaasi põhja vajutad, siis ikka midagi eriti rohkem ei juhtu, sest akud ei anna korraga nii palju voolu välja...
Eks need kõik komponendid on omavahel seotud ja kui arendad ühte, siis on teisi kaa vaja arendada...
Associated RC10 B74.1
Associated RC8 T3.2E
Associated RC8 B4
Element Enduro Pro

Härra
Postitusi: 23
Liitunud: 07.01.2013 17:44

Re: HSP AWD RC 1:10 auto

Postitus Postitas Härra » 15.01.2013 17:34

Rumal on küsida ja rumalam on küsimata jätta.. Suured tänud teile kõigile kes te olete mulle vastanud.

Nüüd mida tähendab 26 Turn mootoril?
"RS540 26 Turn 1/10 Brushed Electric Engine Motor"


E: Olen sünnipäevalaps täna.

GTR 3.0
Postitusi: 395
Liitunud: 30.12.2008 21:38

Re: HSP AWD RC 1:10 auto

Postitus Postitas GTR 3.0 » 15.01.2013 18:16

Turn näitab traadikeerdude arvu mootori mähises. Mida vähem keerdusid, seda rohkem pöördeid ning vastupidi. 26T on selline tavaline keskmine, mis odavmudelitel poest ostes peale pannakse.

Kasutaja avatar
tony012
Postitusi: 786
Liitunud: 29.12.2006 12:22

Re: HSP AWD RC 1:10 auto

Postitus Postitas tony012 » 15.01.2013 18:41

Palju õnne...;)

Aga meil on nii, et onroadiga alustajad pruugivad stock klassis 17,5 keerdu mootoreid... Modified klass sõidab 4,5 või 5,5 mootoritega... Ja need siis peaks olema brushless...

Selle 17,5 brushlessiga umbes võrdseks loeti varem 27 keerdu brushed ehk harjadega mootorit, ehk siis oledki sellel algtasemel...

Ma küll ei viitsi asja uuesti üle vaadata, aga minumeelest su kiiruseregulaator üldse ei toetanudki brushed mootorit?
Associated RC10 B74.1
Associated RC8 T3.2E
Associated RC8 B4
Element Enduro Pro

Härra
Postitusi: 23
Liitunud: 07.01.2013 17:44

Re: HSP AWD RC 1:10 auto

Postitus Postitas Härra » 15.01.2013 19:16

tony012 kirjutas:Palju õnne...;)

Aga meil on nii, et onroadiga alustajad pruugivad stock klassis 17,5 keerdu mootoreid... Modified klass sõidab 4,5 või 5,5 mootoritega... Ja need siis peaks olema brushless...

Selle 17,5 brushlessiga umbes võrdseks loeti varem 27 keerdu brushed ehk harjadega mootorit, ehk siis oledki sellel algtasemel...

Ma küll ei viitsi asja uuesti üle vaadata, aga minumeelest su kiiruseregulaator üldse ei toetanudki brushed mootorit?
Jajah.. tean jah, et ei toeta, aga ega ma ei ostnudki harjadeta mootori. Lihtsalt hetkel on mul see 540 peldik mootor.

täna soetasin 400 dollari eest juppe juurde, akud, laadija, liigendid, rehvid ja igast muud pudipadi.
Akud on siis: NEW LIPO 11.1V 3 CELL 4200MAH 25C RC CAR BATTERY PACK with Tamiya Plug ja jaadijaks on 5 Amp 12 Volt adapter. Hope, et laeb neid ilusti täis.

Kasutaja avatar
tony012
Postitusi: 786
Liitunud: 29.12.2006 12:22

Re: HSP AWD RC 1:10 auto

Postitus Postitas tony012 » 15.01.2013 21:28

Kas laadijale lisaks ka toitebloki ostsid,kui seinakontaktist laadida tahad?

Muide kui nüüd kogu kulutatud rahakokku lugeda,siis jubaolekski siinsamas teemas välja toodud tippasjade hind koos... ;)

Ära muretse, mina tean vist ainult mõnda üksikut inimest mudelimaailmas, kes on asja uurinud ja siis kohe päris auto ostnud, kõik ülejäänud on ostnud vähemalt ühe mõttetu auto ja kulutanud üüratuid summasi selle parendamise peale ja siis veel kord samamoodi, kuni lõpuks avastavad, et oleks võinud ju kohe korraliku osta...

Welcome to the club!
Associated RC10 B74.1
Associated RC8 T3.2E
Associated RC8 B4
Element Enduro Pro

Härra
Postitusi: 23
Liitunud: 07.01.2013 17:44

Re: HSP AWD RC 1:10 auto

Postitus Postitas Härra » 16.01.2013 06:32

pohhui, mu on selle eest sitaks juppe ja kui midagi puruks läheb saab kohe korda teha. Post pannakse teele siin kängurudega ja aega läheb ohtralt. nädal või isegi 2. :wink:
racima ma arvatavasti ei lähe ka arvatavasti, rohkem ajaviiteks ja eks mind ennast huvitab ka kui kiireks ma selle relva saan :D. Lõpuks prooviks GPS'iga kiiruse ka ära.
E: Kas see 11.1v aku on mingi normal ve?

Kasutaja avatar
tony012
Postitusi: 786
Liitunud: 29.12.2006 12:22

Re: HSP AWD RC 1:10 auto

Postitus Postitas tony012 » 16.01.2013 10:30

Tavaliselt sõidetakse 2s akudega ja ka sellest 2s akust saab nii palju jõudu ja kiirust, et mitte midagi ei jää puudu... Kõvemad võidusõidu autod liiguvad rohkem, kui 100 km/h...

3s tundub selle kõrval veidi selline vahend, nagu lühikeste meeste kingade sisetallad, mis pikkusele veidi juurde annavad... Effekti on, aga sisuliselt peaks lisapower ikka tulema mootorist ja regust...
Associated RC10 B74.1
Associated RC8 T3.2E
Associated RC8 B4
Element Enduro Pro

Kasutaja avatar
JazZ
Fast Hobbies
Postitusi: 1104
Liitunud: 10.06.2005 13:23
Asukoht: Pärnu
Has thanked: 9 korda
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Re: HSP AWD RC 1:10 auto

Postitus Postitas JazZ » 16.01.2013 10:46

Härra kirjutas:Akud on siis: NEW LIPO 11.1V 3 CELL 4200MAH 25C RC CAR BATTERY PACK with Tamiya Plug ja jaadijaks on 5 Amp 12 Volt adapter. Hope, et laeb neid ilusti täis.
Mida sa täpsemalt mõtled selle adapteri all? LiPo laadimiseks sobiva laadija ka ikka ostsid? Adapteriga hakkad LiPo akut laadima, siis on leek garanteeritud.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu

urki
Postitusi: 579
Liitunud: 27.12.2008 15:24
Asukoht: pärnu

Re: HSP AWD RC 1:10 auto

Postitus Postitas urki » 16.01.2013 16:24

JazZ kirjutas:
Härra kirjutas:Akud on siis: NEW LIPO 11.1V 3 CELL 4200MAH 25C RC CAR BATTERY PACK with Tamiya Plug ja jaadijaks on 5 Amp 12 Volt adapter. Hope, et laeb neid ilusti täis.
Mida sa täpsemalt mõtled selle adapteri all? LiPo laadimiseks sobiva laadija ka ikka ostsid? Adapteriga hakkad LiPo akut laadima, siis on leek garanteeritud.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

Pole hullu see leek meile ei joua.

Härra
Postitusi: 23
Liitunud: 07.01.2013 17:44

Re: HSP AWD RC 1:10 auto

Postitus Postitas Härra » 17.01.2013 16:41

mingi lambika 12V läppari laadijaga ei saa laadida?

v-501
Postitusi: 3
Liitunud: 10.01.2013 14:40

Re: HSP AWD RC 1:10 auto

Postitus Postitas v-501 » 17.01.2013 17:20

Härra kirjutas:mingi lambika 12V läppari laadijaga ei saa laadida?
otse ei saa. Ära parem proovigi. Läpaka laadiaga saab näiteks spets laadiat toita, kui on 12v sisendiga lipo laadija.

Kasutaja avatar
426f
Postitusi: 200
Liitunud: 08.02.2011 22:44

Re: HSP AWD RC 1:10 auto

Postitus Postitas 426f » 17.01.2013 17:50

millisel läpakal on aku laadija 12v.kui sul saab hiina saasta ostmisest isu täis siis vaata siia http://www.horizonhobby.com/" onclick="window.open(this.href);return false; neil on austraalias ka esindused olemas
Viimati muutis 426f, 17.01.2013 17:52, muudetud 1 kord kokku.

GTR 3.0
Postitusi: 395
Liitunud: 30.12.2008 21:38

Re: HSP AWD RC 1:10 auto

Postitus Postitas GTR 3.0 » 17.01.2013 17:50

Härra kirjutas:mingi lambika 12V läppari laadijaga ei saa laadida?
Ilmselt mõtled seda musta kastikest juhtme otsas. See on kõigest toiteadapter, mitte laadija. Aku laadimiseks on vajalik ikkagi laadija.

GTR 3.0
Postitusi: 395
Liitunud: 30.12.2008 21:38

Re: HSP AWD RC 1:10 auto

Postitus Postitas GTR 3.0 » 17.01.2013 18:20

426f kirjutas:millisel läpakal on aku laadija 12v.
OT: Näiteks Asus EEE seeria mõned isendid, kindlasti leidub veel mõningaid.

Härra
Postitusi: 23
Liitunud: 07.01.2013 17:44

Re: HSP AWD RC 1:10 auto

Postitus Postitas Härra » 17.01.2013 18:28

Kas selle laadijaga saab minu eelpool toodud lipo akusid laadida? Ja kas oleks mõistlik seda jooksutada auto akuga?
http://www.hobbyunicorn.com.au/buy/lipo ... 0w-6a/7028" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
426f
Postitusi: 200
Liitunud: 08.02.2011 22:44

Re: HSP AWD RC 1:10 auto

Postitus Postitas 426f » 17.01.2013 18:36

laeb küll lipo akut kui sa annad laadijale vähemalt 12v voolu sisse http://shop.claypitrc.eu/product_info.p ... ts_id=3645" onclick="window.open(this.href);return false; miks sellist ei telli,seal toite blokk sisse ehitatud

GTR 3.0
Postitusi: 395
Liitunud: 30.12.2008 21:38

Re: HSP AWD RC 1:10 auto

Postitus Postitas GTR 3.0 » 17.01.2013 18:45

426f kirjutas:laeb küll lipo akut kui sa annad laadijale vähemalt 12v voolu sisse http://shop.claypitrc.eu/product_info.p ... ts_id=3645" onclick="window.open(this.href);return false; miks sellist ei telli,seal toite blokk sisse ehitatud
Pean kohe norima. Voolu ei mõõdeta voltides, vaid amprites.
Härra kirjutas:Kas selle laadijaga saab minu eelpool toodud lipo akusid laadida? Ja kas oleks mõistlik seda jooksutada auto akuga?
http://www.hobbyunicorn.com.au/buy/lipo ... 0w-6a/7028" onclick="window.open(this.href);return false;
Saab laadida, saab auto akult töötama panna. Kui on soovi seinapistikust laadida, siis on tarvis 12V (tegelikult vist 11-18V) ja vähemalt 5A toidet. Näiteks eBay peaks toiteka puhul aitama.

Härra
Postitusi: 23
Liitunud: 07.01.2013 17:44

Re: HSP AWD RC 1:10 auto

Postitus Postitas Härra » 17.01.2013 19:46

No nii, tellisin ära laadija.
Täna sain enda mootori, teised akud, ESC jms kola kätte ning umbes kahe tunniga oli kõik juhtmed ilusasti kokku joodetud ning ready to go. Kaks tundi, sest tavotitasin kõik laagrid seest ära ja tegin nad ilusti puhtaks ja vabalt liikuma. Esmapilgul tundus jube aeglane ja uimane kuid siis tõin toast värskelt täis laetud aku ja täiesti hullumaja kuidas see nüüd edasi lippab. Varem oli tavaline lambikas harjadega ja 25 hambaga mootor, nüüd on 23 hambaga brushless. Mineku ja tippkiiruse vahe on ikka oluliselt suurem, kui varem pole ketsi väga lasknud siis nüüd vajuta ainult sõidu ajal lapats põhja ja viskab kohe põiki. Lõppkiirus suurenes ikka 35%. nüüd läheb äkki 85km/h välja. üritan steeringu natuke paremaks saada ja vahetan hammaka ära ning üritan kiirust ülesse ajada. Kui kõik hästi läheb saan enda 11.1v akud ja laadija samal ajal kätte. It will be good fun!!! :P.
Üritan teha ka väikese dragi ning drifdi video.
:)

T.

Härra
Postitusi: 23
Liitunud: 07.01.2013 17:44

Re: HSP AWD RC 1:10 auto

Postitus Postitas Härra » 04.02.2013 04:25

Pole ammu rääkinud. Päris palju on vahepeal juhutunud siis. Sain enda uued rehvid, amordid, akud, laaija, drive gear's jne kätte.
Hetkel küll pole jõudnud proovida kuid tegin telefoniga ühe pildi juba ära.

Arvatavasti löön kõik kolm akut sisse ning panen swich'i vahele ja kui üks tühi saan lihtsalt teise sisse lülitada. Teeb väikse kasti neile ka ümber. Kaalu pärast ma väga ei muretse nign see ongi rohkem mul lammutamiseks j projetikas. Eks ma saan siin sõimata kellegi käest ning kõik te arvate, et see on paha mõte. Also mul on alles ka mu drifdikas plus one car for spare parts. Nüüd, ma üritan teid natuke rohkem informeerida oma tegemistega siin. See nädal lähen Goverment of immigr. ja kui joppab saab uuue 457 visa ning saab jääda aussi for a big time. Lets hope for the best.

Pilt

Härra
Postitusi: 23
Liitunud: 07.01.2013 17:44

Re: HSP AWD RC 1:10 auto

Postitus Postitas Härra » 04.02.2013 17:52

No nii, sain siis esimese aku täis laetud ning läksin kohe proovima. concrite'i peal tõmmas esimesed rattad maast lahti kui kohalt läks ning sain funni 15 kui ESC viskas suitsu ülesse :lol: . Ilmselt pugutasin liiga tugevasti. Uute akude ja rehvidega on nii palju jõudu ja grippi, et minge ikka perse :lol: vahepeal mõtlesin, et äkki lõhun axelid ära. sellise jõuga :lol: . Nüüd plaan osta uus ESC ehk siis selline-
https://sap142.channeladvisor.com/p-106 ... oller.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;

Mis arvate, kas see on piisavalt võimas ja ei põle enam läbi nii kiirelt?

Härra
Postitusi: 23
Liitunud: 07.01.2013 17:44

Re: HSP AWD RC 1:10 auto

Postitus Postitas Härra » 14.02.2013 15:11

No nii. Täna hommikul tuli mul autole ära siis uus ESC ära(120A siis). Smoko brake ajal fittisin ja jootsin külge ning lunch jäi söömata kuna oli vaja proovida kas asi ikka funkab. Originaalis olnud kunagine drifd car on nüüdseks täie jõuline AWD monstertruck. ronib igaltpool ülesse ja teeb igast vigureid.
Muljetest. ESC ise näeb päris väike ja okei välja. Küljes on väike fan mis töötab jõuga ning autol on sõna otseses mõttes liiga palju jõudu. Auto viskab gaasi natukene muljudes juba esimesed rattad maast lahi... sõitsin mingi 60km/h ning lasin korra gaasi põhja ning kohe esimesed rattad maast lahti ning tuli umbes paarkümend flippi, aga auto samas ju korras :roll: . Pole midagi väga nõrk..
Suurest kuumusest läksin auto kestad mõlki ning peab kuumapuhuriga mõlgid välja muljuma ning siis näeb parem välja ka.

kohe tulevad pildid.

Edit:
Pilt
Pilt

Vasta