Kuidas eraldada lipo purke üksteisest?

Siin kategoorias leiad erinevaid lihtsamaid ja keerulisemaid nippe ja artikleid kuidas oma mudelit paremaks putitada.
Vasta
Kasutaja avatar
edvin
Postitusi: 612
Liitunud: 05.01.2008 14:10
Asukoht: Tallinn

Kuidas eraldada lipo purke üksteisest?

Postitus Postitas edvin » 20.12.2008 18:59

Mõtlesin (krt. oli mul vaja jälle mõtlema hakata!), et enne kui oma ühe väsiva lipoga ilututulestikku teen, prooviks ehitada 2s2p lipo kolmest parimast purgist 3s1p lipo.
Aga! Arumaeisaa, ennem läheb mu 100w induktiivjootekolb kärsama kui ma tina sulama saan! Nosram on saatanast!!! Ja Märten ka, kes verd ja pisaraid näha tahtis!

Ok. Aga ikkagi. Kui võimas peab olema jootekolb et lipo klemmide tina sulama saada? Või on seal mingit muud keemiat kasutatud? Kõrge sulamistemperatuuriga tina? 2 välimist purki sain kuidagi lahti, jootekolb ähvardas käe ära põletada aga sisemisi ei saa enam kuidagi.
Või äkitisi lõikaks klemmi lihtsalt lahti? Mingi konts jääb igal juhul aku otsa alles aga kas seda on piisavalt? Midagi vähese kontaktpinna tõttu üles ei sula?

EDIT: Arumaeisaa miks laadija neid kahte eraldatud purki ei tunnista!? Kas klemm läks pusimise käigus kuskil sees pooleks? Ja seda mõlema purgi puhul?

Kasutaja avatar
eerikkarts
Postitusi: 1005
Liitunud: 24.01.2006 21:59

Postitus Postitas eerikkarts » 20.12.2008 22:07

100W jootekolb peaks küll seda tina võtma, Võimsa jootekolvi eelis et ta kuumutab selle punkti kiirelt ülesse ennem kui kogu klemm ja aku kuumaks lähevad. Usun et see RoHS standardi tina mis ei sisalda pliid need on jah saatanast, külmad jooted kerge tulema ja raibed ei allu tinutamisele tavapäraste 40W jootekolbidega kui siis kallite jootejaamadega.
Tavapäraseid purkide jootmist olen vabalt standartse 40W jootejaamaga teinud, mingite "RoHS" tina lahti jootmist oma 100W kolviga sellele on kõik tinad allunudsiiani. Mul vanakooli takistustraadi jotekolb.

Ja tihtipeale purkide klemmid on omavahel kokku keeratud ja üle tinutatud, lahti joota suht võimatu. Neid ma olen ära hammustanud kui just pole kasutatud trükkplaati kuhu purgi klemmid joodetud on. Kusjuures need hiina LiPo'sid mida ma kasutan, on trükkplaadid, seal lahti jootmine tinasukaga suht kerge tegevus.
Viimati muutis eerikkarts, 20.12.2008 22:22, muudetud 2 korda kokku.

Kasutaja avatar
saarlane
Postitusi: 128
Liitunud: 13.04.2008 19:37

Postitus Postitas saarlane » 20.12.2008 22:15

Ilmselt ta ei sula, sest tehases on joodetud pliivaba tinaga, mis sulab ca 350-400 celsiuse juures. tavalised kolbid annavad sooja tavaliselt aga 250-300celsiust. Pliivaba sellepärast, et vist on migni nõue tehastele, et see on "rohelisem"
Seda peaks saama edukalt näiteks gaasikolbiga lahti või mõne kallima jootejaamaga. Võibolla on mõni tavaline kolb ka nii kuum.

Ei tasu väga tõsiselt mu juttu võtta. Ainult oletan. Äkki on üldse hõbedaga joodetud. (Vist, et tina takistus on 115 aga hõbedal ainult 16 n Ωˇm) <- wikipedia

Oeh sai ka tarka pandud. :lol:

edit: Krt Eerik jõudis ette.

Kasutaja avatar
lauri
pistik.com
Postitusi: 2612
Liitunud: 10.04.2006 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas lauri » 20.12.2008 22:48

Ja kui a need lahti saad joodetud... siis need LiPo klemmid vähemalt paljudel akudel on sellised, kuhu tavaline tina kohe kuidagi külge ei hakka. Kraabi, kasuta jootevedelikku, ei aita miski! Selle jaoks on mingi spets tina, täpsemalt ei tea, aga mõned rc-poed müüvad. Spets tinaga joodad klemmid üle ja siis sellele tinale hakkab jubatavaline tina külge :roll:

Paljud odavamad/väikese vooluga pakid on üldse nii tehtud, et LiPo klemmi külge on kuidagi pressitud tavapärasemast metallist klemm, mida saab joota!

Seda juhust, et kolb LiPo tina lahti ei sulata, pole veel kogenud :shock: Samas kasutan ka koguaeg gaasikolbi, niiet see võibolla lähebki tavapärasest kuumemaks...

Igatahes anna teada, mis sai...
Lauri Laidna - http://www.pistik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
[ Xray XB808 2011 + RB Engine | Xray XB808 Electric | Schumacher Mi4LP | VirtualRC ]

Kasutaja avatar
saarlane
Postitusi: 128
Liitunud: 13.04.2008 19:37

Postitus Postitas saarlane » 20.12.2008 23:00

gaasikolb läheb jah tavaliselt kuni 450c. Niiet ilmselge. Aga mul pole sellist asja veel olnud et klemmi külge tina ei jää. Kasutan sellist asja nagu räbusti (ei tea kas see on sama mis jootevedelik?) igaljuhul läbipaistev vedelik, miski hape vist. Sellega võtab küll absoluutselt igalepoole kinni. Samas lipo purke pole jootnud :lol: Et see on lipo purkide eripära just siis?

ps. Peaks ka gaasikolvi sebima, pole kunagi kasutanud. Lauri, räägi kas on parem töötada kui elektriga? See vist on kohe nö kuum? Mul just see jama et lolli peaga tõmban alati kolvi seinast välja aga siis 5 minuti pärast jälle vaja joota midagi.

Kasutaja avatar
lauri
pistik.com
Postitusi: 2612
Liitunud: 10.04.2006 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas lauri » 22.12.2008 11:57

offtopic gaasikolvist... mul Welleri Piezo Pro vms nimeline kolb. Hetkel on jooteots omadega läbi - kuluelement, sees olev katalüsaator põleb ära ajapikku. Suurim puudus on see, et puhu kuuma õhku välja. Kuskil kitsas kohas joota töötaval kujul ei saa. Tuleb ots kuumaks ajada ja siis välja lülitada, et kuuma õhuga midagi ära ei sulataks. Töösoojaks läheb 30-60 sekundiga. Suhetliselt suur võimsus ja temperatuur. Väga mugav kaasa võtta ja saab alati ning igal pool kasutada. "gaasipõletina" ka tore vahend termorüüside kahandamiseks või millegi kuumutamiseks jne. Kodus töötamiseks ei soovita siiski, tavaline kolb praktilisem.
Lauri Laidna - http://www.pistik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
[ Xray XB808 2011 + RB Engine | Xray XB808 Electric | Schumacher Mi4LP | VirtualRC ]

akaver
Postitusi: 584
Liitunud: 20.09.2006 09:55
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas akaver » 22.12.2008 12:13

Teadaolevalt asub käveri welleri tipp jootejaam luigel, kel probleeme võib läbi astuda. 450C saab. Ja mis seal salata, see on temp mida ma olen sunnitud rohs tina juures kasutama...
akaver
http://shop.akaver.com

Kasutaja avatar
edvin
Postitusi: 612
Liitunud: 05.01.2008 14:10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas edvin » 22.12.2008 22:55

Purgid on nüüdseks üksteisest eraldatud tänu Märteni õrnadele näpukestele, ta omapärastele töövõtetele ja minu omast 4x odavamale aga võimsamale jootekolvile. Ei teagi kas tegemist oli kõrgetemperatuurilise tina või rohsi nimelise nähtusega.

5 purki on nüüdseks ka laadijaga tühjendatud ja uuesti täis laetud. Neist 1 purk kõlbab ainult ilutulestiku tegemiseks. Ampraaž langes kiiresti 2,7 pealt 0,5 peale ja hakkas seejärel uuesti tõusma. 2A juures katsusin purki - oi kui kuum! Ja padja kujuga... Hakka või uskuma et lipokott on asjapärast välja mõeldud.

Vasta