VirtualRC (ja Futaba 2PL'ile DSC auk)

Siin kategoorias leiad erinevaid lihtsamaid ja keerulisemaid nippe ja artikleid kuidas oma mudelit paremaks putitada.
Kasutaja avatar
JazZ
Fast Hobbies
Postitusi: 1104
Liitunud: 10.06.2005 13:23
Asukoht: Pärnu
Has thanked: 9 korda
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

VirtualRC (ja Futaba 2PL'ile DSC auk)

Postitus Postitas JazZ » 14.09.2007 08:26

Tuleb välja, et Futaba 2PL saatjale annab lihtsate vahenditega tekitada DSC (Direct Servo Control) augu.

Ehk on kellegil veel kasu mu leiust. Minul küll toimib see väga edukalt, aga kui te omal midagi p**** keerate, siis ärge mind süüdistage. Ehk siis testige omal vastutusel! :)

Kuna ma tahtsin oma saatjaga VirtualRC'd proovida ja siin Eestis kõik asjad nii aeglaselt liiguvad (ja mina nii kärsitu olen), siis mõtlesin, et otsin internetist kas oleks võimalik saatjat kuidagi muud moodi arvutiga ühendada. Ja ongi :)
Kui saatjal on DSC auk, siis sealt saab tavalise audio kaabliga signaali arvuti helikaarti ja sealt juba Smartpropo ja PPJoy'ga ta täiesti tavaliseks puldiks.
Kuna aga minu saatjal selline auk puudub, siis otsisin edasi ja leidsin mingis tundmatus keeles lehekülje kus on Futaba 2PL puldile tekitatud DSC auk. Seal kirjutatust küll midagi aru ei saa, aga piltidel on hästi näha mis teha vaja ja nii ma siis proovisingi. Kuna mul Pärnus täpselt sellist pistikupesa leida ei õnnestunud nagu seal pildil (lülitiga), siis valge juhtme jätsin nii nagu ta oli ja kiskusin lihtsalt kvartsi välja. Muidugi oleks andnud ka eraldi lüliti vahele veel panna, aga ma ei näinud sellel erilist mõtet.
Kõik toimib väga edukalt ja eile õhtul sai VirtualRC's ikka päris palju ringi tehtud. On kellegil veel VirtualRC, äkki teeks millalgi mõned sõidud koos?

Lingid:
Futaba 2PL puldile DSC auk > http://9turbo.com/article/dsc-2pl.htm
SmartPropo > http://www.smartpropoplus.com
PPJoy > http://www.geocities.com/deonvdw/PPJoy.htm
VirtualRC > http://www.virtualrc.com
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu

ollo
Postitusi: 1613
Liitunud: 27.07.2005 14:47
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas ollo » 14.09.2007 08:54

VirtualRC ikka on, väga abiks asi... aga aega eriti ei ole jagunud viimasel ajal :( Oslo ja Sydney radasid olen rohkem sõitnud, teisi ainult korraks proovinud.

Mu 3PK'l vist peaks olema isegi DSC auk, kui mälu ei peta, võibolla peaks seda audioasja proovima :? et lihtsalt mikrisisendisse või? Samas on mul ka adaptereid piisavalt, üks USB oma (LRP simuga tulnud) ja peaks olema ka üks Serpenti adapter, mis küll nõuab game porti arvutilt, seda tänapäeval eriti ei kipu olema. Ka gameport-USB adapter on mul olemas, aga seda kasutan vahel ise koos RealRace kontrolleriga, kui oma saatjat/vastuvõtjat ei viitsi välja kaevata.

A kodanik randomil oli ju VRC adaptereid ka mingi mõned kuud tagasi vähemalt, või on need juba otsas?

Kasutaja avatar
JazZ
Fast Hobbies
Postitusi: 1104
Liitunud: 10.06.2005 13:23
Asukoht: Pärnu
Has thanked: 9 korda
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Postitus Postitas JazZ » 14.09.2007 09:20

3PK'l kirjade järgi on DSC auk jah.
Mina panin "Line in" auku. Nii väga lihtne polegi, nende Smartpropo ja PPJoy seadistamine on üsna keeruline, samas Smartpropo lehel on üsna põhjalik juhend. Kui Sul USB adapter olemas, siis pole vist väga mõtet pusida...

RandoM'il pidi neid olema jah, aga minul ei õnnestunud teda kätte saada, enam pole nagu vajadust ka.

Aega leiad, siis võiks millalgi proovida, tahaks näha palju Sa seal minust kiirem oled :) Huvitav kas VirtualRC's on võimalik ka oma seltskonnaga mingit võistlust korraldada?
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu

Kasutaja avatar
lauri
pistik.com
Postitusi: 2612
Liitunud: 10.04.2006 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas lauri » 14.09.2007 10:03

Smartpropo oskab PPM ja PCM signaali "lugeda" - niiet sisuliselt iga PPM signaali saatjaga õnnestub seda nippi teha. Autode puhul kasutatavat PCM vist ei oska Smartpropo lugeda, see rohkem lendavate mudelite rida. Ise kasutanud PCM dekoodrit, kuna siis ei saa mingeid analoog-häireid tekkida ja kogu side digitaalne saatja-helikaart-Smartpropo vahel.
Lauri Laidna - http://www.pistik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
[ Xray XB808 2011 + RB Engine | Xray XB808 Electric | Schumacher Mi4LP | VirtualRC ]

ollo
Postitusi: 1613
Liitunud: 27.07.2005 14:47
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas ollo » 14.09.2007 10:38

DSC kaabliga pusimise mõte oleks selles, et ei pea vastuvõtjat kusagilt välja kaevama, mul neid üleliia ei vedele, 2 toimivat on ja mõlemad autode peal... talvel nüüd võib küll Mugeni pealt maha keerata.
Ega ma VRCs õiget kiirust pole kuidagi leidnud, ikka väga palju jääb tippudest puudu... Oslot olen ma kõige rohkem sõitnud, aga ka seal teevad tippmehed parima ringi 13,8, mul 14,5.. ja lõpptulemus 22 5:07 vs. minu 21 5:12... stabiilsus on s*tt mis s*tt, eriti vastastest möödumine segab koledasti.
Nii et ikka kalendriga tuleb mahajäämust mõõta ja VRCs ei ole see tehnikast kinni, ainult seadistus ja piloot :( Aga kindlasti on see mulle endale abiks olnud, eks mu tase ongi lihtsalt selline.
Oslo 21 5:12 on mul ka replay failina olemas, kui kedagi huvitab, kui aeglane ma rajal välja näen :)

Kasutaja avatar
JazZ
Fast Hobbies
Postitusi: 1104
Liitunud: 10.06.2005 13:23
Asukoht: Pärnu
Has thanked: 9 korda
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Postitus Postitas JazZ » 14.09.2007 19:33

Njah, nagu päris :)
OSLO 18 laps 5:15.480
Parim ring 15.928
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu

Kasutaja avatar
indukas
Postitusi: 151
Liitunud: 04.09.2006 18:12
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas indukas » 20.09.2007 12:01

Mnajh. Kuna ei saa lasta konkuretntidel salaja harjutada, siis sai otsus endalegi mänguasi soetada. Mina ei viitsinud DSC juhet leiutama hakata saatja külge, vaid helistasin kodanikule akaver ja ülihea ja kiire teeninduse tõttu oli mul samal õhtul USB adapter tartu cargos olemas. Adapter töötab probleemivabalt. Üleeile õhtul sai ka siis Oslo rada harjutatud ja tulemuseks oli 20 ringi ajaga 5.16 kui ma ei eksi. Nii et olevi tulemuseni (rääkimata tippude omadest) on tükk maad veel. Samas esimese õhtu kohta rahuldav.

Mis mulle aga ei meeldi on see, et silmad jäävad jube valusaks, käed ei ole õlised, ei ole võimalust nitrot sisse hingata või kogemata silma lasta jms. Veel on halb, et ei saa kedagi sõimata kui keegi mingi lolluse teeb ja ise kah kellegi käest sõimata ei saa :lol:

ollo
Postitusi: 1613
Liitunud: 27.07.2005 14:47
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas ollo » 20.09.2007 12:39

Indrek, kurat, pidid sa seda nüüd tegema :twisted:
Aeg on esimese ürituse kohta super, ära nüüd ütle, et sa seda veel stock setupiga ka tegid...

Silmadega on jah see paha jutt, et kipuvad pikemal kasutamisel ära väsima, eriti kui päev läbi nagunii arvutit vahid, siis õhtul väga enam ei kutsu. Projektoriga seinale pilti lasta on väga vaffa (ja väsitab vähem silmi), aga ma ei viitsi sellega harilikult mässata, pealegi nagu sm. Murphy teab, tahab keegi kindlasti just siis telekat vaadata.

Samas muude hädadega on nii, et käte õliseks tegemist ei sega ju keegi, nitropurgi võid ka kõrvale lahti jätta, siis hea jalaga ümber lüüa, kui sõit välja ei tule, sõimata võib teisi ka vabalt, kartmata et selle eest hoiatuse või disklafi saab :)

Ranno oli eestlastele VRC klubi ka ära teinud, astuge siis kõik sisse... loodetavasti ta minu taotluse ikka rahuldab ühel ilusal päeval.
http://www.virtualrc.com/clubs/default.aspx

Kasutaja avatar
JazZ
Fast Hobbies
Postitusi: 1104
Liitunud: 10.06.2005 13:23
Asukoht: Pärnu
Has thanked: 9 korda
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Postitus Postitas JazZ » 20.09.2007 13:05

Sry ollo, ma olin sõitmisega nii ametis et ei pannud tähele Sinu liitumist, nüüdseks on see viga parandatud ja püüan tähelepanelikum olla :) Seal klubis saab mingi sarja korraldada, näiteks iga nädal mingi rada, oleks veel sõitjaid võiks ju täitsa tegeleda sellega...
Kui Indukas selle aja stock setupiga sõitis, siis mina olen täiesti lootusetu :(
Mul siiani parim tulemus Oslos on:
20 Laps 5:11.808
fastest lap: 0:15.164
Niisama harjutades olen ka ühe alla 15 ringi sõitnud, aga see oli lihtsalt koba.

Indukas: Mis tähendab salaja harjutada, tuleb välja et me liigagi avalikult sellest rääkisime :P
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu

akaver
Postitusi: 584
Liitunud: 20.09.2006 09:55
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas akaver » 20.09.2007 14:24

akaver esitas kah taotluse liitumaks VEAMK klubiga....

Peaks vist ka veits harjutama.... Oslo te räägite?
akaver
http://shop.akaver.com

Kasutaja avatar
lauri
pistik.com
Postitusi: 2612
Liitunud: 10.04.2006 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas lauri » 21.09.2007 10:08

Huvitav... Virtual RC-le lubatakse offroad varianti ka 2008. Ei tea, kas peab siis uue ostma või tuleb see tasuta upgrade'ina (vaevalt).

Pilt
Lauri Laidna - http://www.pistik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
[ Xray XB808 2011 + RB Engine | Xray XB808 Electric | Schumacher Mi4LP | VirtualRC ]

akaver
Postitusi: 584
Liitunud: 20.09.2006 09:55
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas akaver » 21.09.2007 10:59

offroad versioon (upgrade) tuleb eraldi raha eest. seda teatasid nad üsna alguses juba...
akaver
http://shop.akaver.com

ollo
Postitusi: 1613
Liitunud: 27.07.2005 14:47
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas ollo » 21.09.2007 11:15

Yep, ja elektri onroad on ka tulemas, samamoodi eraldi papi eest. Arusaadav, kuidagi peavad nad ju raha teenima, see pole heategevusprojekt. VRC hind on minuarust igati mõistlik, arvestades kui palu rehve, kütust ja juppe kuluks ligilähedasegi sõidukogemuse saamiseks.
Eile õhtul proovisin jälle nats uusi radasid, sain Fiorano ja Luxemburgi radadele mingid referents-tulemused kirja, kust tuleb parandama hakata, aga mõlemal rajal kaotan ikka tippudele ~sekundi ringi kohta.

Kasutaja avatar
JazZ
Fast Hobbies
Postitusi: 1104
Liitunud: 10.06.2005 13:23
Asukoht: Pärnu
Has thanked: 9 korda
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Postitus Postitas JazZ » 21.09.2007 11:42

Mina lugesin VRC foorumist (kirjutas keegi arendaja, nagu ma aru sain) välja et kui Sul on ostetud basic game pack siis uuendus v4'le on tasuta, maksma pead siis vastavate radade eest mida sõita tahad, nagu praegugi.
Ehk siis kui tahad elektri onroadi sõita siis pead ostma vastavad rajad kus nendega sõita saab ja offroadiga sama lugu.
V4 koos elektri onroadiga ja offroad toega pidi 2008 kevad tulema, offroadi radadega pidi kauem aega minema (sügis 2008).
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu

Kasutaja avatar
lauri
pistik.com
Postitusi: 2612
Liitunud: 10.04.2006 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas lauri » 21.09.2007 15:06

Lennukite-kopterite simud on hinnaklassis 200$ (koos korraliku usb-puldiga), niiet 120$ on täitsa ok, samas 2x120$ on juba liig :?

Ise proovisin üle pika aja seda Virtual RC demo ja pettusin, et polegi elektrikaid?! Onroad'is nitro suunas küll ei vaata tänasel päeval enam...
Lauri Laidna - http://www.pistik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
[ Xray XB808 2011 + RB Engine | Xray XB808 Electric | Schumacher Mi4LP | VirtualRC ]

ollo
Postitusi: 1613
Liitunud: 27.07.2005 14:47
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas ollo » 21.09.2007 15:32

Pieter Bervoets (VRC "isa" ja juht) kirjutas 04.06.2007 nii:
it will be full option electric car sim, with rubber and foam tires, 4-5-6 cell. We will focus on brushless motors only because they seem to be completely taking over brushed.

It will be a separate product (game pack, cd-rom). The competition structure will be same as the present nitro version. Spring 2008.
we are now building our first off-road track (based on the 2007 Kyosho Off-Road Masters in Germany) and will start further development of the cars later this year. Too early to say what sort of features we will offer. The intention is to have 2 versions, nitro and electric. We will do both buggies and truggies as classes.

Nitro off-road and electric off-road will be 2 separate products.
Augustis on tulnud Pieterilt juba selline jutt Offroad versiooni aja kohta:
fall 2008 (sorry...)
Our first priority is to get v4 onto the market early 2008, with full multiplay and nitro and electric on-road.

ollo
Postitusi: 1613
Liitunud: 27.07.2005 14:47
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas ollo » 21.09.2007 15:36

Muutsin teema pealkirja ka ära (sorry Jazz) sisule vastavamaks :)

antia
Postitusi: 1114
Liitunud: 29.07.2005 14:20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas antia » 21.09.2007 15:51

ollo kirjutas:Augustis on tulnud Pieterilt juba selline jutt Offroad versiooni aja kohta:
fall 2008 (sorry...)
Our first priority is to get v4 onto the market early 2008, with full multiplay and nitro and electric on-road.
Ma olen proovinud off-roadi Duratrax RealRace -ga aga seal oli see asi küll reaalsusest kaugel, auto käitus hüpetel ebaloomulikult. Probleem oli ka maastikust arusaamisega, off-roadis on vaja selgemat 3-mõõtmelist pilti, on-road on pmst 2-mõõtmeline. Mis ei tähenda et VRC oma ei võiks parem tulla.

Kasutaja avatar
JazZ
Fast Hobbies
Postitusi: 1104
Liitunud: 10.06.2005 13:23
Asukoht: Pärnu
Has thanked: 9 korda
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Postitus Postitas JazZ » 21.09.2007 16:13

It will be a separate product (game pack, cd-rom).
Mina lugesin sealt kuskilt, et selle all on mõeldud cd'sid mida müüakse, ehk siis tulevad müügile erinevate radade komplektid elektri onroad radadega ja nitro onroad radadega, aga proge ise on sama. Eks paistab kui aeg seal maal on...
ollo kirjutas:Muutsin teema pealkirja ka ära (sorry Jazz) sisule vastavamaks :)
Ma mõtlesin juba eile, et peaks teema poolitama vms.

Edit: Jama et seal foorumis otsingut pole, ei leia ülesse seda postitust enam, leidsin ainult mingi quote sellest postitusest ühest teisest teemast, nii et mai tea kes seda originaalis kirjutas.
v4 will cover all classes and scales as a structure, but we might be selling electric and off-road as different packages. They will share the same infrastructure. Anyway, as the concept of VRC is about selling tracks it is obvious that we will be offering special electric and off-road tracks in the future which you will have to buy anyway.
Saa siis aru!? Tahan ka seda rada > http://www.lrp-electronic.de/tcm2007/Ne ... _1830.html
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu

Kasutaja avatar
lauri
pistik.com
Postitusi: 2612
Liitunud: 10.04.2006 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas lauri » 21.09.2007 17:04

Duratrax'i simu suhteliselt läbikukk oli vist, vähemalt võeti juba päris ammu tootmisest maha imho. Võibolla hakkas tootjatel endil häbi...

Aga naljakas, et realistlikku offroad simu pole keegi suutnud teha. Ometi on igasugu automängude ja "simude" know-howd ju sadade ja sadade mängude põhjal. Samal ajal mainiks, et RealFlight lennuki-kopteri simu on ikka meeletult realistlik ja otseselt kurda ei saagi millegi üle - päris elu lihtsalt veidi vähem lineaarne ja ebastabiilsem. Täiesti hea realistlikusega lennumasinate simu oli ka CSM v9 ja v10 ning seda DOS programmina 256-värviga umbes aastal 2000 ja enne. Samal ajal onroad-offroad äris ju vähemalt sama suured rahad taga, kui mudellennuduses.
Lauri Laidna - http://www.pistik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
[ Xray XB808 2011 + RB Engine | Xray XB808 Electric | Schumacher Mi4LP | VirtualRC ]

ollo
Postitusi: 1613
Liitunud: 27.07.2005 14:47
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas ollo » 21.09.2007 21:13

Realrace on jah VRC-ga võrreldes paras huumor. Offroadile ma ei saanud seal ka üldse pihta, graafika oli nii s*tt, et ööd ega mütsi ei saanud aru, kus on lained ja kus on hüpped. Offroadi käitumise kohta ei võta sõna, aga onroad auto küll väga realistlik ei olnud. Samas, saatja käeshoidmist ja trajektoori natuke ikka sai harjutada.
Jazz: nii sain mina ka aru, et proge ise on sama, keskkond on sama, st. kui sul on olemas nii elekter kui nitro, siis ise valid, kummaga rajale peale lendad, umbes nagu praegu valid 1:8 või 1:10. Aga mingit hinda võivad nad siiski küsida elektriautode juurdeandmise eest ja kindlasti küsivad radade eest, sellest ei pääse.
Kusagilt ma lugesin veel, et V4 iseenesest pidi tulema juba selle aasta lõpus, ainult nitro onroad siis endiselt muidugi, elekter ja offroad tulevad hiljem juurde.
Lauri: offroad auto ja lendavate masinate simude keerukust ei anna võrrelda. Offroad on palju keerulisem teha, sest keskkonna homogeensusest ei ole seal juttugi. Üks keerulisemaid asju autosimu juures on tegelikult kokkupõrgete simuleerimine, see ei ole ka VRC'l praegu väga hea (pisike tonks rajapiirdega võib vahel 3m kõrgusele õhku lennutada :lol: ), aga offroad ainult kokkupõrgetest koosnebki...

Kasutaja avatar
lauri
pistik.com
Postitusi: 2612
Liitunud: 10.04.2006 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas lauri » 22.09.2007 01:00

loogiline... selle peale kohe ei tulnudki ;)
Lauri Laidna - http://www.pistik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
[ Xray XB808 2011 + RB Engine | Xray XB808 Electric | Schumacher Mi4LP | VirtualRC ]

ollo
Postitusi: 1613
Liitunud: 27.07.2005 14:47
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas ollo » 22.09.2007 17:54

Ma üritasin ka täna jupp aega DSC kaabliga asja käima saada... ei saanudki. Justkui toimib, aga mingi pagana mäpping kusagil on valesti, gaas liigutab rooli ja rool ei liiguta midagi :evil: Katsetasin küll igatpidi, aga ei mõmmigi. Samas kusagilt sikutatud RCaudio nimeline utiliit näitab kenasti, et mul on 3 kanaliga saatja küljes ja liigutab kanaleid just nigu peab. Peale tunniajast mängimist ja katsetamist otsustasin, et targem annab järele ja kiskusin Mugeni pealt vastuvõtja maha...

Kasutaja avatar
JazZ
Fast Hobbies
Postitusi: 1104
Liitunud: 10.06.2005 13:23
Asukoht: Pärnu
Has thanked: 9 korda
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Postitus Postitas JazZ » 22.09.2007 19:09

Ollo...
Control Panel > Parallel Port Joysticks
Klikkad korra oma selle joysticki peal seal ja siis Mapping...
Siis lind "Modify the mappings for this controller" ette ja Next
Vali 2 Axes
Axis 1: X Axis
Axis 2: Y Axis
alt Next
X Axis > Analog 1
Y Axis > Analog 2
alt Next, Next ja Finish
Kindlasti tuleks teha ka Control Panel > Game Controllers > Settings alt Calibrate (enne kui seda teed oleks tark saatjal kõik ATV'd jms 100% peale panna)
Juhul kui Sul on mõni usb pult veel taga siis kisu see välja või vali Game Controllers > Advanced alt Preferred device PPjoy Virtual Joystick 1, muidu virtualrc ei pruugi õiget pulti leida.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu

ollo
Postitusi: 1613
Liitunud: 27.07.2005 14:47
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas ollo » 24.09.2007 23:22

Jazz, oleks see NII lihtne olnud, siis ma poleks üldse rääkima hakanudki :)
Ma pidin seda PPJoyd ikka üsna mitu korda peale ja maha installima, lõpuks puhastasin ka registri käsitsi igast PPJoy pasast ära, enne kui ta mul üldse jälle lutti suhu võtma hakkas, st. midagigigi tegema. Eelmise korraga olin ma saavutanud lõpuks olukorra, kus mitte miski ei toiminud, ehk mingit inputi ei tulnud joystickile üheltki kanalilt (data stabiilselt 17999 ja kõik).

Aga OK, see selleks, sain PPJoy peale registripuhastust ja uut installi jälle kuidagi käima. Kuidagi = samamoodi nagu eelmisel korral alguses oli, st. gaas keerab rooli (X-telg) ja rool ei tee midagi. OK, fine. Default mäppingud olid X=Analog 0 ja Y=Analog 1. Analog 0 toimis ja sealtkaudu tuli gaas. Äge. Rooli ei tulnud kusagil, katsetasin üsna mitukümmend Analogi läbi. Arvatagi võttis see aega omajagu. Tundus, et midagi selle asja juures peab olema kapitaalselt valesti, PPJoy saaks justkui valeinfot.

Ühel hetkel saabus SPP konsooli vaadates mõte, et äkki prooviks PPM Shift Polarity käsitsi paika panna (default=autodetect). Netist sai kiirelt leitud, et Futabal peaks olema positive shift, muutsin siis selle positiivseks, konfisin oma 3 kanaliga joysticki jälle PPJoys kanalitele Analog 0,1,2 ja katsetasin. Bingo! Ainult et Analog 0 on tegelikus elus kolmas kanal, Analog 1 rool ja Analog 2 pidur. Ärge küsige miks, ma ise ka ei tea :) Igatahes mäppisin siis X=Analog 1, Y=Analog 2, Z=Analog 0 ja uus katse. Kõik 3 kanalit toimivad lausa suurepäraselt, võiks öelda.

Ühesõnaga oli mul peale tänaõhtust ~3-tunnist pusimist pult, mis on kaabliga arvuti küljes ja toimib ehtsa joystickina. Määdsik. OK, mõtlesin siis, et proovin korra VRCs ka asja ära, võibolla vaja mingeid kanaleid saatjas reverseerida vms. Tehtud-mõeldud, VRC käima, offline practice käima, start... ja "#¤%&!? auto ei liigu paigast. Nonii, mõtles ollo, vaja game optionitest õige joystick valida. Paneb siis ollo practice kinni ja läheb game optionisse... a seal polegi võimalik mingit lambi joysticki valida :? On ainult klaver ja siis 3 VRC adapterivarianti. Ma siiani olin kasutanud VRC-1 USB adapterit seadistusena, see toimis nii mu Powersi RX-USB adapteriga kui ka mu Realrace pult + Gameport-USB adapteriga. A vot PPJoyga ei toimi :evil: ja ei toiminud ka muud optsioonid.

Ehk siis, mida #¤%&/( sa Jazz seal VRC game optionites oled talle öelnud, et asi tööle saada? Või valetad lihtsalt Windoosis selle PP Joysticki VRC adapteriks ja hakkab käima? Ma hetkel lihtsalt ei jaksa rohkem katsetada, eilne magamata öö annab juba tunda...

Kasutaja avatar
lauri
pistik.com
Postitusi: 2612
Liitunud: 10.04.2006 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas lauri » 25.09.2007 01:38

ollo kirjutas:Ainult et Analog 0 on tegelikus elus kolmas kanal, Analog 1 rool ja Analog 2 pidur. Ärge küsige miks, ma ise ka ei tea :)
Võid oma aparatuuri õlale patsutada! Nimelt on PPM FM-i puhul kõige häirealtim just esimene kanal (PPM signaalibloki esimene signaal). Seetõttu polegi rooli või isegi gaasi esimesse pandud, vaid esimene nö aux kanaliks jäetud.
Lauri Laidna - http://www.pistik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
[ Xray XB808 2011 + RB Engine | Xray XB808 Electric | Schumacher Mi4LP | VirtualRC ]

Kasutaja avatar
JazZ
Fast Hobbies
Postitusi: 1104
Liitunud: 10.06.2005 13:23
Asukoht: Pärnu
Has thanked: 9 korda
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Postitus Postitas JazZ » 25.09.2007 07:11

Juhul kui Sul on mõni usb pult veel taga siis kisu see välja või vali Game Controllers > Advanced alt Preferred device PPjoy Virtual Joystick 1, muidu virtualrc ei pruugi õiget pulti leida.
Veel ei meeldinud talle kui oli tekitatud 2 PPjoy Virtual Joystick'u, ära küsi miks, aga ainult esimene toimis. Nii et kui Sul on Control Panelis Game Controllers all rohkem kui üks controller siis võimalusel katsu need sealt eemaldada.

VirtualRC Game Options'ist vali "VRC USB Comtroller"
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu

ollo
Postitusi: 1613
Liitunud: 27.07.2005 14:47
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas ollo » 25.09.2007 11:45

Lauri: OK, ma siis patsutan oma aparatuuri selle eest, et ta 0-kanalit ei kasuta. Võimalik, et sul on õigus ja see on Hea Mõte (tm), peale tipi telekomis tuubitud signaalindust ja raadioasjadandust on liiga palju õlut kõrist alla voolanud, et päris täpselt mäletada, miks see nii just on, aga see ei tundu väga vale :)

Jazz: Mul on ainult üks joystick tsontrol paneelis ja see on nime poolest "PPJoy Virtual Joystick 1", tema Controller ID on 1, see on ainus kontroller, mille ma PPJoys peale registripuhastust installisin, ühtki muud kontrollerit ei ole peale selle installi ka arvutile nuusutada antud :cry: Eks ma proovin täna võibolla veel korra, enne kui suure haamriga kogu sellele kolale lähenen. Vähemalt ma nüüd tean, mis VRCst tuleb valida. Võibolla on probleemi olemus kusagil selles, et VRCs on sellesama VRC USB Controlleri sildi all enne kasutatud teisi kontrollereid... sul vist enne ei olnud midagi? Samas nii Powersi adapter kui see Gameport/USB konverter on toiminud probleemitult ja ilma igasugu lisakonfimiseta, kumb küljes on VRC käivitamisel, see toimib.

Selle koha pea tahaks küll Eesti filmiklassikat tsiteerida: "T¤%a, elu on ikka seiklus" :roll:

Kasutaja avatar
JazZ
Fast Hobbies
Postitusi: 1104
Liitunud: 10.06.2005 13:23
Asukoht: Pärnu
Has thanked: 9 korda
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Postitus Postitas JazZ » 25.09.2007 12:21

Oli ikka, kõige alguses kasutasin tavalist arvutimängu pulti, siis proovisin Futaba 7C'ga ja nüüd alles Futaba 2PL'iga...
Huvitav, ma just vaatasin ja mul on Shift Polarity Auto-detect'i ees linnuke...
Sul seal all on ikka lind pandud, PPJoy Extension ette ja Enable Audio input selection?
Ja igaks juhuks vaata ikka Game Controllers > Advanced alt, et Preferred device ikka PPjoy Virtual Joystick 1 on
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu

ollo
Postitusi: 1613
Liitunud: 27.07.2005 14:47
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas ollo » 25.09.2007 15:31

Nu see shift polarity autodetect võib saatjast kinni olla, et mõne tunnistab ära, mõnda mitte... Kõik settingud on absull korrektsed, tsontrol paneelis pult ju toimib ja laseb ennast kalibreerida ja puha.
Niukest asja nagu Game Controllers->Advanced mul ei ole kusagil :? Sul ilmselt XP, mul Win2K Pro, sel on Tsontrol Paneelis Gaming Options, kust kontrollereid näpitakse, aga selle all Preferred Device kohta ei ole kusagil. Samas ei ole seal ka ühtki teist kontrollerit hetkel. Eks ma katsetan õhtul veel, kui aega on, aga mõistus on küll üsna otsas. Ühtki teist mängu ka arvutis pole joysticki proovimiseks :(

ollo
Postitusi: 1613
Liitunud: 27.07.2005 14:47
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas ollo » 25.09.2007 20:42

OK, minu PPJoy ja SPP "joy" lõpeb selle koha peal. Kõik justkui toimib, aga mitte VRC's. Teisi joystickumänge mul pole. Niipalju sain targemaks vahepeal, et W2K's see "ControllerID=1" peaks tegema täpselt sama asja, mis XP's "preferred device". Whatever, kui muid kontrollereid pole, võiks ju see toimida.
Mõtlesin vahepeal isegi omas geniaalsuses, et äkki VRC paneb kuidagi mu arvuti helikaardi mikriosa "lukku", ikkagi läpaka s*tt half-duplex helikaart... aga ei, panin katseks sound recorderi salvestama ja VRC käima, salvestab nagu vana mees.

Toppisin vahelduseks Game/USB kontrolleri arvuti külge ja see toimib, lükkas PPJoy joysticki ID 2-ks, võttis ID=1 endale ja lihtsalt toimib. VRCs ei muutnud midagi, seal endiselt VRC USB kontroller.

Mul on mõned kahtlused veel, aga ma ei viitsi nendega enam vaeva näha. Kõige suurem neist on see, et see kuramuse PPJoy raporteerib ennast W2K-le konkreetselt kui parallel pordi jurakas, võibolla VRC ikkagi üritab ainult USB kontrollereid näppida? Äkki XP's on see game kontrollerite käsitlus kuidagi ümber tehtud?

Igatahes mina enam ei jaksa. Ma olen 6-8 täiesti head ja väärtuslikku tundi oma elust sellele kulutanud ja tulemus on 0. Või nagu Edison ütleks, ma tean väga palju võimalusi, kuidas 3PK, SPP, PPJoy, W2K ja VRC omavahel koos EI tööta. Ma ei ole nii kannatlik kui Edison ja pigem lõpetan siinkohal. Ma tean kahte võimalust, kuidas mu VRC töötab (ilma SPP+PPJoyta) ja sellest peab mulle piisama 8)

Kasutaja avatar
lauri
pistik.com
Postitusi: 2612
Liitunud: 10.04.2006 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas lauri » 25.09.2007 20:46

Jäi minulgi esimesel korral PPJoy rõõm pooleli. Kuu aega hiljem tuli uuesti isu peale ja siis sain käima. Vahepeal oli vist uus versioon ka välja tulnud, äkki see aitas, ei teagi milles asi oli.

"Ma tean, mida te tunnete"
Lauri Laidna - http://www.pistik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
[ Xray XB808 2011 + RB Engine | Xray XB808 Electric | Schumacher Mi4LP | VirtualRC ]

ollo
Postitusi: 1613
Liitunud: 27.07.2005 14:47
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas ollo » 25.09.2007 20:58

Seoses eelnevaga on müüa üks üleliigne 5m pikk 3.5 isa+3.5 isa stereojuhe, hind uuena oomipoes 30 EEK, minu käest saab poole hinnaga. 4 päeva vana, hästi hoitud :lol:

motokrosser
Postitusi: 892
Liitunud: 22.09.2005 13:01

Postitus Postitas motokrosser » 18.11.2007 17:53

Ega kellegil pole üle toda usb pulka mis sinna arvutisse läheb?

Kasutaja avatar
RandoM
Postitusi: 4203
Liitunud: 23.08.2005 21:47
Kontakt:

Postitus Postitas RandoM » 18.11.2007 18:06

Randol on meistrimeestele pakkuda kolm VRC starter pack'i (tavahind hind 110 dollarit) kuna miskipärast on adaptereid lahkunud minukäest rohkem kui simulaatoreid.

Need kolm lähevad hinnaga 900 krooni.

Vastuseks järgmisele küsimusele: Jah, tellin juurde, aga hetkel olen äraootaval seisukohal, ei räägita midagi tarka ja kindlat tuleviku kohapealt. Narr oleks võtta 25 ühikut praegust simu enne kui on saabunud kindlus, et erinevad updated ja versiooniuuendused sellega tööle hakkavad. Usun, et kui offroad tõesti peaks kevadel tulema (nagu optimistlikumad prognoosid räägivad) siis onroadile teab mis suurt nõudlust ei oleks, vähemalt hetkeliselt.

Ja teema esimese postitusega seoses: VRC'sid olen mina Eestisse müünud praeguse seisuga 22 tükki kas ja kui paljud neid ka kasutavad ei oska ma öelda.
"Võidusõidu autol käivad võidusõidu tükid"

Balti MV võitja 2007;2009.

saue HOBIzone
droonipood.ee
random videos from random events

motokrosser
Postitusi: 892
Liitunud: 22.09.2005 13:01

Postitus Postitas motokrosser » 18.11.2007 18:26

Osad tegelased aga räägivad Virtual RC foorumis juttu, et offroad lisapakk on tasuta onroadi omajatele.Eks näis, aga see on kindel, et offroad tuleb äge.Minajään senikaua (äkki mitte) demoga aga klahve klõbistama.

Kasutaja avatar
Grim Reaper
Postitusi: 1209
Liitunud: 02.12.2006 00:45

Postitus Postitas Grim Reaper » 18.11.2007 19:18

mina kasutan suvaka müüdud VRC ja mida ma kosta ikka oskan :D nagu suvaline ütles siis, harjuta mingi 2-3h järjest siis tuleb tunnetus.nüüdseks mingi 5-6h ringi vuratud ning hakkan juba teistel sabas püsima vahelduva eduga.

ei, soovitan soojalt :D

ollo
Postitusi: 1613
Liitunud: 27.07.2005 14:47
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas ollo » 18.11.2007 20:19

Offroad ei tule kindlasti tasuta onroad paki omanikele (kus selle point nagu VRC tegijate jaoks oleks?) ja niipalju, kui viimased jutud räägivad, tuleb tõenäoliselt järgmise aasta esimeses pooles kõigepealt V4 electric onroad, alles peale seda offroad, võibolla 2008 lõpus. Pieter Bervoets on kogu aeg öelnud, et neid hakatakse müüma eraldi pakettidena.

Aga nu, arvestades, et VRC maksab kolme jooksu rehvide hinna ja lisarajad ainult 10$/tükk, ehk liiter nitrokütust, siis paremat investeeringut on raske leiutada... andke ainult tuld ja registreerige ennast ikka võistlustele ka ;) Praegu pole peale minu, Indreku (indukas) ja Ranno (jazz) kedagi eriti näha olnud.

BTW, üks hea foorum, kus tarka juttu aetakse, saab setuppe vahetada ja teiste replaysid vaadata (failide sikutamiseks tuleb registreeruda):
http://www.virtualrcchat.info/
Kui kellelgi on mingit seadistuse või sõiduabi vaja eesti keeles saada, siis minult saab, küsige kasvõi siinsamas foorumis. Eriti replaysid on kasulik vaadata, saab palju paremini pihta, kuidas tegelikult kiiresti sõidetakse.

Ja VRC Eesti müügistatistikast võib Rando ühe vähemalt maha tõmmata, see on Leedus :D

motokrosser
Postitusi: 892
Liitunud: 22.09.2005 13:01

Postitus Postitas motokrosser » 18.11.2007 21:12

Kas keegi on ka nii vägev meistrimees kes mõõudka tasu eest ehitaks selle usb junni mis arvuti külge läheb?

Kasutaja avatar
JazZ
Fast Hobbies
Postitusi: 1104
Liitunud: 10.06.2005 13:23
Asukoht: Pärnu
Has thanked: 9 korda
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Postitus Postitas JazZ » 18.11.2007 21:36

Selle usb junni saab osta...
Teine variant on ise aretada tavaline audio juhe (juhul kui Sul saatjal on DSC auk või on Futaba 2PL saatja), a sellest on siin eelnevalt juba juttu olnud.

Aru mai saa kus on kõik need inimesed kellel see VRC olemas on? Miks ma neid online'is võistlemas ei näe?

RandoM: a miks Sa neid adaptereid ainult ei telli? Proget ja radasid saab sealt VRC lehelt ka osta ju...
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu

ollo
Postitusi: 1613
Liitunud: 27.07.2005 14:47
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas ollo » 18.11.2007 21:55

USB junni saab osta ka näiteks siit:
http://www.the-border.com/product.php?p ... t=0&page=1
Tõsi küll, transakulu tuleb teise junni hind otsa, kui ainult seda ühte junni ostma kukkuda.

motokrosser
Postitusi: 892
Liitunud: 22.09.2005 13:01

Postitus Postitas motokrosser » 18.11.2007 22:25

JazZ kirjutas:Selle usb junni saab osta...
Teine variant on ise aretada tavaline audio juhe (juhul kui Sul saatjal on DSC auk või on Futaba 2PL saatja), a sellest on siin eelnevalt juba juttu olnud.

Aru mai saa kus on kõik need inimesed kellel see VRC olemas on? Miks ma neid online'is võistlemas ei näe?

RandoM: a miks Sa neid adaptereid ainult ei telli? Proget ja radasid saab sealt VRC lehelt ka osta ju...
Adaptereid vist ei pidanud ca 4-6 nädalat tulema.

Kasutaja avatar
JazZ
Fast Hobbies
Postitusi: 1104
Liitunud: 10.06.2005 13:23
Asukoht: Pärnu
Has thanked: 9 korda
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Postitus Postitas JazZ » 19.11.2007 08:24

ollo: muuseas, ma sain selle ppjoy ka 3PK'ga tööle, ka ikka jupp aega mässasin, ainult üks kanal toimis, mappingud olid teised. Alguses ei tahtnud küll üldse toimida, aga siis avastasin et mul ju saatja oli HRS'i peal, PCM ka ei toiminud (kuigi ta Futaba 7C'ga toimib). Huvitav kas see et need kanalid seal värelevad võib mõjutada ka sõitmist? Tegelt tahaks õige adapteriga ka proovida...

motokrosser: no siis audio juhe, mõned proged, natuke pusimist ja saad sõita :) Mis saatja Sul on?
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu

ollo
Postitusi: 1613
Liitunud: 27.07.2005 14:47
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas ollo » 19.11.2007 10:39

Ma sain ka PPjoy 3PK'ga suurepäraselt tööle, FM Rx'ga ja käsitsi tuli öelda, et on Positive Shift. Aga VRC's ei toiminud.

Ma tagantjärele olen mõelnud (st. eile õhtul tulin selle peale :lol: ), et viga võis olla lihtsamast lihtsam. Ma käivitasin VRC alati ühest .bat lingist, mis lasi VRC protsessi käima high priorityga, ehk teistele progedele ei jagunud CPU ressurssi... kui see nüüd nii ongi, siis ma lähen häbenen pisut kusagil nurgas :oops: Sama asi tekitas mulle probleeme ka online tulemuste uploadiga.

Mis värelemist puudutab, siis see eriti tulemust ei mõjuta, VRC reaktsioon on piisavalt uimane. Ma vahel sõidan ka oma RealRace puldiga ja gameport/USB konverteriga, see kombo väriseb nigut lambajalg, aga tulemused tulevad üsna samad.
Viimati muutis ollo, 20.11.2007 11:16, muudetud 1 kord kokku.

motokrosser
Postitusi: 892
Liitunud: 22.09.2005 13:01

Postitus Postitas motokrosser » 19.11.2007 12:36

JazZ kirjutas:ollo: muuseas, ma sain selle ppjoy ka 3PK'ga tööle, ka ikka jupp aega mässasin, ainult üks kanal toimis, mappingud olid teised. Alguses ei tahtnud küll üldse toimida, aga siis avastasin et mul ju saatja oli HRS'i peal, PCM ka ei toiminud (kuigi ta Futaba 7C'ga toimib). Huvitav kas see et need kanalid seal värelevad võib mõjutada ka sõitmist? Tegelt tahaks õige adapteriga ka proovida...

motokrosser: no siis audio juhe, mõned proged, natuke pusimist ja saad sõita :) Mis saatja Sul on?
Saatja on Ko Propo KT-5.
Meeldiks rohkmem ikka see varjant, et panen vastuvõtja pulga külge ja voilaa.Toda auku ei viitsi küll vist ehitama hakata.

Kasutaja avatar
JazZ
Fast Hobbies
Postitusi: 1104
Liitunud: 10.06.2005 13:23
Asukoht: Pärnu
Has thanked: 9 korda
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Postitus Postitas JazZ » 20.11.2007 10:43

Tulles tagasi mu algse teema juurde...
Lauri kuskil alguses väitis et selle DSC augu peaks saama tekitada enam vähem igale puldile... Kuna ma ise seda elektroonika asja eriti ei valda siis siit üks küsimus: Mul üks tuttav on huvitatud ka VRC proovimisest, aga tal on HPI TF-3 saatja, on sellele ka võimalik selline ots tekitada? Kui jah, siis oleks äkki kellegil viitsimist teha mingi joonis või pilt, kus ära näidata kuhu need 2 juhtmeotsa panema peab.

Ette tänades,
JazZ
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu

Kasutaja avatar
lauri
pistik.com
Postitusi: 2612
Liitunud: 10.04.2006 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas lauri » 20.11.2007 13:43

Et täiesti lambist see signaal kätte saada, peaks elektroonikast üht teist jagama. Väikese otsimise peale leiab ehk netist info üles. Toimima peaks asi FM PPM saatjate puhul. AM-i puhul vast mitte - võin eksida. Niisama huupi ei tasu torkida, üks saatja on sellise torkimise peale juba lõpetanud.

Lähiajal plana enda Graupner/JR XS-6 lahti võtta ja sisse piiluda selle pilguga.

Teine lähenemise viis oleks kasutada saatja potesid ja sealt juhtmed otse game-porti viia. Igasugune game-porti (15pin) minev joystick ongi tegelikult 2 või 4 potet, mis on otse game-porti pinnide külge ühendatud. Võibolla on vaja ka mingi x suurusega takisti veel vahele panna. Nii saaks ära kasutada mõnda vana suvalist saatjat, mille rool ja päästik enamvähem kasutatavad tunduvad. Saatja ei pea töötama, pea-asi et poted korras oleks.

Pilt
Lauri Laidna - http://www.pistik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
[ Xray XB808 2011 + RB Engine | Xray XB808 Electric | Schumacher Mi4LP | VirtualRC ]

Kasutaja avatar
JazZ
Fast Hobbies
Postitusi: 1104
Liitunud: 10.06.2005 13:23
Asukoht: Pärnu
Has thanked: 9 korda
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Postitus Postitas JazZ » 20.11.2007 14:47

Minu Futaba 2PL on AM ja toimib väga edukalt
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu

ollo
Postitusi: 1613
Liitunud: 27.07.2005 14:47
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas ollo » 20.11.2007 16:17

Kui kellelgi RX-game port adapterit vaja on, siis mul vedeleb täiesti kasutult üks täiesti uus selline Serpenti klots (2 kanalit mõistagi), mille võib kokkuleppelise tasu eest ära vedada. Kas ta VRC's ka töötab, pole õrna aimugi... VRC oma kontrollerite listis näitab küll ainult USB seadmeid, aga mul on kahtlus, et ta tegelikult sööb suvalist joysticki.

Kasutaja avatar
JazZ
Fast Hobbies
Postitusi: 1104
Liitunud: 10.06.2005 13:23
Asukoht: Pärnu
Has thanked: 9 korda
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Postitus Postitas JazZ » 21.11.2007 09:52

game port auku pole vist enam ühelgi vähegi kaasaegsel masinal?
Samas mul peaks vedelema üks gameport to usb adapter, aga kui suur on tõenäosus, et kogu see jura ka vrc's tööle hakkab? Ja see vidin ju eeldab siis vastuvõtjale ka veel eraldi toidet? Krt läheb vist liiga keeruliseks, DSC auk ja tavaline audio juhe on tunduvalt mugavam lahendus...
Ma kiskusin eile selle HPI saatja ka lahti, üritan sealt midagi välja imeda.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu

Vasta