Järelmaksu võimalus Hobikaupadele !

Postita siia juhul kui ei leidnud muud sobivat kohta kuhu postitada.

Kas hobikaupade soetamiseks oleks vajalik järelmaksu võimalus ?

jah
33
85%
ei
6
15%
 
Hääli kokku: 39

Kasutaja avatar
Sinuhobi
Sinuhobi
Postitusi: 1455
Liitunud: 29.01.2006 00:51
Asukoht: Saue
Kontakt:

Järelmaksu võimalus Hobikaupadele !

Postitus Postitas Sinuhobi » 14.03.2006 22:28

Teie arvamused on teretulnud !
http://www.sinule.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
------------------------------------------------------
1:6 Elcon Cleon 2wd

Kasutaja avatar
Wakim
Postitusi: 415
Liitunud: 30.08.2005 16:26
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Postitus Postitas Wakim » 14.03.2006 22:30

Tänapäeval ostetakse kõike järelmaksuga miks mitte ka hobile kuuluvaid esemeid.

Kasutaja avatar
Sinuhobi
Sinuhobi
Postitusi: 1455
Liitunud: 29.01.2006 00:51
Asukoht: Saue
Kontakt:

Postitus Postitas Sinuhobi » 14.03.2006 22:35

Oleks vaid kõik nii lihtne ka pankadele seletada ...... nemad kaunis skeptilised selles suhtes ja firma käive peab jube enne seda olema kaunis suur.
Wakim kirjutas:Tänapäeval ostetakse kõike järelmaksuga miks mitte ka hobile kuuluvaid esemeid.
http://www.sinule.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
------------------------------------------------------
1:6 Elcon Cleon 2wd

darkness
Postitusi: 25
Liitunud: 01.03.2006 13:44

Postitus Postitas darkness » 15.03.2006 06:12

siin eestis ei ole kõik nii rikkad et osta kohe välja.
selle pärast on järelmaks kasulik.
ma arvan seda et kui pangale mingi aja pärast näidata seda küsitluse tulemust ja kommentaare siis peaks ikka saama nendega nõusse.
eks pangal ole leebemaid võimalusi ka mis sest, et ei ole mingit üüratut kasumit firmal.
mina pooldan kahe käeliselt järelmaksu võiamlust.

Kasutaja avatar
asterix
hpi.ee
Postitusi: 1383
Liitunud: 10.06.2005 13:11
Asukoht: Viimsi

Postitus Postitas asterix » 15.03.2006 07:33

Ostetakse tõesti järelmaksuga aga seda pakub ostjale ikka pank mitte otse müüja (enamasti), krediitkaardi kujul. Samuti võib ju ostja kasutada seda kaarti mis iganes kauba ostmisel, olgu need siis sokid või mudelauto. See laenud andmine (järelmaks) eeldab raha olemasolu, keegi peab hakkama sellega tegelema, mis siis kui ei maksta (auto läks katki peale esimest hüpet ja ei tahagi nagu maksta enam, viiks hoopis tagasi) jne jne.
[ HPI | HotBodies | Edit | LRP | FUTABA | Mugen| Sanwa]
---------------------------
http://www.hpi.ee/
http://www.hpi.ee/gallery/
Mugen MBX-5T prospec with Ninja JX21-B01 / Futaba 4PK | Align Trex500 / Futaba 7C 2.4

darkness
Postitusi: 25
Liitunud: 01.03.2006 13:44

Postitus Postitas darkness » 15.03.2006 09:04

ei ole veel tähele pannud et keegi oleks kurtnud et peale esimest paari hüpet korralikud autod puru on

Kasutaja avatar
Wakim
Postitusi: 415
Liitunud: 30.08.2005 16:26
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Postitus Postitas Wakim » 15.03.2006 09:27

Kretiidkaardi on olemas küll, aga kas ka kuskil maksta nendega saab?
Asterix- saaksin ma teie HPI poes kaardiga maksta?

Kasutaja avatar
tomkar
hpi.ee
Postitusi: 2917
Liitunud: 10.06.2005 12:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tomkar » 15.03.2006 10:12

Neti ülekannet saab minu mäletamist mööda ka krediit kaardilt teha ja see on täiesti aksepteeritav maksmise viis.
Siin ongi selle küsimuse oluline point: Kas müüja tahab/peaks raha kohe kätte saama või on see sama müüja ostjale kreeditoriks. HPI oma tooteid praeguse seisuga oma krediidi baasil järelmaksuga ei müü. Küll aga ei ole meil müümise vastu mitte, midagi kui inimene võtab pangast laenu ja ostab kauba välja (tagatiseta laenud antakse piisava suurusega ja nende intressid on vist samas suurusjärgus tavalise järelmaksu omadega). Järelmaks on ju tegelikult samamoodi laen ja tänu sellele on ainult küsimus, kes selle laenu annab. Ma arvan, et selliste laenudega võiks tegelda siiski pangad - see laenutamine rohkem nagu nende äri. Loomulikult võib seda teha ka kaupmees kuid laenamisega kaasnevad alati riskid, et laenu võtnud isik ei taha seda tagasi maksta. Pankadel on aga kogemusi hulgem, mida siis teha jne. neil on kontroll ostja konto üle jne. neile on see lihtne juhtum - kaupmehele aga mitte.
Pole ju väga palju fantaasiat tegelikult tarvis, et kujutada endale ette järgmine olukord:
Klient ostab masina+varustuse kokku näiteks 10k (koos intressiga) eest 5 kuulise järelmaksu peale 2k kuus. Oletame, et tal puruneb midagi masinal 2'l kuul ja selle jupi tarne venib 2 kuuliseks. Pole väga raske vist arvata seda, et selle kahe kuu jooksul, mil klient oma masinaga sõita ei saa, ta ei taha ka 2k'st kuumakset maksta.
Olgugi, et järelmaksu leping võib olla selline, et sõltumata kõigest ta peab kuumaksu ikkagi maksma, ei ole tavalisel kaupmehel väga palju võimalusi selle maksu kätte saamiseks kui klient ei maksa. Kõik meetodid, mis on kaupmehe kasutada on väga kallid (inkasso, kohus jms.) ja nende kasutamine ei tasu seda lisa müüki ära, mis järelmaksu kaudu tuleks.
Kui võtta mängu pank, siis sellel tegelasel on raha kätte saamise vahendeid natuke rohkem ja ka nende pideva kasutamise tõttu ka odavamad. Tänu sellele on puht teoreetiliselt juba pangast saadava järelmaksu intress madalam kui kaupmehe käest saadav (ei kehti kallite asjade puhul - järelmaksu intress nii suur, et kaupmees on nõus riskima).
Samuti leian ma, et automudelism sellisel tasemel nagu me seda siin käsitleme on suhteliselt kallis hobi ikkagi. Ma ei ütle, et kui sul raha kuhjadena siis ära tegele. Kuid kui iga varuosa purunemine teeb tõsise hoobi eelarvele siis ma kardan, et selline hobi tekitab rohkem stressi kui lõõgastust. Esmane väljaminek on aga tõesti selliste killast, et kui seal saab inimene pangast abi siis on minul tema pärast ainult hea meel. Sellise hobikauba järelmaksu periood ei tohiks ületada 6 kuud sest ma arvan, et kui klient valib välja sellise kauba, et ta ei suuda seda 6 kuuga välja maksta siis ta lihtsalt pingutab üle. Vahest tuleb inimesi kaitsta nende endi eest.
HPI, HotBodies, EDIT, LRP, 456MB

Kasutaja avatar
Wakim
Postitusi: 415
Liitunud: 30.08.2005 16:26
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Postitus Postitas Wakim » 15.03.2006 11:27

Jutus on iva sees.
Seda kuulan ma küll suht esimest korda et krediitkaardiga saab ka ülekandes maksta?
Kuigi samas alati 10k laenu väikelaenu nöol on ka asja ajamine, keerukas ja raske. Lihtsam oleks minna kuhugi poodi teha 2 allkirja ja võta kaup ja tasuda hiljem. Inimene on kord nii mugav.Samas ei tähenda järelmaks seda et ostjal pappi pole või palk väike.
Mõnele inimesele tekidab sõna "pangalaen" külmavärinaid, järlemaks aga hoopiski mitte.
Ma seda ei ütleks et kui jupp katki läheb(oleneb milline) ja raha leidmisega raskusi siis ei tohiks asjaga tegeleda. Selles hobis on mõni vidin tõesti ülehinnatud.

Vaieldav teema, kuigi mingit sorti kuskil võiks see eksisteerida, vähemalt tulevikus. 1 + juures tulevastele hobitajatele.

Kasutaja avatar
tomkar
hpi.ee
Postitusi: 2917
Liitunud: 10.06.2005 12:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tomkar » 15.03.2006 11:47

Kindlasti ei soovi ma seda öelda, et kui sul pole palju pappi siis ära tegele.
Samuti olen ma selle poolt, et järelmaks võiks olla. Kuid praegu ma ei näe muud võimalust kui panga kaudu.
Helistasin Hansapanka ja küsisin, kas järelmaksu kaardiga on võimalik teha ülekannet?
Vastus: Ülekannet teha pole võimalik kuid raha on võimalik aparaadist välja võtta - teenustasu 2,5% + 30EEK.
Järeldus: Järelmaks on juba praegu võimalik ja seda sellise mudeli järgi, et võtad oma järelmaksu kaardilt sularaha soovitud koguses ja tasud kaupmehele kohe kogu summa. Hiljem tasud listalt oma järelmaksu kaardi arvet.
Arvutus palju selline järelmaks lisa kulutust tekitab:
1) Kaupemehe arve: 10k
2) 10k sularahas välja võtmise tasu = 10kx0,025+30=280EEK
3) Järelmaksu intress vastavalt kaardile
Selline mudel on kaupmehe käest järelmaksu võtmisest isegi mugavam kuna pole iga kuu tarvis teha ülekandeid - pank võtab ise oma raha.
HPI, HotBodies, EDIT, LRP, 456MB

Kasutaja avatar
asterix
hpi.ee
Postitusi: 1383
Liitunud: 10.06.2005 13:11
Asukoht: Viimsi

Postitus Postitas asterix » 15.03.2006 14:13

darkness kirjutas:ei ole veel tähele pannud et keegi oleks kurtnud et peale esimest paari hüpet korralikud autod puru on
Mina olen näinud küll ja algajale piisab ka sellest kui servo otsad annab, tema jaoks on see kohe puru ja jama käes.
[ HPI | HotBodies | Edit | LRP | FUTABA | Mugen| Sanwa]
---------------------------
http://www.hpi.ee/
http://www.hpi.ee/gallery/
Mugen MBX-5T prospec with Ninja JX21-B01 / Futaba 4PK | Align Trex500 / Futaba 7C 2.4

Kasutaja avatar
Wakim
Postitusi: 415
Liitunud: 30.08.2005 16:26
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Postitus Postitas Wakim » 15.03.2006 14:47

Väiksema palga puhul ei anta sulle kretiit kaarti millelt 10k välja kiskuda saad, 4k heal juhul.Selle raha ei saa väegavamat mootoritki :)
Saab ka pangas teha otsekorraldusi,nii et ei pea ka iga kuu üle kandma müüjale raha.

Hetkel on siiski lihtsam, raha koguda.

ollo
Postitusi: 1613
Liitunud: 27.07.2005 14:47
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas ollo » 15.03.2006 16:12

Minuarust on hobidega küll sellised lood, et nende jaoks liisingu, järelmaksu või misiganes tulevikukohustuse võtmine on suht ajuvaba tegevus, kui just tegemist ei ole millegi tõeliselt kalli ja kauakestva asjaga (tüüpi Stradivari viiul).

Andke mulle andeks, aga mudelid on kuluv kaup, kallis ülal pidada pealegi... kui pole nii palju raha, et osta, siis pole tõenäoliselt ka raha, et sellega sõita... milleks siis panna enda jaoks suur summa mingi mõttetu mänguasja alla kinni? Kannata natuke ja osta siis, kui raha on.

Kasutaja avatar
eerikkarts
Postitusi: 1005
Liitunud: 24.01.2006 21:59

Postitus Postitas eerikkarts » 15.03.2006 16:37

No sorry vaan...

Egas kõikidel pole kohe 10+ kilo välja köhida...
Loomulikult ülalpidamise kulud on, aga need ei ole ju hirmkallid, kõik sõltub täiesti hobi profesionaalsuse astmest. Mõni selleks et võita laob iga võistlus 30% auto algväärtusest. Ja omab 3-4 autot eri otstarbeks jne.
Mõni aga enda mõnuks käib väljas sõitmas ja võistlustel osaleb selleks et FUN oleks.

Samas palju sul ikka nii laguneb ja kulub... Kõik kulud jäävad siiski mõistuse piiresse. Sõltub kuidas suhtud hobisse.

Mina küll ei ole OLLO'ga nõus.
7+ kilo maksvad asjad võisid küll järelmaksuga olla.

Kasutaja avatar
Wakim
Postitusi: 415
Liitunud: 30.08.2005 16:26
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Postitus Postitas Wakim » 15.03.2006 16:45

Sama võiks öelda et Päris auto ost on mõtetu tegevus liisingu peale, ka kuluv materjal.
Kui inimene tahab asjaga tegeleda, aga tal ei ole igakuu taskust võtta 5k näiteks, on ainult 1k (või veel vähem) siis saab asjaga tegeleda küll. Aga lihtsalt kaua koguda ei jaksa, tahaks vidinat juba kätte saada, siis oleks liising ju super. või ei?

Kasutaja avatar
OnuTom
RC-EST
Postitusi: 583
Liitunud: 15.08.2005 16:24
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas OnuTom » 15.03.2006 17:41

Tegelikult on küsimus selles kuhu piir seada. Kui näiteks sõiduauto, pesumasin, televiisor, jne. kuuluksid hobi alla ja pangad nende soetamist rahastaksid, siis miks mitte ka hobiautod. Aga televiisorid, külmkapid jne. on siiski tarbeesemed, mida mudelid praegusel hetkel mitte ei ole. Pankadel aga on alati soov saada kiiresti mõneks ajaks lahti rahast, mis neisse on paigutatud, sellepärast siis ka "tarbimislaen", mis on üks nimetaja kõigile EGO, jne. kaartidele, järelmaksudele jne. Peaasi, et raha rohkem sisse tooks, kui selle hoidmise eest küsitakse. Seega ei oleks midagi imelikku kui pangad varsti seda ka mudelite puhul teeks. Põhimõttelist vahet panga jaoks ju pole, asi on asi, ka televiisor võib käest libiseda ja katki minna (seda ju garantii ei kata, kukkumisjälgi ju üldjuhul ei peida), maksta tuleb aga pangale ikka.
Aga nüüd mõelge, milline võiks olla panga huvi situatsioonis kui: mina ei tea, kui plju ostetakse erinevate laenutoodete abil Eestis ühe päeva jooksul N: televiisoreid, aga olen üpris kindel, et neid on arvuliselt rohkem, kui uusi mudeleid Eestis ühe aasta jooksul KOKKU!
Oleviga olen täiesti ühel meelel. Kui raha pole, rahunege maha ja koguge!
Ja kes viitsib asjaga tegeleda, saab kindlasti kokkuleppele mingi mudeli endise omanikuga järelmaksu osas. Alustamiseks ei pea mitte olema uus mudel!

Kasutaja avatar
Wakim
Postitusi: 415
Liitunud: 30.08.2005 16:26
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Postitus Postitas Wakim » 15.03.2006 18:54

Vot jah see on jälle maitse asi.
Kui uuel kasutajal suur kirg endale mudelit soetada, siis oleks hea kui ta saaks selle pea kohe mitte aasta pärast. Näiteks kellelgi tekkib soov osta endale Helikopter, paljudel teil sellist raha tagataskust võtta on- minul mitte.

Keegi ei käsi teil müüa/osta järelmaksuga midagi, küsimus ongi kas teha seda tuleviku või mitte? Arvan et see oleks kindlasti kellelegi lihtsam viis hobile lähemale saada. Ja pooldan seda.

JAN
Postitusi: 661
Liitunud: 22.07.2005 19:58
Asukoht: TARTU

Postitus Postitas JAN » 15.03.2006 20:52

Samas on ka helikoptereid saada elektrikaid suht odavalt .Ei pea ju olema kohe uus ja viimasepeal auto ,ei tea mis ja kui suure mootoriga . Kui igal noorel oleks võimalus osta auto järelmaksuga ,olen kindel et kümnest huvilisest sõidab paari kuu möödudes edasi ainult üks - kaks , ülejäänut on lihtsalt see käivitamine ja muu jama et auto liiguks ära tüüdanud . Kui inimest tõesti konkreetne hobi huvitab leiab ta mingi valemi ,mis moel endale ikkagi auto muretseda ,kasvõi kasutatud ja kui tal on olemas esimene auto mis liigub on ta läbi raskuste rohkem isuga asja juures kui need kellele lihtsalt kukub uus ja ilus auto sülle . Et hobi on kallis , ei vaidle vastu aga miks peakski olema mudelism odavate killast . Samas olete te näinud noori ,kes on endale saanud just juhiload kätte , enamus neist tahab ja himustab tutikat BMW -i , aga olude sunnil sõidab vana romuga . Kas ei teki küsimus , miks pangad ei toeta ? 8)

Kasutaja avatar
Wakim
Postitusi: 415
Liitunud: 30.08.2005 16:26
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Postitus Postitas Wakim » 15.03.2006 21:19

Pangad toetavad kui sul palk vastav :)
Õige ta on. Meelelahutus võtab alati lõvi osa rahast.

Ei vaidle teiega, kuigi loodan et kunagi tõesti tuleb järelmaksu võimalus.

Kasutaja avatar
tomkar
hpi.ee
Postitusi: 2917
Liitunud: 10.06.2005 12:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tomkar » 16.03.2006 08:39

Mulle tundub siin üks selline probleem välja kujunevat, et kui põhipalk on piisavalt väike, et pangad ei taha inimesele laenu/krediiti anda siis peaks kaupmees sellest riskist üle vaatama ja ikkagi andma? Ja seda veel eelkirjeldatud kaupmehe võimetuse osas raha kätte saada kui tekib makse probleem? Ei saa kahjuks nõustuda. Kui sissetulekud on väikesed või ebastabiilsed siis kahju küll kuid mina küll laenu ei teeks. Isiklikud tuttavad jne on teine teema kuid me räägime siin ju suvalisest "uksest" sisse astunud kliendist.
Isiklike tuttavatega on kah tegelikult nii, et kui te kedagi enam näha ei taha siis laenake neile raha :D.(vanasõna krt_tea_kust).
Laenutamine on siiski pankade äri ja igapäeva leib. Nemad on selles osas spetsialistid nii raha kätte saamise kui ka riskide hindamise osas. Kaupmeestel pole mitte mingit põhjust nende väljakujunenud praktikaid ja põhimõtteid eirata. Ainult juhul kui see "lisa"-risk ennast ka ekstra ära tasub, mis tähendaks aga omakorda, et järelmaksu intress PEAB olema kaupmehe juurest suurem kui pangast! Muidu oleks kaupmees lihtsalt rumal. ta on nõus kõndima mööda peenemat tera kui pank kuid seda odavama raha eest? Milleks?
HPI, HotBodies, EDIT, LRP, 456MB

Kasutaja avatar
Wakim
Postitusi: 415
Liitunud: 30.08.2005 16:26
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Postitus Postitas Wakim » 16.03.2006 08:55

Ei ole selline probleem. Uue bmw ostsmiseks peab sul olema juba vähe kõrgem palk, jutt on sellest.

Kasutaja avatar
tomkar
hpi.ee
Postitusi: 2917
Liitunud: 10.06.2005 12:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tomkar » 16.03.2006 11:38

Wakim kirjutas:Ei ole selline probleem. Uue bmw ostsmiseks peab sul olema juba vähe kõrgem palk, jutt on sellest.
Ei mõista hästi...
Uue bmw puhul teeb enamusjaolt liisingut samuti pank. Ja pank ei anna uuele bmw'le liisingut kui ei suudeta näidata kindlat+piisavat sissetulekut.
HPI, HotBodies, EDIT, LRP, 456MB

antia
Postitusi: 1114
Liitunud: 29.07.2005 14:20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas antia » 16.03.2006 11:59

imho see kas müüja tahab järelmaksu, liisingut või kaardimakse võimalust pakkud on puhtalt müüja enda otsustada.

nii väikeste rahade juures mis täna Eesti rc maailmas liiguvad peab müüja järelmaksu pakkumiseks saadava tuluga võrreldes liiga palju vaeva nägema ja risk oma rahast ilma jääda on liiga suur. samal põhjusel ei huvita teema ka pankasid/liisinguid. pangad annavad küll laenu, aga muude tagatistega või headele klientidele ka ilma tagatiseta. autode-majade puhul on panga huvid tagatud vara enda, omafinantseeringu ja kindlustusega. rc autot kindlustada ei saa.

on suur vahe kas müüa 1000 telekat või 5 rc autot. 1000 teleka puhul isegi 50 maksevõlgnikku ei mõju müüjale laastavalt samas kui üks 5-st rc auto ostjast võlgu jääb on tegemist juba kahjuliku äriga.

Kasutaja avatar
Sinuhobi
Sinuhobi
Postitusi: 1455
Liitunud: 29.01.2006 00:51
Asukoht: Saue
Kontakt:

Postitus Postitas Sinuhobi » 16.03.2006 14:29

Selgituseks siis veel niipalju et :

EGO läbi hansapanga pakub seda võimalust küll, et kui keegi tunneb asja vastu huvi teeb ta maaletooja juures järelmaksu taotluse mille müüja edastab Hansapanka ning peale 15 min on vastus heal juhul käes kas saab või ei saa. Müüja saab oma raha kätte Hansapangalt 8 -10 tööpäeva jooksul ja ostja kohustuseks on siis tasuda igakuiseid makseid Hansapangale.
Kõik on ilus ja kena aga Hansapanga nõue, et firma igakuine käive vähemalt 100-200 tuhat mis pole küll suur summa aga hobikaubanduses kindlasti suht suur.
Minu firma veab enamvähem koos motikamüügi ning veel paari projektiga selle summani välja ja siit siis oligi küsimus et kas asjal nagu ka üldises mõttes pointi on !
http://www.sinule.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
------------------------------------------------------
1:6 Elcon Cleon 2wd

Tarkur
Postitusi: 17
Liitunud: 01.02.2006 22:12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tarkur » 16.03.2006 14:35

Mina oleks küll käsi ........ hetkel veeratan kuut tuhandet taskus ja mõtlen, et kust veel samapalju juurde sebida et üks Monstrum soetada.

Kasutaja avatar
RandoM
Postitusi: 4203
Liitunud: 23.08.2005 21:47
Kontakt:

Postitus Postitas RandoM » 16.03.2006 19:31

Järelmaks hobikaupadele, pigem mitte.

Ausaltöeldes, vaadates tänapäeva laenubuume ja kõik seda jama mis "meiega kunagi ei juhtu" tundub järelmaksu võimaldamine asjale, mille igakuised käituskulud käiksid isegi 5000 kroonise kuupalgaga enamikule üle jõu täiesti jabur. Toomasel on õigus, vahel tuleb inimest tema enda eest kaitsta.

Sõpradele/tuttavatele olen võimalusel mitu kuud maksepikendust võimaldanud, täiesti võõrale inimesele on samuti ette tulnud, aga see on VÄGA riskantne bisnis, millega pigem ei tegeleks.

Kui juba pank ei taha sulle laenu anda siis miks peaks lihtne mudelimüüja tahtma. Seleta oma mustadest sisetulekutest ja millest iganes palju tahad.
"Võidusõidu autol käivad võidusõidu tükid"

Balti MV võitja 2007;2009.

saue HOBIzone
droonipood.ee
random videos from random events

Ropka
Postitusi: 22
Liitunud: 13.03.2006 19:18
Asukoht: Tallinn,Nõmme

Postitus Postitas Ropka » 16.03.2006 19:58

olloga 100% nõus
hobide pankadest laenamine on täiesti ajuvaba

uue bmw jaoks ei anna pank sulle raha et no mine osta midagi, see auto on panga oma kuni sa oled viimase krooni+lisa% pangale ära maksnud (sama asi majade ja korteritega), tagatiseks on seesama auto näiteks. ja seda ei nimetata järemaksuks vaid liisimiseks. liisitakse asju millel on ka järelväärtus ja järelturg piisavalt suur. 2 aastat vana auto saab igal juhul maha müüdud õiglase hinnaga kui ta ikka terve on ilma et ta väärtus marginaalselt kahanenud on.

räägite küll autode koha pealt siin, aga mis oleks sama teema mudellennukit (helikopterit) laenates? esimese kolme korraga ilmselt ikka õnnestub ta ära lõhkuda kui enne ei ole asjaga tegelenud, sellega on ta väärtus otsas ja õnnetu lennutaja huvi asja vastu ilmselt kadunud, no vaevalt ta läheb kohe pangast uut lennukit laenama:)

samas on need summad siin teemas ikka üsna väikesed. Kui aga inimene on võtnud omale juba mingi järelmaksu kaardi ja suudab sellega opereerida nii et omale liiga ei tee, siis andke aga tuld.

Hea on kui poistel huvi on, aga kui isa ütleb, et ei saa seda osta siis ei saa, selleks on huviringid kus ühiselt millegagi tegeleda saab.

üldse on üle oma võimete piiri elamine liiga juurdunud meil ja laenatakse ennast lõhki ja pärast oled omadega nii võlgades et pane või nöör kaela.

hobid on puhtalt muu elutegevuse kõrvalt üle jääva aja ja finantsi rakendamine millessegi. hoidke jalad maa peal. kui midagi on väga vaja ja omal raha pole, otsige sponsoreid, kui suudate neile selle vajaduses veenda.

segane sai, aga äkki saate mõttekäigust aru
kogun lennukite mootoreid

Kasutaja avatar
Wakim
Postitusi: 415
Liitunud: 30.08.2005 16:26
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Postitus Postitas Wakim » 17.03.2006 09:06

Hääletus näitab midagi muud.
Juusiis ikkagi raffal oleks sellist võimalust vaja.

Kasutaja avatar
tomkar
hpi.ee
Postitusi: 2917
Liitunud: 10.06.2005 12:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tomkar » 17.03.2006 09:26

Aga võimalusi ongi siin mitu välja toodud. Kõigi nende ühisnimetajaks on pank. Hobi-kaupmees ei hakka laenama. Sinuhobi poolt välja toodud EGO lahenduses on ju samuti laenajaks ikkagi pank.
Hääletus näitaks raudselt kõigi inimeste poolehoidu sellele, et 1000 krooniga võiks saada olla kõige vingema mudeli. Nii aga asjad maailmas kahjuks ei käi.
HPI, HotBodies, EDIT, LRP, 456MB

Kasutaja avatar
JT
Postitusi: 49
Liitunud: 11.06.2005 04:59
Kontakt:

Postitus Postitas JT » 17.03.2006 09:42

Hansapank- EGO
SEB- MAGNET
Sampo- FREESTYLE

jne...
Lisaks pakuvad kõik pangad nn. väikelaenu.
Seega IMHO pole vajadust teemat edasi arendada, kuna pankade poolt on juba ammu tehtud väikelaen võimalikuks. Enamasti piisab juba 4000.- kroonisest püsissetulekust väiksemate laenude ning järelmaksukaartide soetamiseks.

Kasutaja avatar
eerikkarts
Postitusi: 1005
Liitunud: 24.01.2006 21:59

Postitus Postitas eerikkarts » 17.03.2006 11:25

Teema on jah ennast ammendanud.
Kaupmees laenu pakkuma ei hakka, kui järlmaks siis Ego, Vabamaksega krediitkaart vms

Kasutaja avatar
Wakim
Postitusi: 415
Liitunud: 30.08.2005 16:26
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Postitus Postitas Wakim » 17.03.2006 11:38

Olen ka mina sellega nõus.
Aga kas siis siiski saab EGO'ga või mõne muu kaardiga maksta nii et ei pea sulas välja võtma.

Kasutaja avatar
tomkar
hpi.ee
Postitusi: 2917
Liitunud: 10.06.2005 12:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tomkar » 17.03.2006 12:11

Wakim kirjutas:Olen ka mina sellega nõus.
Aga kas siis siiski saab EGO'ga või mõne muu kaardiga maksta nii et ei pea sulas välja võtma.
Eks vist nende kaupmeeste juures saab, kelle juures kaardiga maksta saab...
Samas 10k'se ostu korral tuli sulaga maksmise korral lisakuluks 280EEK-i (2,8%)niiet see kaupmehe valikul eriliseks argumendiks ei tohiks olla. Selles ulatuses ma arvan, et on kaupmees nõus isegi allahindlust tegema sellise ostu korral.
HPI, HotBodies, EDIT, LRP, 456MB

Kasutaja avatar
Wakim
Postitusi: 415
Liitunud: 30.08.2005 16:26
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Postitus Postitas Wakim » 17.03.2006 12:14

Sobib :D

Vastus rahuldas mind.

Kasutaja avatar
Sinuhobi
Sinuhobi
Postitusi: 1455
Liitunud: 29.01.2006 00:51
Asukoht: Saue
Kontakt:

Postitus Postitas Sinuhobi » 18.03.2006 00:01

eeldada võib tõesti, et 280 eek-i pole kaupmehele mingi küsimus.

NB! Aga kas mitte selliste kaartide puhul ei olnud ka ülekande võimalust ?
omal ajal mäletan, et sampol see võimalus oli !
http://www.sinule.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
------------------------------------------------------
1:6 Elcon Cleon 2wd

Kasutaja avatar
Wakim
Postitusi: 415
Liitunud: 30.08.2005 16:26
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Postitus Postitas Wakim » 18.03.2006 09:37

EGO'l minu teada sellist võimalust küll ei ole,kunagi oli mingi säärane juhus.

Kasutaja avatar
tomkar
hpi.ee
Postitusi: 2917
Liitunud: 10.06.2005 12:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tomkar » 18.03.2006 10:44

Tundub natuke mõtetu kui on lubatud sularaha välja võtta kuid ülekannet samadel tingimustel teha ei lubata. Eks vist mõnedel kaartidel on ülekande tegemise võimalus ja mõnedel pole. Seda tuleb siis juba oma pangast kaardi alusel järgi uurida.
HPI, HotBodies, EDIT, LRP, 456MB

Kasutaja avatar
Sinuhobi
Sinuhobi
Postitusi: 1455
Liitunud: 29.01.2006 00:51
Asukoht: Saue
Kontakt:

Postitus Postitas Sinuhobi » 18.03.2006 19:15

eks ta vist õige ole jah enne järele küsida.

NB! Pross näitab, et pointi vist ikka on !
http://www.sinule.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
------------------------------------------------------
1:6 Elcon Cleon 2wd

JAN
Postitusi: 661
Liitunud: 22.07.2005 19:58
Asukoht: TARTU

Postitus Postitas JAN » 19.03.2006 00:19

Wakim , aru ei mõista , millega nõus oled ja millega mitte ? Kui rahvas arvab et on hea , ütled sina ka , on hea , kui rahvas arvab , et on halb , ütled sina , on halb . MÕTLE JA ARVA OMETI OMA ARVAMUST .Kõige suurem ketser on see , kes ei tea kuhu kuningriiki kuuluda . 8)

Kasutaja avatar
Wakim
Postitusi: 415
Liitunud: 30.08.2005 16:26
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Postitus Postitas Wakim » 19.03.2006 10:03

:lol: :lol:

Minu arvamus on see:
Järelamks võiks olla olemas.
Kuigi tuli jutust välja et on ka mõistlik EGO kaardi ja muude järelmaksu kaartidega maksta(summa on piiratud). Mis teeb pea sama välja. Siis nõustusin ka selle varjandiga. Siiski oleks järelmaks parem, kui olid taibukas poiss siis Tomkar ja Asterix tegid puust ja punaselt et see on väga riskante ja mitte edukas ära.

Kui oleks asi minu teha teeks ma siiski järelmaksu 8)
Uue mootori ostu puhul ka ei raatsiks kohe 4k välja käia, 6kuu peale ära jaotades ei saaks suurt arugi et midagi ost oled.

Kasutaja avatar
JT
Postitusi: 49
Liitunud: 11.06.2005 04:59
Kontakt:

Postitus Postitas JT » 19.03.2006 12:21

Hmm, aga miks ei võiks (järelmaksu asemel) elada tiba ettenägelikumalt, ning igakuiselt panna oma hobi finantseerimiseks mingi osa rahast kõrvale ?
Selliste suhteliselt väikeste summade juures, on pankade poolt pakutava järelmaksu kasutamine üsnagi suur kulu oma rahakotile.
Seega: mõelge tiba ette, ning ärge kulutage kogu raha ära.

Kasutaja avatar
asterix
hpi.ee
Postitusi: 1383
Liitunud: 10.06.2005 13:11
Asukoht: Viimsi

Postitus Postitas asterix » 19.03.2006 12:26

Jätkem ikka laenud ja muu selline asi finantsorganisatsioonidele. Kui ei ole ettekujutust mis see endaga kaasa toob siis abiks natukene pangandust õppida.
[ HPI | HotBodies | Edit | LRP | FUTABA | Mugen| Sanwa]
---------------------------
http://www.hpi.ee/
http://www.hpi.ee/gallery/
Mugen MBX-5T prospec with Ninja JX21-B01 / Futaba 4PK | Align Trex500 / Futaba 7C 2.4

Kasutaja avatar
Sinuhobi
Sinuhobi
Postitusi: 1455
Liitunud: 29.01.2006 00:51
Asukoht: Saue
Kontakt:

Postitus Postitas Sinuhobi » 19.03.2006 13:51

Järelmaksuga soetamises pidasin silmas rohkem juba vanu sõitjaid kes teavad mis on hea ja oskused ka olemas.
Algajatel ju paras endale soetada mõni vanem kasutatud ja hästi teeninud isend, milleks neil vaja uut lõhkuma hakata.

Juhindudes enda seisukohalt siis mulle küll meeldiks poest osta uuem mudel ning ka mõned lisad ja uuendused juurde ja maksta sisse vana müügist saadud raha ning ülejäägi siis las finantseerib mõni pank 6 kuu jooksul. Risk, et vanal sõitjal uue masinaga kohe midagi juhtuma hakkab on ju palju väiksem kui algajal.

aga see pelgalt minu arvamus :)
http://www.sinule.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
------------------------------------------------------
1:6 Elcon Cleon 2wd

Kasutaja avatar
Wakim
Postitusi: 415
Liitunud: 30.08.2005 16:26
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Postitus Postitas Wakim » 19.03.2006 16:08

JT kirjutas:Hmm, aga miks ei võiks (järelmaksu asemel) elada tiba ettenägelikumalt, ning igakuiselt panna oma hobi finantseerimiseks mingi osa rahast kõrvale ?
Selliste suhteliselt väikeste summade juures, on pankade poolt pakutava järelmaksu kasutamine üsnagi suur kulu oma rahakotile.
Seega: mõelge tiba ette, ning ärge kulutage kogu raha ära.
Aga kui mootor lõppeb päeva pealt? Siis mul ei ole ju kogutud midagi. ootan mitu kuud ennem kui raha kokku saan ja jälle sõita saan.Selleks igaksjuhuk võikski olla järelmaks.

Kasutaja avatar
asterix
hpi.ee
Postitusi: 1383
Liitunud: 10.06.2005 13:11
Asukoht: Viimsi

Postitus Postitas asterix » 19.03.2006 16:13

Wakim kirjutas:Aga kui mootor lõppeb päeva pealt? Siis mul ei ole ju kogutud midagi. ootan mitu kuud ennem kui raha kokku saan ja jälle sõita saan.Selleks igaksjuhuk võikski olla järelmaks.
Iga hobi nõuab raha, kogud marke või püüad liblikaid. Kulud on ja jäävad. Ükski hobi ei ole odav. Pole mõtet hobiga tegelema hakata kui sul selle jaoks üldse finantsi pole, pole lihtsalt mõtet kui pead pidevalt uue kruvi jaoks raha korjama. Tuleb ikka tegeleda sellega mis on jõukohane.
[ HPI | HotBodies | Edit | LRP | FUTABA | Mugen| Sanwa]
---------------------------
http://www.hpi.ee/
http://www.hpi.ee/gallery/
Mugen MBX-5T prospec with Ninja JX21-B01 / Futaba 4PK | Align Trex500 / Futaba 7C 2.4

arne
Postitusi: 80
Liitunud: 29.06.2005 13:42
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas arne » 19.03.2006 16:15

Väike abimaterjal polli tulemuste lahtimõtestamiseks:

Pilt

Kasutaja avatar
Wakim
Postitusi: 415
Liitunud: 30.08.2005 16:26
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Postitus Postitas Wakim » 19.03.2006 16:31

asterix kirjutas:Iga hobi nõuab raha, kogud marke või püüad liblikaid. Kulud on ja jäävad. Ükski hobi ei ole odav. Pole mõtet hobiga tegelema hakata kui sul selle jaoks üldse finantsi pole, pole lihtsalt mõtet kui pead pidevalt uue kruvi jaoks raha korjama. Tuleb ikka tegeleda sellega mis on jõukohane.
Ei saan hästi aru. Et jutu point on nagu selles et: "kui pole piisavalt pappi vaata mujale.Siin tegelevad raha mehed."

Keegi pole öeltki et kurvide ostuks raha koguda.Suurtemate ostude puhul tõesti peab koguma.

Kasutaja avatar
asterix
hpi.ee
Postitusi: 1383
Liitunud: 10.06.2005 13:11
Asukoht: Viimsi

Postitus Postitas asterix » 19.03.2006 18:16

Kruvide all, et mõelnud ma otseselt just kruve. Mida ma tahan öelda on see, et iga hobi nõuab raha. Mina pooldan seda, et inimene saab osta järelmaksuga kõik, isegi siis rc autosid aga jään kindlalt selle juurde et finantseerima peaks seda ikkagi finantsasutus. Teema kaldub kõrvale.
[ HPI | HotBodies | Edit | LRP | FUTABA | Mugen| Sanwa]
---------------------------
http://www.hpi.ee/
http://www.hpi.ee/gallery/
Mugen MBX-5T prospec with Ninja JX21-B01 / Futaba 4PK | Align Trex500 / Futaba 7C 2.4

Kasutaja avatar
Sinuhobi
Sinuhobi
Postitusi: 1455
Liitunud: 29.01.2006 00:51
Asukoht: Saue
Kontakt:

Postitus Postitas Sinuhobi » 19.03.2006 20:22

Muidugi pole reaalne, et firma hakkab omavahenditest pakkuma järelmaksu võimalust.
Teema algselt ikka asja poindis et kas on järelmaksul iva või mitte !
http://www.sinule.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
------------------------------------------------------
1:6 Elcon Cleon 2wd

Kasutaja avatar
tomkar
hpi.ee
Postitusi: 2917
Liitunud: 10.06.2005 12:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tomkar » 20.03.2006 08:29

Järelmaksul on iva, läbi pankade. Nii saavad kliendid oma kaupade ees tasumiseks lisavõimaluse, mis ei tee kunagi halba ja kaupmees siiski oma raha korraga kätte.
Kui asi käib läbi panga siis minu poolest on OK kui masina ostab endale ükskõik, millise sissetulekuga inimene kuna siis tema võimalikud "makse" probleemid on panga omad.
HPI, HotBodies, EDIT, LRP, 456MB

Vasta