Lipode laadimis täpsus?

Postita siia juhul kui ei leidnud muud sobivat kohta kuhu postitada.
Vasta
tuhkur
Postitusi: 135
Liitunud: 29.05.2008 22:47
Asukoht: Haapsalu

Lipode laadimis täpsus?

Postitus Postitas tuhkur » 06.08.2008 08:12

Niipalju kui uurinud olen siis tean ,et liposi ei tohi laadida üle ja ei tohi ka lasta pinget liiga madalale.

Aga kes seletab ära miks aku pakikide pinged erineda ei või? Saan aru ,et nad peavad suht võrdsed olema ,et nad ka võrdselt tühjeneks.
Aga lugesin ,et nende erinevus ei tohiks olla rohkem kui 0.03V
Miks see erinevus siis nii väike peab olema?

Kasutaja avatar
eerikkarts
Postitusi: 1005
Liitunud: 24.01.2006 21:59

Postitus Postitas eerikkarts » 06.08.2008 08:15

Tegelikult nii kui sul on 4 purki ja pole balanseerijat oletame iga purk on

4,5; 4.2, 4.3, 3,8 = 16,8V mis annab summaarse 16,8V mis on täislaetud lipo voldid (4.2; 4.2; 4.2; 4.2) kuid 2 purki neist üle laetud mis rikub liposid ja mis läheb ohtlikuks kah.
Kogemus ütleb kui balanseeritakse liposid iga kord siis erinevus võib suurem olla kui sa kirjutasid.
Peale tühjaks laadimist lipod on alati erineva voldiga kuna maailm pole ideaalne ja iga purk on erineva sisetakistusega millest üks tühjendab ennast rohkem tühjaks kui teine.
LiPo'd ei balanseeri ennast erinevalt NiMh'le jms, neid peab järele aitama. Milleks balanseerija: selleks et tagada lipo pikk eluiga ja laadimise ohutus

Kasutaja avatar
JazZ
Fast Hobbies
Postitusi: 1104
Liitunud: 10.06.2005 13:23
Asukoht: Pärnu
Has thanked: 9 korda
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Re: Lipode laadimis täpsus?

Postitus Postitas JazZ » 06.08.2008 08:25

tuhkur kirjutas:Niipalju kui uurinud olen siis tean ,et liposi ei tohi laadida üle ja ei tohi ka lasta pinget liiga madalale.

Aga kes seletab ära miks aku pakikide pinged erineda ei või? Saan aru ,et nad peavad suht võrdsed olema ,et nad ka võrdselt tühjeneks.
Aga lugesin ,et nende erinevus ei tohiks olla rohkem kui 0.03V
Miks see erinevus siis nii väike peab olema?
Aku pakkide? Suurt erinevust ei tohi olla ühe aku elementides ja põhjus miks see hea ei ole ongi seesama üle laadiminene. Kui üks element on "palju" nõrgem, siis laetakse tugevam element lihtsalt üle. Sama kehtib ka tühjaks laadimisel, aga siis vastupidi. Selle vältimiseks on välja mõeldud balancer, mida soovitaks alati kasutada (ka ainult kahe elemendiga lipode puhul).


EDIT: eerikkarts jõudis ette...
eerikkarts kirjutas:Kogemus ütleb kui balanseeritakse liposid iga kord siis erinevus võib suurem olla kui sa kirjutasid.
Et siis mismoodi? Mina laen oma liposid (6S) alati balancer'iga ja nii suuri erinevusi mina küll täheldanud ei ole.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu

tuhkur
Postitusi: 135
Liitunud: 29.05.2008 22:47
Asukoht: Haapsalu

Postitus Postitas tuhkur » 06.08.2008 09:37

Küsimus polnudki üle 0.3v erinevuses... See on juba loogiline.... Et siis laetakse mõnda pakki liiga palju...

Samas kus see õige piir on?
Kuskilt lugesin ja seal oli öeldud ,et üle 4.235V ei tohi laadida...

Aga kui oluline on siis need komakohad peale esimest numbrit... Ehk siis kas sellest ei piisa ,et on 4.2V ?

Ja samamoodi ei saa ikkagi aru mis juhtub kui erinevus on alla 0.1V?

Kui võtta ,et ohtlik piir on 4.235V ja enamus balancerid naguinii nii täpsed pole siis miks ei tehta balancere mis püüaks 4.1V saavutada...

Ja asi millest veel aru ei saa ,et kui Aku peale on kirjutatud 7.4V ja täis laetud pakid on ntx 2x4.235V
Teeb see kokku ju 8.47V mitte 7.4V?

Kasutaja avatar
eerikkarts
Postitusi: 1005
Liitunud: 24.01.2006 21:59

Postitus Postitas eerikkarts » 06.08.2008 09:47

Minul on üks pakk kus üks purk on pisut nõrgem teistest, alati ta jõuab laadimisel ette oma voldiga ja alati tühjana on ta teistest tühjem 0.1-0.2V. Aga tänu balancerile ma kasutan seda pakki vist juba üle aasta ja pole suurt midagi viga. Erinevus on temal teistega tavaliselt mingi kuni 0.05-0.1V ma lihtsalt lõpetan laadimise varem ära enne kui balanceerib täielikult ära välitingimustes kui vaja akut kiirelt kasutama hakkata, muidu pean ca +20min lisa ootama. Ma näen laadijal ära iga purgi voldid jms. Muidu tavaliselt kui aeg pole kriitiline lasen ikka korralikult laadida ja balanseerida lõpuni.
Muidugi mida ma teen ei ole just päris õige, kuid just kogemuse põhjal kui on balancer siis väike vahe pole nii valulik. Nõue on laadijatel jah et vahe ei tohi rohkem olla 0.03V ja seda üritab ka laadija balancer teha ja see õnnestub üpris kiirelt (ca 1h) kui kõik purgid on sarnased oma näitajatelt. Kui üks või mitu purki on nõrgemad läheb lisa balanceerimise aeg otsa...

Juukse karva ei tasu ka lõhki ajada vanasti laeti liposid ilma balancerita.

Tavaliselt võetakse aku nimi voldiks kui ta on 50% täis sama kehtib ka NiMh, plii jms akudega.

tuhkur
Postitusi: 135
Liitunud: 29.05.2008 22:47
Asukoht: Haapsalu

Postitus Postitas tuhkur » 06.08.2008 10:24

ja iseasi on ka see mis numbreid laadia näitab ja kui siis korraliku mõõteriistaga mõõta ja vaadata mis tulemus tuleb...

Kasutaja avatar
lauri
pistik.com
Postitusi: 2612
Liitunud: 10.04.2006 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas lauri » 06.08.2008 11:31

Tuhkur, sul on balancer olemas, kasuta seda aku ja laadija vahel ning pole probleeme. See balancer oskab nii "online" kui "offline" toimetada ehk siis nii laadimise ajal, tühjakslaadimise ajal kui ka niisama aku külge ühendades ühtlustab akusid mälu järgi 120mA vooluga.

Aga ok... kui üritada süveneda ka veidi rohkem LiPo teemasse. Järgnevad minu arusaamad, mis ei pruugi olla täis tõde, kuid olen LiPosid mitu aastat kasutanud ja seni ühestki lahti pole saanud.

Üks LiPo akuelement
Nimipinge 3.7V - täpset teooriat, kuidas ja mille järgi see võetakse ei teagi, aga ehk tõesti midagi sellist, nagu Eerik kirjeldas. Kui LiPo aku tühjakslaadimise graafikut vaatad, siis saad aru, miks see 3.7V on. Koormuse all on ühe elemendi "keskmine" pinge umbes 3.7V kanti.

LiPo akut laetakse constant current / constant voltage (konstantse voolu / konstantse pinge) meetodil. Ehk kõigepealt laetakse akut konstantse vooluga, mis enamasti on võrdeline akupaki mahtuvusega ja tähistatakse seda C = 2100(mAh) = 2100(mA). Akut laetakse konstantse vooluga kuni elemendi pinge saavutab 4.2V. Seejärjel hakatakse akut laadima konstantse pingega ehk hoitakse aku pinge konstantselt 4.2V muutes laadimisvoolu. Reaalselt hakatakse tasapisi laadimisvoolu vähendama ning kui see jõuab nullini, on aku täis.

Pilt

4.2V on niiöelda kokkuleppeline turvaline pinge, milleni akut laadida tohib. Minuteada KÕIK laadijad järgivad seda ja ükski laadija meelega LiPo akut kõrgema pingeni ei lae, sest see tekitab turvalisuse riski ning ei anna mingit eelist! LiPo aku miinimumpingega on asi veidi keerulisem, see pidavat palju sõltuma ka konkreetsest akust (ehitusest, keemiast). Vanasti räägiti 2.4V-st, kuid tänapäeval peetakse turvaliseks pingeks 3V. Alla 3V ei tasu akuelemendi pinget kunagi lasta. Sellel ei ole ka mõtet, sest kui aku on tühjaks saanud, langeb selle pinge kiirelt ära ja akust saadav energiahulk palju ei suurene, kui laed ta 3.2V-ni või 2.9V-ni tühjaks - mõttetu risk!

Paremast, kui 0.05V täpsusest aku laadimisel väga rääkida ei ole mõtet. Arvesta, et ka siinkohal kehtib oomiseadus, kus U=IR ehk siis 0.05V pingelanguse jaoks 2100mA laadimisvoolu juures on vaja juhtmete ja pistikute takistust kõigest 0.024oomi. Sul võib olla maailma täpseim voltmeeter, kuid kui aku juhtmed või pistikud on natukenegi kehvad, siis 0.05V pinge erinevus on väga kerge tulema. Muidugi väiksema voolu puhul on pingelang väiksem ja mõõtmistulemus täpsem.

Korralik laadija ja korralik balancer teevad oma töö korralikult ära ja sa ei pea oma pead 0.05V erinevuste pärast vaevama. Ka tasub järgida 4.2V maksimaalset elemendi pinget ning 3.0V minimaalset ning elu on ilus. Eriti kui kasutad alati balancerit LiPo laadimise puhul.

Mingi LiPo discharge chart
Pilt
Siit näed hästi ära, et ka graafiku tegija akut alla 3.0V tühjaks ei laadinud. Aku saab väga kiirelt tühjaks - 3.5V-lt 3.0V-ni langeb pinge hästi kiirelt siis kui aku on juba tühi.
tuhkur kirjutas: Kui võtta ,et ohtlik piir on 4.235V ja enamus balancerid naguinii nii täpsed pole siis miks ei tehta balancere mis püüaks 4.1V saavutada...
Targad mehed on aastaid LiPo akudega tegelenud ja võtsid selleks pingeks 4.2V. Miks? Ju siis teooria+praktika on tõestanud, et 4.2V on õigem valida, kui 4.1V :roll: Tõenäoliselt ei saa 4.1V hoidmise puhul aku piisavalt kiiresti ja piisavalt suures mahus täis.
Lauri Laidna - http://www.pistik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
[ Xray XB808 2011 + RB Engine | Xray XB808 Electric | Schumacher Mi4LP | VirtualRC ]

tuhkur
Postitusi: 135
Liitunud: 29.05.2008 22:47
Asukoht: Haapsalu

Postitus Postitas tuhkur » 06.08.2008 12:00

no selle balanceriga tulid pinged ka 0.01v erinevusega...
seda ainult1x proovudes kuna hetkel pole rohkem laadinud

Lama laadia/balanceriga näiteks olen mõõtnud lama akut kui ta täis on ja see on pea iga kord mõlemas purgis 4.20V

Samas kui laadisin selle e-sky laadiaga rexi akut siis ei olnud kõik pinged 4.2V aga samas polnud erinevus ka rohkem kui 0.1V(vist)

seepärast ma siin nüüd üritangi aru saada kui oluline see on.

Küsiks ka ,et kus see piir siis ikkagi on millest üle laadida ei tohi? sest nagu aru saan 4.2V see ka ei ole sest paljud balancerid teevad ikkagi pinge üle 4.2V ja pole akuga midagi juhtunud...

Kasutaja avatar
lauri
pistik.com
Postitusi: 2612
Liitunud: 10.04.2006 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas lauri » 06.08.2008 12:06

Kokam: No cell in a pack shall be charged to greater than 4.35V, with 4.2V the desired maximum level.

Minu mälu järgi ongi sellest 4.35V kriitilisest (üle selle - pauhh) pingest koguaeg räägitud. Kust sa selle 4.25V leidsid, mina ei tea, aga mida täpsemalt 4.2V juurde jääd, seda turvalisem kõigile.

http://www.fmadirect.com/support_docs/item_1184.pdf
Lauri Laidna - http://www.pistik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
[ Xray XB808 2011 + RB Engine | Xray XB808 Electric | Schumacher Mi4LP | VirtualRC ]

tuhkur
Postitusi: 135
Liitunud: 29.05.2008 22:47
Asukoht: Haapsalu

Postitus Postitas tuhkur » 06.08.2008 14:24

ehk siis vb teemast mööda küsimus aga kui nö odavamad laadiad\balancerid ka sinna 4.2 kanti suudavad laadida siis miks on vaja üldse kallimat osta?

Ok mida suurem on aku siis on ka võimsamat laadiat vaja ,et kiirem laeks...
Ja on ka rida igasugu fonktsioone..aga palju neid ikka vaja on?
On ka olemas tühjakslaadimise funktsioon...
Kas seda tuleks ka Lipode puhul kasutada? Annab see ka tulemust(Aku mahtuvus suureneb kui see on vananemisega vähenenud?)

Kasutaja avatar
JazZ
Fast Hobbies
Postitusi: 1104
Liitunud: 10.06.2005 13:23
Asukoht: Pärnu
Has thanked: 9 korda
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Postitus Postitas JazZ » 06.08.2008 14:31

tuhkur kirjutas:ehk siis vb teemast mööda küsimus aga kui nö odavamad laadiad\balancerid ka sinna 4.2 kanti suudavad laadida siis miks on vaja üldse kallimat osta?

Ok mida suurem on aku siis on ka võimsamat laadiat vaja ,et kiirem laeks...
Ja on ka rida igasugu fonktsioone..aga palju neid ikka vaja on?
On ka olemas tühjakslaadimise funktsioon...
Kas seda tuleks ka Lipode puhul kasutada? Annab see ka tulemust(Aku mahtuvus suureneb kui see on vananemisega vähenenud?)
Miks kallimat osta? Nime pärast näiteks :P
Liposid ei ole vaja tühjaks laadida enne laadimist. Lausa ei soovitata seda teha.
Üks põhjus muidugi on milleks tühjaks laadimise funktsiooni võib vaja minna, kui jätad aku pikemaks ajaks seisma, siis soovitatakse see laadida/tühjaks laadida nimipingeni, ehk siis 3,7v element.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu

Kasutaja avatar
eerikkarts
Postitusi: 1005
Liitunud: 24.01.2006 21:59

Postitus Postitas eerikkarts » 06.08.2008 14:40

Aku tsükeldamine reeglina pole vajalik, olen kuulnud väidetavalt peale mitut tsüklit hakkab aku paremini voolu välja andma mahtuvused on samad, ise pole mingit vahet täheldanud.
Tühjakslaadimise funktsioon mu meelest on jama kuna ei tühjenda akusid vastava vooluga ja selle võimsuse mis laadijad lubavad akusid tühjaks laadida on 30W ootad ennast surnuks :)
Ja tõesti ainult vajalik oleks siis kui tõesti soovid akusid panna pikemaks ajaks hoiule külmkappi
Aku tüübi mälud kõiksugused NiCd ja NiMh peak tundlikuse reguleerimised, Peak delayd jne on alati kasuks.
Mida võimsam laadija seda suurema vooluga suudad akusid laadida
näit levinud LiPo laadimisvool on 1C sul on aku 5000mAh ja 14,8V
Samas sul on laadija 50W seega sa suudad laadida akut ainult ~3A mis teeb 0,6C
Selleks et 4S akut laadida 5A'ga pead sa omama vähemalt 85W laadijat

Ma panin arvutuse absoluut numbritega mängu tulevad muidu kaod jms reaalselt 50W laadijast saad vähem kui 3A

Kasutaja avatar
lauri
pistik.com
Postitusi: 2612
Liitunud: 10.04.2006 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas lauri » 06.08.2008 14:51

LiPo puhul pole reaalselt ühtegi "lisafunktsiooni" vaja... pea-asi, et suudaks sinu aku 1C vooluga täis laadida ja rohkem pole tõesti vaja.

Kõiksugu lisafunktsioonid on peamiselt NiCd ja NiMH jaoks, tore on ka, kui laadija Pb akut laadida oskab ning tuleviku tarviks uuendatava firmware'iga on, et igasugu LiXXXXX akusid oskaks laadida.

Eks valik tuleb teha vastavalt vajadustele ja rahakotile. Mõni mees peab kasutama kahte mitmetuhandest laadijat, et oma lennuki/kopteri akusid laadida... üks laadija lihtsalt ei suutnud:
Pilt
Lauri Laidna - http://www.pistik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
[ Xray XB808 2011 + RB Engine | Xray XB808 Electric | Schumacher Mi4LP | VirtualRC ]

Kasutaja avatar
RandoM
Postitusi: 4203
Liitunud: 23.08.2005 21:47
Kontakt:

Postitus Postitas RandoM » 06.08.2008 14:53

Heteromehe laadija annab välja minimaalselt 180W. Ausalt ka. Heteromees ütles mulle.
"Võidusõidu autol käivad võidusõidu tükid"

Balti MV võitja 2007;2009.

saue HOBIzone
droonipood.ee
random videos from random events

tuhkur
Postitusi: 135
Liitunud: 29.05.2008 22:47
Asukoht: Haapsalu

Postitus Postitas tuhkur » 06.08.2008 15:44

enamvähem sain oma küsimusele vastuse...

ja kui laadija on väiksema võimsusega siis idee poolest peaks aku ikkagi täis saama laadida aga see võtab lihtsalt kauem aega?

Kasutaja avatar
lauri
pistik.com
Postitusi: 2612
Liitunud: 10.04.2006 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas lauri » 06.08.2008 15:47

Just...
Lauri Laidna - http://www.pistik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
[ Xray XB808 2011 + RB Engine | Xray XB808 Electric | Schumacher Mi4LP | VirtualRC ]

Kasutaja avatar
Zebra1188
Postitusi: 1246
Liitunud: 07.10.2006 10:05
Asukoht: Keila
Kontakt:

Postitus Postitas Zebra1188 » 11.08.2008 14:01

on see normaalne, kui 2s lipol üks pakk pidevalt tühjeneb kui teine? ... 1 element on alles seal 3,6v juures kui 2 on juba 3,2v ja vähemgi ... umbes midagi taolist siis pidevalt.
Asi siis selline juba tutikast peast saadik...
HB Cyclone D4
HB Cyclone TC

HPI & Hotbodies Team
---------------------------
Never knock on Death's door: ring the bell and run away! Death really hates that!

Kasutaja avatar
lauri
pistik.com
Postitusi: 2612
Liitunud: 10.04.2006 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas lauri » 11.08.2008 14:18

Mingi odav hiina akupakk... siis ongi nii ;) Korraliku firma pakis on elemendid VALITUD, hiina odavas akupakis on suvalised kokku pannud, üks on juhuslikult parem kui teine.

Kui balanceriga laed ning akut kasutades eraldi elementide jälgijat kasutad, siis pole probleemi, lihtsalt saad vähem mahtuvust kätte.

ThunderPoweri 3S akupakis on elemendid ka 1-2% ulatuses võrdsed peale kahte aastat ja ~50 tsüklit!
Lauri Laidna - http://www.pistik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
[ Xray XB808 2011 + RB Engine | Xray XB808 Electric | Schumacher Mi4LP | VirtualRC ]

Kasutaja avatar
Zebra1188
Postitusi: 1246
Liitunud: 07.10.2006 10:05
Asukoht: Keila
Kontakt:

Postitus Postitas Zebra1188 » 11.08.2008 16:00

Seda, kas see on odav hiina või midagi muud oskab ehk Rando kommenteerida.
Aga jah.. peab vist ikkagi ühe korraliku paki muretsema omale lisaks.
HB Cyclone D4
HB Cyclone TC

HPI & Hotbodies Team
---------------------------
Never knock on Death's door: ring the bell and run away! Death really hates that!

Kasutaja avatar
lauri
pistik.com
Postitusi: 2612
Liitunud: 10.04.2006 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas lauri » 11.08.2008 16:41

Siin dokumendis kirjas, kuidas KOKAM oma akupakke kokku paneb ja mis nõuetele elemendid ühes pakis vastama peavad:
http://www.fmadirect.com/support_docs/item_1184.pdf
Lauri Laidna - http://www.pistik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
[ Xray XB808 2011 + RB Engine | Xray XB808 Electric | Schumacher Mi4LP | VirtualRC ]

tuhkur
Postitusi: 135
Liitunud: 29.05.2008 22:47
Asukoht: Haapsalu

Postitus Postitas tuhkur » 26.02.2009 16:18

Oskab keegi öelda kui oluline on kui kaua lipot laadida? Või võib iga hetk laadimise ära lõpetada?

Ehk siis ei pea ootama millal laadimis vool nuli jõuab?

(Kui ei ole oluline see paarsada mah mis veel sisse mahuks)

teinekord ukerdab laadija 0.2A vaata ,et pool tundi ja kokkuvõtteks saan ca 100mah juurde...
On ka jah kiirlaadimine mis vähe kiirem toimib. Aga küsimuseks siiski ,et ega see akule liiga tee kui teda lõpuni ei lae?
[size=75] Gaui EP550 // T-rex 450SE //Honey bee king II//Lama V4
CH 77/63 [/size]

Kasutaja avatar
eerikkarts
Postitusi: 1005
Liitunud: 24.01.2006 21:59

Postitus Postitas eerikkarts » 26.02.2009 16:35

tuhkur kirjutas:Oskab keegi öelda kui oluline on kui kaua lipot laadida? Või võib iga hetk laadimise ära lõpetada?

Ehk siis ei pea ootama millal laadimis vool nuli jõuab?

(Kui ei ole oluline see paarsada mah mis veel sisse mahuks)

teinekord ukerdab laadija 0.2A vaata ,et pool tundi ja kokkuvõtteks saan ca 100mah juurde...
On ka jah kiirlaadimine mis vähe kiirem toimib. Aga küsimuseks siiski ,et ega see akule liiga tee kui teda lõpuni ei lae?
Üldiselt kui ta sellise amperaazi juures pikalt ukerdab st et ta balanseerib purke. Järelikult mõni purk balansist välja jooksnud. Mis laadia ise purkide pingeks näitab?
Mina olen küll katkestanud varem, ainuke oht mu meelest et purgid jooksevad balansist välja, kui nii korduvalt teed järjest.

tuhkur
Postitusi: 135
Liitunud: 29.05.2008 22:47
Asukoht: Haapsalu

Postitus Postitas tuhkur » 26.02.2009 16:54

no kasutan balanseerimisega laadimist...
ja eks need purgid ca 0.01-0.02V kõiguvad...

Siiani pole küll mingit muutust näinud kui purkide pinge nii väiksel määral erinev on...
(laen 5s akut)
Peale tarbimist ja laadima hakkamist on ikkagi purkide erinevuseks ca 0.03V

ja kuidas nad balansist välja jooksevad kui kasutan balanseerimist? (või mõtlesid ,et kui ei kasuta balanseerimist... siis oleks loogiline ,et lähevad paigast ära iga korraga natuke ja lõpuks on erinevus juba suur)
[size=75] Gaui EP550 // T-rex 450SE //Honey bee king II//Lama V4
CH 77/63 [/size]

Kasutaja avatar
eerikkarts
Postitusi: 1005
Liitunud: 24.01.2006 21:59

Postitus Postitas eerikkarts » 26.02.2009 17:05

Noh ma küll ei tea mida su laadia teeb viimast pool tundi laadides 0,2A :) eks laadia omapäras kinni üritab ülitäpne olla siis et iga purk oleks 0,01V täpsusega. Ideaalis ükski purk pole ühesugune ja balansist jookseb aku välja iga tühjaks laadimisel vahet pole kui hea aku sul on. Ja mida rohkem neid tsükleid akul on olnud seda rohkem nad tühjakslaadimisel balansist välja jooksevad, suht norm nähtus selleks balanseeria ongi.
0,03V purkide erinevus on väga hea sama hea kui peaaegu balansis.

Ma mõtlesin oma jutuga seda et kui sa katkestad laadimise varem ära kus purgid veel balanseerimatta ja nii teed pidevalt tõenöliselt iga järgneva korraga on purkide erinevus suurem...´
Järgi laadimise keskel kas mõni purk üritab testest ette jõuda?

tuhkur
Postitusi: 135
Liitunud: 29.05.2008 22:47
Asukoht: Haapsalu

Postitus Postitas tuhkur » 26.02.2009 17:16

aga kas balanseerimisega laadides on üldse võimalik ,et mõni ette või maha jääks?
Siiani olen vaadanud siis ikkagi on koguaeg kõik enamvähem paigas...
Samas pole proovinud ilma balanseerimiseta laadida...Et siis vaadata mis juhtub.

Aga nagu aru saan siis ennem laadimise katkestamist tuleks vaadata ,et purgid oleks enamvähem võrdsed ja muu polegi oluline?
Ja laadimise võib katkestada millal iganes?
[size=75] Gaui EP550 // T-rex 450SE //Honey bee king II//Lama V4
CH 77/63 [/size]

Kasutaja avatar
JazZ
Fast Hobbies
Postitusi: 1104
Liitunud: 10.06.2005 13:23
Asukoht: Pärnu
Has thanked: 9 korda
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Postitus Postitas JazZ » 26.02.2009 18:19

On võimalik et mõni element väiksema pingega jääb, aga siis on sellel elemendil miskit väga pahasti juba.
Miks Sa laadimist katkestad? Laadija katkestab ju ise kui aku täis on.
Aga üldiselt lipod ei oma erilist mäluefekti, nii et võib küll jah.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu

tuhkur
Postitusi: 135
Liitunud: 29.05.2008 22:47
Asukoht: Haapsalu

Postitus Postitas tuhkur » 27.02.2009 08:10

katkestada vaja teinekord näiteks kui vaja töölt koju minna ennem laadimise lõppu...
Või kui laadimine on nö lõppfaasis ehk siis aku mahutaks veel paarsada mah´i mis ei ole väga olulised(minule hetkel kuna enamasti tarbin 3700st ca 2000)
[size=75] Gaui EP550 // T-rex 450SE //Honey bee king II//Lama V4
CH 77/63 [/size]

Vasta