Foorum infokanalina...

Foorumi korralduslik arutelu ja info vahetus.
Vasta
Kasutaja avatar
Tannu
Postitusi: 235
Liitunud: 02.04.2006 14:49
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tannu » 25.10.2007 20:58

kas enam millegist muust ei ole kirjutada ? lihtsalt küsimus...palun mitte solvuda !!

Kasutaja avatar
kpihus
Postitusi: 1396
Liitunud: 04.04.2006 09:34
Kontakt:

Postitus Postitas kpihus » 25.10.2007 21:11

Tannu kirjutas:kas enam millegist muust ei ole kirjutada ? lihtsalt küsimus...palun mitte solvuda !!
Võime ikka kirjutada. Õhu rõhk on hetkel tallinnas näiteks 1034.4 hektopaskalit. Seda siis merepinnal.
[url=http://www.geopeitus.ee/?p=200][img]http://www.geopeitus.ee/ug/gpnupp.gif[/img][/url]

JAN
Postitusi: 661
Liitunud: 22.07.2005 19:58
Asukoht: TARTU

Postitus Postitas JAN » 25.10.2007 21:41

Tartus sajab . :( 8)

rallikas
Postitusi: 670
Liitunud: 01.06.2006 16:37

Postitus Postitas rallikas » 25.10.2007 21:47

Rakveres on ilus ilm. 8) aga pole rada.

Kasutaja avatar
tomkar
hpi.ee
Postitusi: 2917
Liitunud: 10.06.2005 12:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tomkar » 25.10.2007 22:05

ahvid... :lol:
HPI, HotBodies, EDIT, LRP, 456MB

Kasutaja avatar
lauri
pistik.com
Postitusi: 2612
Liitunud: 10.04.2006 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas lauri » 26.10.2007 00:13

autode täiendused ja muud tarkused - miks mitte kirjutada?

Mind veidi häirib, et siin foorumis igasugu nippe ja inffi vähe liigub. Loed välismaa foorumeid, igasugu know-how'sid, tips'n'tricks ja muud seesugust täis.

Naljanurk (väga äge) hetkel kahjuks kõige aktiivsem foorumi osa... mõtlesin veidi vaheldust tuua.
Lauri Laidna - http://www.pistik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
[ Xray XB808 2011 + RB Engine | Xray XB808 Electric | Schumacher Mi4LP | VirtualRC ]

Kasutaja avatar
eerikkarts
Postitusi: 1005
Liitunud: 24.01.2006 21:59

Postitus Postitas eerikkarts » 26.10.2007 07:35

Mina olen Lauriga Päri!
See et ta teemat arutaba ja mõningaid uusi nippe või olemasolevaid probleeme arutab on väga bro! Mõned samas siin omavad nagu mingit kogemust kuid kurb et hiilgavad mitte sisuka jutuga ja mitte õige kohase huumori meelega.
Lauri jätka samas vaimus!

Kasutaja avatar
Tannu
Postitusi: 235
Liitunud: 02.04.2006 14:49
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tannu » 26.10.2007 08:12

pole hullu....lihtsalt lõin foorumi lahti ja loen teksti...ma ostsin omale keermeliimi....hetkel tundus lihtsalt suht tobedana(ei tahaks kedagi solvata)....oleks ju ka vastu kirjutada,et ostsin omale ala200.- eest uue tükikese alumiinjumit...keda huvitab :)) ja kui nipidest rääkida,võiksid ehk vahest helistada,ma aitaksin meeleldi,kui on mudeliga mure,või mis iganes.siin kahjuks räägivad nippidest teadjad-mehed vähe :?

Kasutaja avatar
lauri
pistik.com
Postitusi: 2612
Liitunud: 10.04.2006 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas lauri » 26.10.2007 09:12

Räägivad jah. Kui on probleem, siis hakkavad mitte-teadjad selle üle arutama ja vale loogikat kasutama... või siis ütlen mina midagi sekka :lol:

Fakt on see, et enamik ei tea taolise lukusti-pulga olemasolust, ka Baltic Bolt müüja mitte, pidin talle stendis selle ette näitama ;) Kui Tannukene oleks mu jutu lõpuni lugenud, siis ka näinud, mis mind tavaliste keermeliimide juures härib - eriti kui vaja kiirelt kuskil raja ääres kasutada.

Mina ootaks väga, et aastaid hobiga tegelenud viitsiks infot veidi jagada... Hetkel olukord selline, et kui mehel on mootor häälest ära, siis ega keegi abi ka ei anna info näol eriti :? aga mitte sellest ei tahtnud ma tegelikult rääkida.

Ja üks hea nipp veel, mida olen kasutama hakanud. Moment-liimiga või kuuma-liimi püstoliga E-clippide ja muude sarnaste fikseerimine. Suht välistaud, et tavatingimustes lahti läheks või ära kaoks. Ilma selle toiminguta on ikka juhtunud...
Lauri Laidna - http://www.pistik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
[ Xray XB808 2011 + RB Engine | Xray XB808 Electric | Schumacher Mi4LP | VirtualRC ]

h6bekuul
Postitusi: 461
Liitunud: 02.07.2007 09:39
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas h6bekuul » 26.10.2007 09:43

jah..ja siis, kui ma midagi küsin, et ntx mis keermeid mudeli juures liimima peab, siis saan jääle peksa :(
et kuidas ma ikka nii loll olen...või et otsi internetist, aga ära sa tule jumale eest foorumisse pärima. See siin on niisama mölisemise koht.
http://www.hot.ee/h6bekuul/
_________________________

Kasutaja avatar
RandoM
Postitusi: 4203
Liitunud: 23.08.2005 21:47
Kontakt:

Postitus Postitas RandoM » 26.10.2007 11:48

Mind veidi häirib, et siin foorumis igasugu nippe ja inffi vähe liigub. Loed välismaa foorumeid, igasugu know-how'sid, tips'n'tricks ja muud seesugust täis.
Vaata Laurikene. Tegelikult pole siin midagi imestada, sest Eestis on kodanikke, kes arvavad asjadest midagigi teadvat nii umbes käputäis või paar ja ausõna, nemad ei jõua üksi rabada.

Mina näiteks olen täielikult loobunud foorumites oma väheste teadmiste avaldamisest, sest kui ma räägin asjadest kellelegi personaalselt siis saan ma selle eest vähemalt "aitäh", või "ole sa tänatud, ma lähen kohe proovin/testin/ostan" vastuseks. Siin seda ei ole. Sobivaks näiteks kasvõi see teema: http://foorum.hpi.ee/viewtopic.php?t=2273. Mis ma siit sain? Kulutasin umbes 3 minutit oma väärtusetust ajast, selleks, et esimudelistid saaksid vähemate kogemustega kodanike üle nalja visata? Hea nalja vastu pole mul kunagi midagi olnud, aga miks mina pidin midagi kirjutama?

Nimetage mind omakasupüüdlikuks või loodriks, aga ma ei jaksa. Helistage - ma räägin, aga ma lihtsalt ei jaksa.
Viimati muutis RandoM, 26.10.2007 11:53, muudetud 1 kord kokku.
"Võidusõidu autol käivad võidusõidu tükid"

Balti MV võitja 2007;2009.

saue HOBIzone
droonipood.ee
random videos from random events

Kasutaja avatar
JazZ
Fast Hobbies
Postitusi: 1104
Liitunud: 10.06.2005 13:23
Asukoht: Pärnu
Has thanked: 9 korda
Been thanked: 1 kord
Kontakt:

Postitus Postitas JazZ » 26.10.2007 11:53

Mina olen küll aegajalt ka siin foorumis tänanud asjaliku nõu vms eest, aga üldiselt olen selles osas suht tagasihoidlikuks jäänud, sest teiste jaoks on minu "Tänan" postitus suht mõttetu...
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu

Kasutaja avatar
RandoM
Postitusi: 4203
Liitunud: 23.08.2005 21:47
Kontakt:

Postitus Postitas RandoM » 26.10.2007 11:55

Aga selle inimese jaoks kes võttis oma vabast ajast kasvõi minutigi, et kaasa aidata sinu probleemi lahendamisele? Teised sulle ju abiks ei olnud, kannatagu.
"Võidusõidu autol käivad võidusõidu tükid"

Balti MV võitja 2007;2009.

saue HOBIzone
droonipood.ee
random videos from random events

Kasutaja avatar
kpihus
Postitusi: 1396
Liitunud: 04.04.2006 09:34
Kontakt:

Postitus Postitas kpihus » 26.10.2007 12:38

RandoM kirjutas:Aga selle inimese jaoks kes võttis oma vabast ajast kasvõi minutigi, et kaasa aidata sinu probleemi lahendamisele? Teised sulle ju abiks ei olnud, kannatagu.
Vot nyyd läheb teema huvitavaks. Kohe tekitame põhjuse filosoofia rubriigi loomiseks.

Vaata rando, heategudega on selline asi, et kui sina teed teisele head, siis ei pruugi selle eest kohe tasu tulla, ei pruugita kohe aitähh öelda, sellel on mitmeid põhjuseid, aga nii see üldjuhul on. Samas mingi X aja pärast tekib olukord kus sinul on abi vaja, ning nagu võluväel satub sinu teele inimene, keda keda sa kunagi aitasid, aga kes sind ei tänanud. Nyyd aga kui sina oled hädas aitab tema sind, sest ta siiski mäletab, et sa kunagi olid talle abiks. Samuti ei pruugi see sama inimene sind aidata, vaid aitab kedagi kolmandat või neljandat, ning too kolmas või neljas aitab kunagi sind. Ringiga tuleb ikkagi asi sulle tagasi, kuigi sa ise võibolla enam ei mäleta seda. Jah loomulikult on inimesi, kes unustavad, heateo ja sigatsevad edasi, kuid see on erand mis kinnitab reeglit (kõige nõmedam reegel, mida ma tean). Niisiis mis on mu jutu mõte. See et inimene aitähh ei ytle, ei tähenda, et ta tänulik ei ole, ning samuti see, et inimene aitähh ytleb, ei tähenda, et ta tänulik on. Ei ole oluline mida öeldakse, vaid mida mõeldakse ja kuidas edasi käitutakse.

Aga nagu filosoofiaga ikka, on ka siin tegemist minu subjektiivse arvamusega, mis edasikaebamisele ei kuulu.

BTW filmi "Pay It Forward" Idee on minumeelest nobeeli preemiat väärt, kahjuks tegelikuses ei saa see ilmselt kunagi teoks.


EDIT: Jah Rando, ma saan aru küll, et sa tahad popp poiss olla, aga usu mind sa juba oledgi. Sinu nime pästituse sisude hulgast otsides saab 297 vastust, seevastu Tomkar'il on see number kõigest 133, niiet muretsemiseks ei ole põhjust, arvan ma :D
[url=http://www.geopeitus.ee/?p=200][img]http://www.geopeitus.ee/ug/gpnupp.gif[/img][/url]

Kasutaja avatar
tomkar
hpi.ee
Postitusi: 2917
Liitunud: 10.06.2005 12:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tomkar » 26.10.2007 13:12

Miks mina arvan, et head nõu on mõtekam foorumisse kirjutada kui telefoni teel jagada on nimelt just aja kokkuhoid - tulevase aja.
Nimelt kui järgmine kord pöördutakse sarnase küsimusega siis piisab vaid viitamisest läbi käidud ja ära harutatud teemale ning asi ants. Ei ole tarvis "helista mulle ning ma räägin jutu (juba 100'ndat korda) sulle otse ära".
HPI, HotBodies, EDIT, LRP, 456MB

h6bekuul
Postitusi: 461
Liitunud: 02.07.2007 09:39
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas h6bekuul » 26.10.2007 14:08

pakun, et tal on mingi teenustumber, kust tiksub mingi % endalegi? :)
http://www.hot.ee/h6bekuul/
_________________________

ollo
Postitusi: 1613
Liitunud: 27.07.2005 14:47
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas ollo » 26.10.2007 15:04

Mina vana inimesena ka muide ei teadnud, et selline äge pulk olemas on, nii et tänud teema algatajale.
Niukese kommentaari peale, et "helista mulle ja ma räägin sulle" ei oska küll muud arvata, kui et kodanikul on kõnekaart, mis maksab peale sissetulevate kõnede eest :roll:
Loomulikult on ka mul hea meel, kui keegi vahel "atehh" ütleb abi eest, aga mitte sellepärast ei jaga ma oma teadmisi ja arvamusi. Lihtsam on üks asi korraga kõigile edasi anda mulle sobival ajal, kui kõigile telefonikõnedele vastata. Ja kõik paraku ei oska ju küsidagi... ma küll poleks osand kelellegi helistada ja küsida, et "kuule, kas threadlock pulga kujul on juba leiutatud".

OT: miks pagan te RC Pro tüübid ei räägi, et teil need HB M4 rattamutrid kohal on, mille ma ombes sada aastat tagasi tellisin ja kannatamatult ootan. 2 pakki mulle palun, soovitavalt koos kohaletoomisega Sauele pühapäeval :)

Kasutaja avatar
RandoM
Postitusi: 4203
Liitunud: 23.08.2005 21:47
Kontakt:

Postitus Postitas RandoM » 26.10.2007 15:28

Kõnekaarti kuhu vastuvõetud kõnede eest 5 senti minut raha tiksub ei ole, võibolla peaks? Ei oska aravata.

Kui inimene ei oska küsida siis on see isiklik traagika ning minuarvates siis ei väärigi küsimata küsimus vastust. Kui oldstone oleks foorumisse püstitanud küsimuse või õigemini tõstatanud oma probleemi, et näe, kruvid ei püsi auto küljes kinni siis oleks ta saanud ilmselt piisavalt ammendava vastuse vähemalt kolme vastuse näol.

Võibolla on mul lihtsalt midagi viga, et ma ei saa "kaiffi" huupi loobitud tarkusealgetest. Või võibolla mulle meeldib lihtsalt inimeste, mitte kommentaaridega foorumis suhelda. Ei tea, ju on viga minus.

Tomkari seisukohast saan aru, olen umbes n+1 inimesele saanud öelda, et hobi.ee's on minu kirjutatud/tõlgitud pikk juhend kuidas sissetöötamist teha või, et seal on Kristjani tõlgitud pikk juhend teemal kuidas mootorit seadistada.

ma ei keela inimestel oma avastusi/teadmisi jagada foorumi või muude vahendite kaudu, aga eeldada, või pigemini nõuda, et kodanikud kel on natuke pikem kogemus antud vallas leiaksid vaba aja, et a) arvata ära mis oleks kellelegi huvitav b)kirjutada sellel teemal pikk jutt on minuarust täiesti vale suhtumine. Me teeme kõik seda oma vabast ajast ja heast tahtest, ning etteheide, et "näe - "teie" teate aga ei räägi" on minuarvates sulaselge solvang, ma ei ole mitte ühele küsimusele mitte kunagi vastanud "ma tean aga ma ei saa öelda/ köhi pappi".
"Võidusõidu autol käivad võidusõidu tükid"

Balti MV võitja 2007;2009.

saue HOBIzone
droonipood.ee
random videos from random events

Kasutaja avatar
kpihus
Postitusi: 1396
Liitunud: 04.04.2006 09:34
Kontakt:

Postitus Postitas kpihus » 26.10.2007 15:41

RandoM kirjutas:Me teeme kõik seda oma vabast ajast ja heast tahtest, ning etteheide, et "näe - "teie" teate aga ei räägi" on minuarvates sulaselge solvang, ma ei ole mitte ühele küsimusele mitte kunagi vastanud "ma tean aga ma ei saa öelda/ köhi pappi".
Rando, ole nüüd hea, keera ventiili vastupäeva ja lase veidi auru välja. Keegi ei ole väitnud, et nyyd targad pevad kribama ja kui ei kriba saavad peksa, ei saa keegi peksa. Lauri idee oli hea, ehk kommunikeerumine oli veidi kehvapoole, aga see selleks. Paljudes foorumites on DIY sektsioon, ja veel rohkemates KKK. Tegelikult võiks siingi see olla, ilmselt on see just asi, millest paljud algajad puudust tunnevad. Jah Hobi.ee'sse sai hakkatud seda ehitama, miks ta poolikuks jäi oskavad paljud arvata (annan vihje, eestlasel on komme surnuks töötada). Kui keegi hea inimene suudaks selle foorumi läbi kammida ja asjad KKK's (kakaka - kõlab koledalt küll :D ) vormida, saaks eesti mudelism palju juurde, kahjuks ei ole meil kellelgi aega jalaga sedagada, kui kellelegi oleks viitsimine see valmis teha, oleks mina nõus teda 100 krooniga sponsoreerima, kui minusuguseid sponsoreid veel 100 leidub, saab kodanik väärilise tasu.
[url=http://www.geopeitus.ee/?p=200][img]http://www.geopeitus.ee/ug/gpnupp.gif[/img][/url]

Kasutaja avatar
tomkar
hpi.ee
Postitusi: 2917
Liitunud: 10.06.2005 12:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tomkar » 26.10.2007 16:31

Ma nüüd üritan seda asja kuidagi poolitada kuna asi on keermeliimist väga kaugel...
HPI, HotBodies, EDIT, LRP, 456MB

Kasutaja avatar
tomkar
hpi.ee
Postitusi: 2917
Liitunud: 10.06.2005 12:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tomkar » 26.10.2007 16:35

ollo kirjutas:OT: miks pagan te RC Pro tüübid ei räägi, et teil need HB M4 rattamutrid kohal on, mille ma ombes sada aastat tagasi tellisin ja kannatamatult ootan. 2 pakki mulle palun, soovitavalt koos kohaletoomisega Sauele pühapäeval :)
Katsun orgunnida...
HPI, HotBodies, EDIT, LRP, 456MB

Kasutaja avatar
tomkar
hpi.ee
Postitusi: 2917
Liitunud: 10.06.2005 12:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tomkar » 26.10.2007 16:42

kpihus kirjutas:Paljudes foorumites on DIY sektsioon, ja veel rohkemates KKK. Tegelikult võiks siingi see olla, ilmselt on see just asi, millest paljud algajad puudust tunnevad.
"Autode täiendused ning muud tarkused" oligi tegelikult selliseks mõeldud. Paremad teemad peaks sealt vist stickideks panema...
Mõte on olnud teha ka mingi "Komponentide kaupa" alagrupp, kus on siis teemad eraldi mootorite, amortide, diffrite, veoahelate, elektroonika, sassii jne teemadel...
HPI, HotBodies, EDIT, LRP, 456MB

Umx
Postitusi: 22
Liitunud: 29.05.2007 07:53
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Umx » 26.10.2007 17:41

Mina olen küll nii siit foorumist kui ka Hobifoorumist abi saanud. Algul, kui mudeli suht hetke-emotsiooni ajel ostsin ning tuunima hakkasin, sai ikka päris palju siin ja seal loetud. Seega foorum kui infokanal täiesti töötab, tuleb ainult osata müra seest see informatiivne kild välja sõeluda.
[url=http://sg01.atlascopco.com/SGSite/default_prod.asp?cookie%5Ftest=1]Tehnikamüüja[/url]

Kasutaja avatar
lauri
pistik.com
Postitusi: 2612
Liitunud: 10.04.2006 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas lauri » 26.10.2007 19:04

krdi faierfoxi tab'id, mille saab kinni panna siis, kui postitus on valmis kirjutatud, aga veel ära saatmata, teeme uuesti :evil:

Soovitan teha "HÜVA NÕU" vms nimega alateema, mis on loetav kõigile, kuid postitada saavad sinna ainult moded. Modede saavad sinna foorumist tarkuseterad ja soovitused välja noppida, neid veidi kohendada ja sinna teemasse üles riputada. Kõik on selge ja igasugu üleliigse mölata...

hobi.ee on tore koht ja seal on väärt infot, kuid kõik see on kuidagi halvalt jälgitav ning veidi segane. Eks veidi bitinikerdamist ja asi läheks paremaks.

Muideks tuletan endiselt meelde, et kogu see hobi asi on üpris kinnise ringi värk. Viska kõik teadmised peast ja mõtle, et oled just omale tutika MadForce superlaheda monsterauto Hobikeskusest soetanud ning...
a.) tahad leida infot siit foorumist
b.) tahad võistlema tulla
Oi see info leidmine on piin. Ühesõnaga neile kes teavad ja oskavad Randole helistada, on kõik tore... aga kõigile "ringist väljas olijatele" on asi päris keeruline! Hobi arengu seisukohast tuleks siinkohal veidi tööd teha.

Läksin juturingiga veidi suureks, aga kõik ju annavad andeks :D
Lauri Laidna - http://www.pistik.com" onclick="window.open(this.href);return false;
[ Xray XB808 2011 + RB Engine | Xray XB808 Electric | Schumacher Mi4LP | VirtualRC ]

Kasutaja avatar
Tannu
Postitusi: 235
Liitunud: 02.04.2006 14:49
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tannu » 26.10.2007 23:08

noh rahunesite maha vä ? :lol: :lol: anna ainult väike teema kätte ja.......

Kasutaja avatar
Sinuhobi
Sinuhobi
Postitusi: 1455
Liitunud: 29.01.2006 00:51
Asukoht: Saue
Kontakt:

Postitus Postitas Sinuhobi » 26.10.2007 23:15

eks ta omamoodi ole jahh et see info on igati segane ja algajale siiski raskesti leitav (liiga palju muud infi tilgub vahele millega ei ole algajal veel midagi peale hakata) .............. panen nüüd teemast tsipa mööda aga oli aeg kui oli vaja endal üks vana pobeda tõsta ümber Opel senatori põhjale ja ega kuskilt mujalt infot saanutki kui otse leivategijale helistada ja asi oli 30 mintsaga kombes (ehk saadud inf maksumusest jne)
On neid foorumeid igasuguseid aga ega suured isad viitsi kõiki tarkusi kirjutada :) pigem tõesti helista kui tead et teisel pool toru on selles asjas tõeline fänn
http://www.sinule.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
------------------------------------------------------
1:6 Elcon Cleon 2wd

Vasta